ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Номер провадження 22-ц/821/1062/24 Справа № 702/122/24Монастирищенський районний суд Черкаської області
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
04 червня 2024 року м. Черкаси
Суддя судовоїпалати зрозгляду цивільнихсправ Черкаськогоапеляційного суду Сіренко Ю.В., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Монастирищенського районного суду Черкаської області від 17 квітня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя,
в с т а н о в и в :
Рішенням Монастирищенського районного суду Черкаської області від 17 квітня 2024 року у задоволенні вказаного позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись з рішенням суду, ОСОБА_1 оскаржила його в апеляційному порядку, однак, апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду, оскільки скаржником не сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги.
Згідно з п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 4Закону України«Про судовийзбір» (надаліЗакон)передбачено,що судовийзбір справляєтьсяу відповідномурозмірі відпрожиткового мінімумудля працездатнихосіб,встановленого закономна 1січня календарногороку,в якомувідповідна заяваабо скаргаподається досуду,-у відсотковомуспіввідношенні доціни позовута уфіксованому розмірі.За поданняпозовної заявимайнового характеру,яка поданафізичною особою,судовий збірскладає 1відсоток цінипозову,але неменше 0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осібта небільше 5розмірів прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб. Заподання фізичноюособою позовної заяви немайнового характеру, ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2024 року, в якому подавався позов, становить 3028 грн.
Відповідно до уточненої позовної заяви, ОСОБА_1 просила здійснити поділ спільного майна та визнати за нею право власності на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 та земельну ділянку кадастровий номер 7123482000:01:001:0207.
Отже, позов містить вимоги немайнового та майнового характеру.
За вимогу немайнового характеру судовий збір в суді першої інстанції складає 1211 грн 20 коп. (3028 грн х 0,4).
Відповідно до висновку про вартість житлового будинку та земельної ділянки, на які позивач просила визнати за нею право власності, ринкова вартість станом на 18.12.2023 складала 505000 грн.
Інших доказів, які б підтверджували вартість майна (ціна позову), право власності на яке позивач просить визнати за нею, матеріали справи не містять.
Тобто, за позовну вимогу майнового характеру судовий збір в суді першої інстанції складає 5 050 грн. (505000 грн х 1%).
Отже, за подання позовної заяви, ОСОБА_1 мала сплатити судовий збір в розмірі 6261 грн 20 коп.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином,судовий збірза подачуапеляційної скаргинарішення Монастирищенськогорайонного судуЧеркаської областівід 17квітня 2024року складає 9391 грн 80 коп. (6261 грн. 20 коп. х 150 %).
До апеляційної скарги скаржник долучає клопотання про звільнення від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги, посилаючись на те, що її майновий стан не дозволяє сплатити повністю або частково судовий збір.
В обгрунтування клопотання скаржник надає довідки ОК-5 та ОК-7, як доказ, що судовий збір, який вона має сплатити за подачу апеляційної скарги, перевищує 5 % розміру її річного доходу за попередній календарний рік.
Натомість, клопотання ОСОБА_1 не підлягає до задоволення, з огляду на наступне.
Згідно з ч.1ст.8 Закону України «Про судовий збір»№ 3674-VIвід 08.07.2011, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Відповідно до ч.2 вказаної статті суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній участині першійцієї статті.
Довідки ОК-5 та ОК-7це індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування і містить дані щодо суми заробітку для обчислення пенсії, визначення страхового стажу, сплати страхових внесків. Дані довідки не відображають інші можливі доходи позивача, які можуть відображатись у відомостяхз Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків чи інших документах.
Згідно з роз`ясненнями Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладеними у п. 29 постанови від 17.10.2014 № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», відповідно до статті 8 Закону№3674-VI та статті 82ЦПК, єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору, або звільнення від його сплати є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Таким чином, доводи, наведені у клопотанні скаржниці, не дають підстав для задоволення клопотання про звільнення її від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.
Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог встановлених ст. 356 цього Кодексу, а також в разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу, тобто апеляційна скарга повинна бути залишена без руху і скаржнику надано строк для усунення недоліків апеляційної скарги.
З оглядуна вищевикладене,апеляційна скаргаОСОБА_1 на рішення Монастирищенського районного суду Черкаської області від 17 квітня 2024 року підлягає залишенню без руху для сплати скаржником судового збору в розмірі 9391 грн 80 коп. та надання до суду доказів такої оплати або документів, які свідчать про підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону .
Керуючись ст. ст.185, 356, 357 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Монастирищенського районного суду Черкаської області від 17 квітня 2024 року у даній справі залишити без руху, надавши десятиденний строк з моменту отримання скаржником копії ухвали Черкаського апеляційного суду для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Копію ухвали направити скаржнику для виконання.
Квитанцію про сплату судового збору направити на адресу апеляційного суду в десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити скаржнику, що в разі невиконання цієї ухвали в зазначений термін апеляційна скарга відповідно до вимог ч.3 ст.185 ЦПК України буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В.Сіренко
Суд | Черкаський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 119527610 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Черкаський апеляційний суд
Сіренко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні