Справа №766/8407/24 н/п 2/766/10231/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04.06.2024 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Кузьміна О.І., розглянувши матеріали позовної заяви адвоката Сергієнко Катерини Сергіївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання спадкового договору та заяви недійсними та витребування майна, -
в с т а н о в и в:
До судучерез підсистемуЕлектронний суднадійшла позовназаява адвокатаСергієнко КатериниСергіївни,яка дієв інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 провизнання спадковогодоговору тазаяви недійснимита витребуваннямайна,в якійпросить визнатинедійсними спадковийдоговір №2-1365,посвідчений Третьою Херсонською державною нотаріальною конторою, укладений між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 ; визнати недійсними спадковий договір 2-1366, посвідчений Третьою Херсонською державною нотаріальною конторою, укладений між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 ; визнати недійсним заяву ОСОБА_3 № 68214537 від 30.08.2021 про скасування заповіту; витребувати від ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 квартиру за адресою АДРЕСА_1 ; стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати.
Після надходження цивільної справи, суддю визначено автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до ст.ст.14,33 ЦПК України.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суддя вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.175ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Відповідно п.2 ч.1ст.176ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Позивачем ціну позову взагалі не визначено, жодних доказів визначення ціни позову також не надано.
Відповідно до ч. 4 ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно дост. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з ч. 3ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Суд вбачає, що дана позовна заява містить три вимоги немайнового характеру та вимогу майнового характеру.
Відповідно до п.1.1 ч.2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» судовий збір за подачу позову майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З урахуванням того, що позовні вимоги мають майновий характер, ціна позову розраховується виходячи з вартості майна, яке позивач просить витребувати. Позивачу необхідно вказати ціну позову, за вартістю спірного майна на дату подання позову з доданням документів на підтвердження реальної вартості цього майна, сплатити відповідний судовий збір та надати суду квитанцію про сплату судового збору.
Відповідно до п.2.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір за подачу позову немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211,20 грн.
Таким чином, позивачем, яким одночасно заявлені три окремі вимоги немайнового характеру, має бути сплачений судовий збір окремо за кожну з цих вимог за ставками, встановленими як для позовних заяв немайнового характеру, поданих фізичною особою, тобто 3633,60грн. та надати квитанцію.
Крім того, абзацом 2 ч.1ст.177 ЦПК Українивстановлено, що у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43цього Кодексу.
За ч. 7ст. 43 ЦПК України, у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.
Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостоїстатті 14 цього Кодексузобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Позовна заява з додатками подана в електронній формі через систему «Електронний суд», однак до неї не додано доказів надсилання позовної заяви з доданими документами відповідачу до його електронного кабінету або в разі відсутності такого у паперовій формі листом з описом вкладення, чим порушено абз.2 ч.1ст.177 ЦПК України.
Таким чином, недоліки позовної заяви повинні бути усунуті шляхом надання суду доказів надіслання позовної заяви з доданими документами відповідачу до його електронного кабінету або в разі відсутності такого у паперовій формі листом з описом вкладення.
Відповідно до ч.1 ст.185ЦПКУкраїни суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 175-177, 185, 260 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву адвоката Сергієнко Катерини Сергіївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання спадкового договору та заяви недійсними та витребування майна залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху направити позивачу.
Надати позивачу строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, позовна заява вважатиметься не поданою та буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та окремому оскарженню не підлягає.
СуддяО. І. Кузьміна
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 06.06.2024 |
Номер документу | 119518046 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Кузьміна О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні