Єдиний унікальний номер 728/1053/24
Номер провадження 2/728/341/24
У Х В А Л А
про призначення експертизи та зупинення провадження у справі
05 червня 2024 року Бахмацький районний суд Чернігівської області у складі:
головуючої судді - Лободи Н.В.
за участі секретаря судового засідання - Кулик Л.І.
позивачки - ОСОБА_1
представника позивачки - адвоката Лук`яненко Р.В.
представника відповідача - адвоката Андрєйченка А.О.
у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м.Бахмач у цивільній справі, яка розглядається у порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОДМИТРІВСЬКЕ» про скасування запису про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки,-
В С Т А Н О В И В :
19.04.2024 до Бахмацького районного суду Чернігівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі Позивачка) до ТОВ «АГРОДМИТРІВСЬКЕ» (далі Відповідач) про скасування запису про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки.
Вимоги позову мотивовані тим, що Позивачка на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті своє матері ОСОБА_2 є власницею земельної ділянки площею 3.5314 га з кадастровим номером - 7420355600:04:000:0235, яка розташована на території Дмитрівської селищної ради. Вищевказана земельна ділянка згідно з договором від 15.07.2013, укладеним між ОСОБА_2 та Відповідачем перебувала в оренді у Відповідача до 2018 року. Разом з тим, Позивачці стало відомо, що згідно з додатковим договором до договору оренди землі, який укладений 01.03.2018, успадкована нею земельна ділянка перебуває в оренді у Відповідача до 31.12.2029. Однак, вказаного Додаткового договору ОСОБА_2 не укладала і не підписувала, тому Позивачка просить скасувати запис у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно №54496693 про державну реєстрацію права оренди Відповідача на належну їй земельну ділянку.
У підготовчому засіданні представником Позивачки було заявлено клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи, у якій вона просить поставити перед експертами наступне питання: чи виконано підпис у Додатковому договорі до Договору оренди землі, який укладено 01.03.2018 р. ОСОБА_2 ?
Виконання експертизи представник Позивачки просить доручити експертам Чернігівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та для проведення експертизи надати зразки підписів ОСОБА_2 , які містяться у договорі оренди землі від 30.03.2008, укладеним між ОСОБА_2 та сільськогосподарським підприємством «Нібулон»; в акті визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 10.09.2008; в акті прийому-передачі об`єкта оренди (земельної ділянки) за договором оренди від 13.02.2009; у заповіті ОСОБА_2 від 02.11.2006; у трудовій книжці ОСОБА_2 ; у копії паспорта ОСОБА_2 серії НОМЕР_1 та у абонентській газовій книжці.
Позивачка у підготовчому засіданні підтримала клопотання свого представника у повному обсязі.
Представник Відповідача у підготовчому засіданні проти призначення експертизи не заперечував.
Заслухавши Позивачку, її представника та представника Відповідача, зваживши доводи клопотання та ознайомившись з матеріалами справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно зположеннями ч.1ст.103ЦПКУкраїни,судпризначає експертизуусправіза сукупностітакихумов: 1)дляз`ясуванняобставин,щомаютьзначення длясправи,необхідніспеціальнізнання усферііншій,ніжправо,безякихвстановити відповідніобставининеможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Положеннями п.1.2.1 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 N 53/5, визначені основні види експертизи (підвиди), зокрема почеркознавчу.
Згідно з положеннями п.1. Розділу І Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 №53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 26.12.2012 №1950/5), об`єктом почеркознавчої експертизи є почерковий матеріал, в якому відображені ознаки почерку певної особи у тому обсязі, в якому їх можна виявити для вирішення поставлених завдань.
Для проведення почеркознавчих досліджень рукописних записів та підписів надаються оригінали документів.
Для проведення досліджень орган (особа), який (яка) призначив(ла) експертизу (залучив(ла) експерта), повинен(на) надати експерту вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку (цифрових записів, підпису) особи, яка підлягає ідентифікації.
У разі неможливості пред`явити зазначені зразки (смерть виконавця, від`їзд тощо) як зразки слід надавати документи або інші папери, на яких рукописні тексти (підписи) достовірно виконані особою, щодо якої ставиться питання з ідентифікації її як виконавця досліджуваного рукопису (наприклад, заяву про отримання паспорта (форма № 1), паспорт, різного роду посвідчення, на яких є власноручний підпис, тощо).
Вільні зразки по змозі повинні відповідати об`єкту, який досліджується, за часом виконання, за видом матеріалів письма (папір, олівець, кулькова ручка тощо), за формою документа (накладні, відомості тощо), за його змістом та цільовим призначенням.
Згідно з положеннями ч.4, ч.5 ст.103 ЦПК України, питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Враховуючи предмет позову, суд вважає, що є всі підстави для задоволення клопотання представника Позивачки про призначення експертизи з поставленням на її вирішення питання, яке вказане у клопотанні.
Однак, суд вважає за необхідне питання, яке викладене у клопотанні представника Позивачки, сформулювати у відповідності до вищевказаних Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень.
З огляду на те, що клопотання про призначення експертизи подане представником Позивачки, то у відповідності з ч.4 ст.139 ЦПК України Позивачка зобов`язана внести кошти на оплату експертизи.
Відповідно до вимог п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, з урахуванням того, що для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.103, 104, 197, п.5 ч.1 ст.252, ст.260 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
У справі за позовом ОСОБА_1 доТовариства зобмеженою відповідальністю«АГРОДМИТРІВСЬКЕ» проскасування записупро державнуреєстрацію праваоренди земельноїділянкипризначити судову почеркознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Чернігівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (14037, м.Чернігів, вул.Експертна,23).
Експертів попередити про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.
На вирішення експертизи поставити наступне питання:
1) Чи виконанопідпис відімені ОСОБА_2 у Додатковомудоговорі від01.03.2018 до Договору оренди землі, право оренди на яку зареєстроване у Реєстраційній службі Бахмацького РУЮ Чернігівської області (Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права: номер запису про інше речове право 5124803 від 25.03.2014 р.) у графі «Орендодавець» «/ ОСОБА_2 /» ОСОБА_2 , чи іншою особою?
Надати експертам вільні зразки підпису ОСОБА_2 , які містяться у договорі оренди землі від 30.03.2008, укладеним між ОСОБА_2 та сільськогосподарським підприємством «Нібулон»; в акті визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) від 10.09.2008; в акті прийому-передачі об`єкта оренди (земельної ділянки) за договором оренди від 13.02.2009; у заповіті ОСОБА_2 від 02.11.2006; у трудовій книжці ОСОБА_2 ; у копії паспорта ОСОБА_2 серії НОМЕР_1 та у абонентській газовій книжці.
Витрати на проведення експертизи покласти на позивачку ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
Роз`яснити учасникам справи, що у разі їх ухилення від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Зобов`язати учасників справи для проведення експертизи надати експерту необхідні дані та документи і не чинити перешкод в проведенні експертизи.
Провадження у справі зупинити до отримання висновку експерта.
Копію ухвали направити учасникам справи та до Чернігівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (14037, м.Чернігів, вул.Експертна,23).
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Бахмацького районного суду Н.В.Лобода
Суд | Бахмацький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2024 |
Оприлюднено | 06.06.2024 |
Номер документу | 119518071 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Бахмацький районний суд Чернігівської області
Лобода Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні