Ухвала
від 06.06.2024 по справі 307/53/24
ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 307/53/24

Провадження №1-кп/307/2/24

УХВАЛА

про проведення судового засідання в режимі відеоконференції

06 червня 2024 року м. Тячів

Тячівський районний суд Закарпатської області,

у складі головуючої судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у порядку ч. 4 ст. 107 КПК України (за відсутності осіб, які беруть участь у судовому провадженні та нездійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження) клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції,

в с т а н о в и в:

У провадженні Тячівського районного суду Закарпатської області знаходиться кримінальне провадження № 12020070000000092 про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.190 КК України, судове засідання призначено на 06 червня 2024 року на 13 год.

Від захисника обвинуваченого ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 03 червня 2024 року надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу для проведення відеоконференцій «EasyCon» з переходом на комунікаційній платформі «EasyCon» на сайт захищеного відеокоферензв`язку з судом vkz.court.gov.ua.

В обґрунтування клопотання адвокат ОСОБА_4 посилалася на те, що вона позбавлена можливості прибути до приміщення суду в м. Тячів.

Згідно п. 1) ч. 1 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин.

Відповідно до ч. 2 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.

Згідно п. 5) ч.1 ст. 35 КПК України,у суді функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, що забезпечує, зокрема участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

У відповідності до ч.7 ст. 15-1 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему затверджується Вищою радою правосуддя за поданням Державної судової адміністрації України та після консультацій з Радою суддів України.

Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, які набули чинності 05.10.2021 (далі - Положення).

Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).

Підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.

Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою ІНФОРМАЦІЯ_1

За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.

Відповідно до статті 50 цього Положення суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Також, згідно рекомендацій Ради суддів України від 02.03.2022, якщо за об`єктивних обставин учасник провадження не може брати участь в судовому засіданні в режимі ВКЗ за допомогою технічних засобів, визначених КПК, як виняток допускати участь такого учасника в режимі ВКЗ за допомогою будь-яких інших технічних засобів, в тому числі і власних.

Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, у зв`язку з військовою агресією проти України, введено воєнний стан в Україні, який в подальшому неодноразово продовжувався.

Ураховуючи наведене, а також те, що Тячівський районний суд Закарпатської області має технічну можливість провести судове засіданні в режимі відеоконференції за допомогою відеоконференцзв`язку «ЄСІТС» у визначені дату і час, а також неможливості безпосередньої участі захисника в судовому засіданні,з метою дотримання принципу розумності строків розгляду кримінального провадження, судове засідання слід провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю адвоката ОСОБА_4 за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.

Керуючись ст. ст. 336, 369-372 КПК України, суд

постановив:

Судове засідання у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.190 КК України, яке призначено на 06 червня 2024 року на 13 год., здійснювати в режимі відеоконференції поза межами приміщення Тячівського районного суду Закарпатської області з використанням власних технічних засобів адвоката ОСОБА_4 за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку «ЄСІТС» ( ІНФОРМАЦІЯ_2

Повідомити адвоката ОСОБА_4 , що Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за веб-адресою ІНФОРМАЦІЯ_1

Застосовані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження.

Ухвала набирає законної сили після її постановлення і окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудТячівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення06.06.2024
Оприлюднено07.06.2024
Номер документу119538198
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Шахрайство

Судовий реєстр по справі —307/53/24

Ухвала від 05.12.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сас Л. Р.

Ухвала від 05.12.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сас Л. Р.

Ухвала від 05.12.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сас Л. Р.

Ухвала від 15.10.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сас Л. Р.

Ухвала від 15.10.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сас Л. Р.

Ухвала від 15.10.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сас Л. Р.

Ухвала від 19.08.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сас Л. Р.

Ухвала від 19.08.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сас Л. Р.

Ухвала від 19.08.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сас Л. Р.

Ухвала від 03.07.2024

Кримінальне

Закарпатський апеляційний суд

Фазикош Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні