УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про результати розгляду заяви конкурсного кредитора
про грошові вимоги до банкрута у справі про банкрутство
03.06.2024м. ДніпроСправа № 904/5093/22за заявою Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк", м. Київ
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ГИДРОПРОММЕТИЗ", м. Дніпро
про визнання грошові вимоги
Суддя Мартинюк С.В.
за участю секретаря судового засідання Ільєнко В.Ю.
Представники:
Кредитор: Іванова С.О.;
Ліквідатор: Різник О.Ю.
ВСТАНОВИВ:
30.12.2022 АТ КБ "Приватбанк" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Гидропромметиз" на підставі ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 23.01.2023 прийнято заяву АТ КБ "ПРИВАТБАНК" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Гидропромметиз" до розгляду в підготовчому засіданні.
Ухвалою господарського суду від 20.02.2023 відкрито провадження у справі №904/5093/22 за заявою АТ КБ "ПРИВАТБАНК" про визнання банкрутом ТОВ "Гидропромметиз". Введено процедуру розпорядження майном боржника строком до 09.08.2023. Призначено розпорядником майна боржника - ТОВ "Гидропромметиз" арбітражного керуючого Різника Олександра Юрійовича. Призначено попереднє засідання суду.
Постановою Господарського суду Дніпропетровської області від 13.06.2023 припинено процедуру розпорядження майном ТОВ "Гидропромметиз"; припинено повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Різника О.Ю.; визнано ТОВ "Гидропромметиз" банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 12 місяців, до 13.06.2024. Ліквідатором ТОВ "Гидропромметиз" призначено арбітражного керуючого Різника О.Ю.
19.04.2024 через систему "Електронний суд" від АТ КБ "ПриватБанк" надійшла заява про визнання грошових вимог до ТОВ "ГИДРОПРОММЕТИЗ" в розмірі 36 551, 89 грн. та судового збору в розмірі 6 056, 00 грн.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 24.04.2024 прийнято заяву АТ КБ "ПРИВАТБАНК" до боржника ТОВ "ГИДРОПРОММЕТИЗ" про визнання грошових вимог у розмірі 36 551, 89 грн., та судового збору у розмірі 6 056, 00 грн. по справі про банкрутство №904/5093/22 до розгляду в судовому засіданні на 03.06.2024.
27.05.2024 через систему "Електронний суд" від ліквідатора ТОВ "ГИДРОПРОММЕТИЗ" надійшло повідомлення про розгляд заявлених грошових вимог, за змістом якого вбачається, що останнім визнано заявлені АТ КБ "ПриватБанк" грошові вимоги до банкрута в повному обсязі як конкурсні без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
03.06.2024 на електронну адресу суду від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про розгляд заявлених грошових вимог без його участі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши присутніх в судовому засіданні учасників справи, встановлено наступне.
17.01.2014 року ТОВ "ГИДРОПРОММЕТИЗ" уклало з АТ КБ ПриватБанк як депозитарною установою Договір про обслуговування рахунку у цінних паперах №Д-24/14.
03.06.2016 року ТОВ "ГИДРОПРОММЕТИЗ" уклало з АТ КБ ПриватБанк як депозитарною установою Договір на умовах ст.634 Цивільного кодексу України про обслуговування рахунка в цінних паперах № 55/3.
14.06.2016 ТОВ "ГИДРОПРОММЕТИЗ" та АТ КБ ПриватБанк уклали Угоду про приєднання № Д-122/16, яка разом з Договором про обслуговування рахунку в цінних паперах від 03.06.2016 року на умовах ст.634 Цивільного кодексу України є новою редакцією Договору про обслуговування рахунку у цінних паперах № Д-24/14 від 17.01.2014 р.
26.01.2017 р. ТОВ "ГИДРОПРОММЕТИЗ" та АТ КБ ПриватБанк уклали Угоду про приєднання № Д-5/17, яка разом з Договором про обслуговування рахунку в цінних паперах від 03.06.2016 року на умовах ст.634 Цивільного кодексу України є новою редакцією Договору про обслуговування рахунку у цінних паперах № Д-122/16 від 14.06.2016 р.
Відповідно до Договору про обслуговування рахунка у цінних паперах № Д-5/17 від 31.03.2016, 26.01.2017 року АТ КБ ПриватБанк як депозитарна установа зобов`язується у порядку, передбаченому законодавством, внутрішніми документами Депозитарної установи та цим Договором, надавати послуги щодо відкриття та обслуговування рахунку у цінних паперах Депонента, та вести на ньому облік цінних паперів, що належать Депоненту, а також облік прав Депонента на цінні папери, що обліковуються на рахунку у цінних паперах, та обмеження таких прав, проводити депозитарні операції за рахунком у цінних паперах Депонента на підставі розпоряджень Депонента та в інший спосіб, передбачений законодавством, а також надавати інші послуги у процесі провадження депозитарної діяльності відповідно до Положення про провадження депозитарної діяльності, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.04.2013 року № 735, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.06.2013 року № 1084/23616 , а Депонент (ТОВ "ГИДРОПРОММЕТИЗ") зобов`язується оплатити послуги Депозитарної установи.
Відповідно до умов п.2.2.1 Депозитарна установа має право вимагати від Депонента повної та своєчасної оплати своїх послуг відповідно до умов цього договору та тарифів депозитарної установи на депозитарні послуги.
Згідно з п. 2.3.4 Депонент зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати послуги Депозитарної установи згідно з умовами та строками, передбаченими договором та тарифами, встановленими депозитарною установою на дату надання послуг (в тому числі послуги з надання інформації про корпоративні операції емітентів, іншу інформацію, отриману від Центрального депозитарію згідно вимог чинного законодавства).
Відповідно до п. 4.1. Договору тарифи на депозитарні послуги Депозитарної установи встановлюються Депозитарною установою самостійно. Підписавши цей Договір, депонент погоджується з тарифами, встановленими Депозитарною установою на дату укладення Договору, які оприлюднені на сайті Депозитарної установи ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» http://privatbank.ua/.
Депозитарна установа повідомляє про зміни до тарифів на послуги шляхом розміщення змінених тарифів на зовнішньому сайті Депозитарної установи http://privatbank.ua протягом п`яти робочих днів після затвердження відповідних змін.
Змінені тарифи використовуються Сторонами для визначення вартості операцій на дату надання послуг.
Депонент оплачує послуги Депозитарної установи відповідно до цього Договору та затверджених тарифів Депозитарної установи, що є чинними на дату надання послуг.
Згідно з п. 4.2 Договору оплата за послуги Депозитарної установи здійснюється на підставі актів виконаних операцій за операції не пізніше одного робочого дня з дати підписання акту Депозитарною установою або рахунків, виставлених Депозитарною установою Депоненту для попередньої оплати за операції у строки, вказані в цих рахунках.
Як зазначено в п. 4.3 Договору, підтвердженням виконання послуг Депозитарної установи є акт виконаних депозитарною установою операцій. Депонент має підписати та повернути Депозитарній установі акт протягом десяти календарних днів. У разі неповернення акту послуги вважаються наданими без заперечень.
На виконання умов Договору, АТ КБ ПриватБанк було направлено на адресу боржника рахунки-акти виконаних операцій, оплата за які не здійснена.
За період з третього кварталу 2018 року по другий квартал 2023 року заборгованість ТОВ "ГИДРОПРОММЕТИЗ" за Договором про обслуговування рахунку у цінних паперах №Д-5/17 від 26.01.2017року за надані депозитарні послуги становить 36551,89 грн. (яка складається з заборгованості з обліку цінних паперів на рахунку цінних паперів в сумі 1857,39 грн. за квартал).
Відповідно до п. 6.1 Договору про обслуговування рахунка у цінних паперах цей договір діє до повного виконання договору.
Відповідно до п. 5.14 Договору про обслуговування рахунка у цінних паперах строк позовної давності, у межах якого одна із сторін може звернутися до суду з вимогою про захист основних зобов`язань, встановлюється тривалістю п`ятдесят років.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, ст.ст. 525, 526, 530 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання не допускається, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог актів законодавства й в установлений строк.
Згідно зі ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Свої зобов`язання за договором АТ КБ "ПРИВАТБАНК" виконав в повному обсязі, що підтверджується виставленими Боржнику рахунками-актами.
У порушення зазначених норм закону та умов Договору Боржник зобов`язання за вказаним договором належним чином не виконав, а саме не сплатив необхідні кошти для погашення заборгованості.
Таким чином, згідно з вищезазначеними умовами Договору про обслуговування (відкриття) рахунків у цінних паперах власникам іменних цінних паперів та нормами актів чинного законодавства у ТОВ "ГИДРОПРОММЕТИЗ" наявні перед АТ КБ «ПриватБанк» невиконані грошові зобов`язання, що підлягають включенню до 4 черги вимог кредиторів.
Враховуючи викладене, господарський суд зазначає, що заявлені АТ КБ "ПриватБанк" вимоги на суму 36 551, 89 грн. підлягають визнанню.
Згідно із ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно абз.4 п.п.1 ч.1 ст.64 Кодексу з процедур банкрутства зазначено, що витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді задовольняються у першу чергу.
За змістом положень статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника
Згідно ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
За змістом частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:
1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв`язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов`язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв`язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;
2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;
5) у п`яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Отже, Акціонерне товариства Комерційний банк "ПриватБанк" як кредитор, вимоги якого заявлені після завершення строку, визначеного ч.1 ст. 45 КУзПБ, є конкурсним, однак не має права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Грошові вимоги АТ КБ "ПриватБанк" зазначені в заяві, залишаються повністю неоплаченими збоку Боржника.
З огляду на обґрунтованість вимог заяви АТ КБ "ПриватБанк", яка подана до господарського суду після закінчення строку, встановленого для їх подання, визначеного приписами ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання його конкурсним кредитором без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГИДРОПРОММЕТИЗ" на суму 36 551, 89 грн. та судового збору на суму 6 056, 00 грн., яка підлягає погашенню у наступному порядку:
- 1 черга 6 056, 00 грн. (витрати по сплаті судового збору);
- 4 черга 36 551, 89 грн. (заборгованість).
Керуючись ст.ст. 2, 73-74, 76-79, 86, 91, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 45, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, суд
УХВАЛИВ:
Визнати грошові вимоги Акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк" до банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю "Гидропромметиз" (49040, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 32; ідентифікаційний номер юридичної особи 33669814), а саме:
- 1 черга 6 056, 00 грн. (витрати по сплаті судового збору);
- 4 черга 36 551, 89 грн. (заборгованість).
Ухвала набирає законної сили 03.06.2024 та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, до Центрального апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Повний текст ухвали складено 05.06.2024.
Суддя С.В. Мартинюк
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 06.06.2024 |
Номер документу | 119519842 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мартинюк Сергій Віталійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні