У к р а ї н а
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
26100,смт.Новоархангельськ Кіровоградськоїобласті,вул.Слави,26,тел.2-10-45,E-mail:inbox@na.kr.court.gov.ua
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
06.06.24 1-в/394/18/24
394/681/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 червня 2024 року Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
в складі головуючого : судді - ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні подання начальника Голованівського районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області про застосування покарання за наявності кількох вироків,
В С Т А Н О В И В :
Начальник Голованівського районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» у Кіровоградській області звернувся до Новоархангельського районного суду Кіровоградської області з поданням про застосування покарання за наявності кількох вироків, посилаючись на те, що на виконанні у Голованівському районному секторі №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Кіровоградській області перебуває вирок Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 21.12.2023 року за №705/3827/23 відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яким останнього засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років, звільнений від відбування призначеного покарання з випробуванням, згідно ст. 75 КК України, з іспитовим строком на 1 рік.
02 травня 2024 року на адресу Голованівського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Кіровоградській області надійшов на виконання вирок Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 21.12.2023 року відносно гр. ОСОБА_3 , яким останнього засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років, звільнений від відбування призначеного покарання з випробуванням, згідно ст. 75 КК України, з іспитовим строком на 1 рік.
Представник сектору пробації просив суд вирішити питання про застосування покарання засудженому ОСОБА_3 за наявності кількох вироків.
Прокурор наголосив на тому, що вироки слід виконувати самостійно.
Інші учасники в судове засідання не з`явились.
У відповідності ст. 539 КПК України суд на місці ухвалив проводити розгляд подання у відсутності учасників кримінального провадження, що не з`явились в судове засідання.
Заслухавши учасників кримінального провадження, суд приходить до наступного висновку.
Як вбачається з матеріалів провадження, на виконанні у Голованівському районному секторі №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Кіровоградській області знаходяться на виконанні два вироки стосовно ОСОБА_3 , зокрема:
- вирок Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 21 грудня 2023 року, яким ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_4 звільнено від відбування призначеного покарання, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину. На підставі ст. 76 КК України покладено певні обов`язки. Вирок суду не оскаржено та він набрав законної сили.
- вирок Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 21 грудня 2023 року, яким ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_3 звільнено від відбування призначеного покарання з встановленням іспитового строку тривалістю один рік. На підставі ст. 76 КК України покладено певні обов`язки. Вирок суду не оскаржено та він набрав законної сили.
Відповідно до ст. 2 КПК завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ч. 1 ст. 163 КВК України нагляд за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, протягом іспитового строку здійснюється уповноваженим органом з питань пробації за місцем проживання засудженого, а стосовно військовослужбовців - командирами військових частин.
Ч. 1 ст. 532 КПК України визначено, що вирок або ухвала суду першої інстанції, ухвала слідчого судді, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Згідно частин 1 та 2 ст. 534 КПК України у разінеобхідностіспосіб,строкиіпорядок виконанняможутьбутивизначені усамомусудовомурішенні. Судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, підлягає безумовному виконанню.
В ч. 1 ст. 535 КПК України зазначено, що судове рішення, що набрало законної сили, якщо інше не передбачено цим Кодексом, звертається до виконання не пізніш як через три дні з дня набрання ним законної сили або повернення матеріалів кримінального провадження до суду першої інстанції із суду апеляційної чи касаційної інстанції.
П. 11 ст. 537 КПК України визначено, що під час виконання вироків суд, визначенийч. 2 ст. 539КПК України,маєправовирішувати такепитання: про застосування покарання за наявності кількох вироків.
З аналізу даної статті вбачається, що питання визначення порядку застосування покарання за наявності декількох вироків можуть вирішуватися на стадії виконання вироку у випадках, якщо стосовно засудженого є не звернений до виконання вирок, про який не було відомо суду, що постановив останній за часом вирок, і тому суд не призначив покарання за правилами ст. 71 КК України (п. 25 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2003 року № 7 «Про практику призначення судами кримінального покарання»).
Відповідно до ч. 1, п. 2 ч. 2, ч. 3 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом. Потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та інші особи мають право звертатися до суду з клопотаннями про вирішення питань, які безпосередньо стосуються їх прав, обов`язків чи законних інтересів. Клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається: до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 10 (у частині клопотань про заміну покарання відповідно до частини третьої статті 57, частини першої статті 58, частини першої статті 62 КК України), 11, 13 частини першої статті 537 КПК України . Клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, розглядається протягом десяти днів з дня його надходження до суду суддею одноособово згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 КПК України, з урахуванням положень цього розділу.
Згідно роз`яснень, які містяться у п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 року «Про практику призначення судами кримінального покарання», коли особа, щодо якої було застосовано звільнення від відбування покарання з випробуванням, вчинила до постановлення вироку у першій справі інший злочин, за який вона засуджується до покарання, що належить відбувати реально, застосування принципів поглинення, часткового чи повного складання призначених покарань не допускається. За таких умов кожний вирок виконується самостійно.
За аналогією можна зробити висновок, що й у разі, коли особа, щодо якої було застосовано звільнення від відбування покарання з випробуванням, вчинила до постановлення вироку у першій справі та, як встановлено у судовому засіданні, навіть до вчинення злочину, за який вона була засуджена першим вироком, інший злочин, за який до неї знову було застосовано звільнення від відбування покарання з випробуванням, застосування принципів поглинення, часткового чи повного складання призначених покарань не допускається та кожен вирок виконується самостійно.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства, кожна людина при визначенні її громадянських прав і обов`язків має право на справедливий судовий розгляд. Виконання судового рішення є складовою частиною судового розгляду.
Згідно з ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Слід зазначити, що відповідно до ст. 1 КК України та ст. 2 КПК України завданням Кримінального кодексу України та кримінального провадження є захист особи, охорона її прав, свобод та законних інтересів.
Також, суд звертає увагу на роз`яснення, викладені в п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 11 від 21 грудня 1990 року «Про практику застосування судами України процесуального законодавства при вирішенні питань, пов`язаних із виконанням вироків», з якого вбачається, що не підлягають розгляду у порядку, передбаченому ст. 539 КПК України, питання, які порушують суть вироку і погіршують становище засудженого; звужують або розширюють обсяг обвинувачення; стосуються прогалин і недоліків вироків у частині кваліфікації злочинів, призначення покарання, вирішення цивільного позову.
Зокрема, відповідно до роз`яснень, котрі містяться у вищезазначеній постанові, не можна уточнювати призначене покарання (як основне так і додаткове) щодо його виду та строку й призначити покарання за кожний злочин окремо, якщо суд призначив покарання тільки за сукупністю злочинів, або призначити покарання за сукупністю злочинів, якщо його було призначено за кожний злочин окремо, призначити покарання за сукупністю вироків, коли при винесенні останнього за часом вироку суду було відомо про наявність інших невиконаних вироків, але питання про призначення покарання не було вирішено.
Крім того, у порядку передбаченому розділом VІІІ КПК України, суд може вирішувати на стадії виконання вироків, лише ті питання, які не стосуються суті вироку, і не тягнуть погіршення становища засудженого. Не підлягають розгляду у такому порядку питання, які зачіпають суть вироку та погіршують становище засудженого; звужують або розширюють обсяг обвинувачення; стосуються прогалин і недоліків вироків в частині кваліфікації злочинів, призначення покарання, вирішення цивільного позову.
Суд не вбачає перешкод для самостійного виконання двох вищезазначених вироків відносно засудженого ОСОБА_3 , оскільки інший злочин ним вчинено до постановлення попереднього вироку, а не під час іспитового строку.
Суд вважає за необхідне вирішити питання про застосування покарання за наявності кількох вироків шляхом їх самостійного виконання.
Приймаючи до уваги викладене та керуючись ст. ст. 369, 370, 371, 372, 537, 539, КПК України суд
П О С Т А Н О В И В:
Визначити, що вирок Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 21 грудня 2022 року, яким ОСОБА_3 визнановиннимувчиненні кримінальногоправопорушенняпередбаченого ч.4ст.185КК Українита призначенопокаранняу видіпозбавленняволіна строк5років з іспитовим строком 1 рік та вирок Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 21 грудня 2023 року, яким ОСОБА_3 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з іспитовим строком 1 рік слід виконувати самостійно (окремо один від одного).
Ухвала суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Новоархангельський районний суд протягом 7 /семи/ днів здняпроголошення.
Копію ухвали негайно вручити прокурору, представнику сектору пробації та засудженому, іншим учасникам не пізніше наступного дня після проголошення направити поштою.
Суддя:
Суд | Новоархангельський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2024 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 119543982 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про застосування покарання за наявності кількох вироків |
Кримінальне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Запорожець О. М.
Кримінальне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Запорожець О. М.
Кримінальне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Запорожець О. М.
Кримінальне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Запорожець О. М.
Кримінальне
Новоархангельський районний суд Кіровоградської області
Запорожець О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні