ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.06.2024м. ДніпроСправа № 904/1167/24
Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Назаренко Н.Г. за участю секретаря судового засідання Кшенської Д.О.,
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "МУЛІНО ЛОГІСТІК"
про ухвалення додаткового рішення у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МУЛІНО ЛОГІСТІК", м. Вільнянськ, Запорізька область
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Млин Синельникове», м. Дніпро
про стягнення заборгованості за договором поставки
Представники:
Від позивача (заявника): не з`явився
Від відповідача: не з`явився
РУХ СПРАВИ В СУДІ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ.
Товариство з обмеженою відповідальністю "МУЛІНО ЛОГІСТІК" (далі - позивач) звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою, в якій просив суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Млин Синельникове (далі - відповідач) заборгованість за договором №03/02МЛ від 22.02.2023.
Ціна позову складається з наступних сум:
- 350 605,60 грн - заборгованість за договором,
- 9 466,35 грн - інфляційні втрати
- 9 791,92 грн - 3% річних
- 82 282,71 грн - пеня
- 17 530,28 грн - штраф.
Крім того, позивач в позовній заяві зазначив, що очікує понести витрати в зв`язку із розглядом справи, а саме: витрати на правничу допомогу 20 000,00 грн.
20.05.2024 в судовому засіданні позивач заявив усне клопотання про стягнення витрат на правову допомогу з подальшим наданням доказів понесених витрат.
Ухвалою від 20.05.2024 призначено судове засідання для розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "МУЛІНО ЛОГІСТІК" про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу на 04.06.2024.
22.05.2024 від позивач надійшла заява, в якій він надав докази понесених витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 6 000,00 грн.
29.05.2024 та 30.05.2024 від представників позивача через систему "Електронний суд" надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Ухвалою від 30.05.2024 у задоволенні заяв позивача про участь в судовому засіданні у режимі відеоконференції відмовлено.
03.06.2024 від позивача надійшла заява про розгляд заяви про вирішення питання про судові витрати без його участі. Заяву підтримав у повному обсязі.
04.06.2024 сторони в судове засідання не з`явились.
В порядку статті 240 Господарського процесуального кодексу України судом прийнято додаткове рішення у справі.
ПОЗИЦІЯ ЗАЯВНИКА.
У заяві позивач зазначає, що для отримання правової допомоги щодо ведення даної справи, Товариство з обмеженою відповідальністю "МУЛІНО ЛОГІСТІК" уклало договір про надання правової допомоги від 05.03.2024 з Адвокатським об`єднанням "Легес", яке, в свою чергу, уклало договір про надання послуг з адвокатом Борисенковим Віталієм Сергійовичем від 05.03.2024.
Сторони уклали акти приймання-передачі наданих послуг від 19.03.2024 та від 20.05.2024, згідно яких загальна вартість наданих послуг становить 6 000,00 грн.
Заявник вважає, що такі витрати є співмірними із складністю цієї справи, наданим адвокатами обсягом послуг у суді першої інстанції, затраченими ними часом на надання таких послуг, відповідають критерію реальності таких витрат та розумності їхнього розміру.
ПОЗИЦІЯ ВІДПОВІДАЧА.
Відповідач заперечень на заяву не надав.
ОБСТАВИНИ, ЯКІ Є ПРЕДМЕТОМ ДОКАЗУВАННЯ.
Предметом доказування, відповідно до частини 2 статті 76 Господарського процесуального кодексу України, є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Отже, обставинами, які входять до предмету доказування у даній справі є такі: 1. Докази надання правової допомоги позивачу. 2. Правомірний розмір витрат позивача на оплату правової допомоги. 4. Розподіл витрат на оплату правової допомоги.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ.
Відповідно до п. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
За змістом ст. 123 Господарського процесуального кодексу України витрати на професійну правничу допомогу віднесені до витрат, пов`язаних з розглядом справи в суді, які, в свою чергу, віднесені до судових витрат.
У відповідності до ст. 26 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги.
Визначення договору про надання правової допомоги міститься в ст. 1 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", згідно з якою договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (ст. 30 зазначеного Закону).
Разом із тим згідно зі ст. 15 Господарського процесуального кодексу України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом (ст. 16 Господарського процесуального кодексу України).
Однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (п. 12 ч. 3 ст. 2 зазначеного Кодексу).
Метою впровадження цього принципу є забезпечення особі можливості ефективно захистити свої права в суді, ефективно захиститись у разі подання до неї необґрунтованого позову, а також стимулювання сторін до досудового вирішення спору.
Практична реалізація згаданого принципу в частині відшкодування витрат на професійну правничу допомогу відбувається в такі етапи:
1) попереднє визначення суми судових витрат на професійну правничу допомогу (ст. 124 Господарського процесуального кодексу України);
2) визначення розміру судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу між сторонами (ст. 126 Господарського процесуального кодексу України): - подання (1) заяви (клопотання) про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу разом з (2) детальним описом робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, і здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги, та (3) доказами, що підтверджують здійснення робіт (наданих послуг) і розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи; - зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу.
3) розподіл судових витрат (ст. 129 Господарського процесуального кодексу України).
За приписами ч. 3 ст. 27 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" до договору про надання правової допомоги застосовуються загальні вимоги договірного права.
Договір про надання правової допомоги за своєю правовою природою є договором про надання послуг, який в свою чергу, врегульовано Главою 63 Цивільного кодексу України.
Зокрема, ст. 903 Цивільного кодексу України передбачає, що якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Глава 52 Цивільного кодексу України регулює загальні поняття та принципи будь-якого цивільного договору, включаючи договір про надання послуг. Стаття 632 Цивільного кодексу України регулює поняття ціни договору; за приписами вказаної статті ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін, зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом, а якщо ціна у договорі не встановлена і не може бути визначена виходячи з його умов, вона визначається виходячи із звичайних цін, що склалися на аналогічні товари, роботи або послуги на момент укладення договору.
З матеріалів справи вбачається, що між Товариством з обмеженою відповідальністю "МУЛІНО ЛОГІСТІК" (далі - клієнт) та Адвокатським об`єднанням "Легес" (далі адвокатське об`єднання) укладено договір про надання правничої (правової) допомоги від 05.03.2024, відповідно до пункту 1.1. якого Адвокатське об`єднання в обсязі та на умовах цього Договору зобов`язується здійснити захист, представництво, а також надання Клієнтові інших видів юридичних послуг та правничої (правової) допомоги (надалі -«Послуги») відповідно до його завдань (надалі - «Завдання») та на умовах Договору, а Клієнт зобов`язується прийняти та оплатити надані Послуги.
Згідно п. 1.3. договору, виконання умов Договору здійснюється старшими партнерами, партнерами та адвокатами Адвокатського об`єднання. При цьому документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання Послуг, можуть бути даний Договір, довіреність чи ордер. Адвокатське об`єднання має право без згоди Клієнта залучати для надання правничої допомоги за цим Договором третіх осіб - адвокатів.
За надання Послуг, що надаються Адвокатським об`єднанням, Клієнт сплачує гонорар та компенсує фактичні витрати, пов`язані із наданням Послуг та необхідні для виконання цього Договору.
Фактичні витрати - витрати адвоката Адвокатського об`єднання пов`язані з виконанням предмет даного Договору, зокрема: оплата судового збору, транспортні витрати, витрати на відрядження, витрати пов`язані із перекладами, копіюванням, друком, виготовленням або замовленням будь-якого типу технічної документації, оплата послуг суб`єктів господарювання, в т.ч. судових експертів та спеціалістів, оплату поштових та іншого типу відправлень, в т.ч. вартість комісій за здійснення платежів тощо. Оплата фактичних витрат здійснюється Клієнтом протягом 3 (трьох) робочих днів після надання Адвокатським об`єднанням відповідного звіту з документальним підтвердженням.
Гонорар є формою винагороди Адвокатського об`єднання за здійснення представництва та надання інших видів правової допомоги Клієнту.
Розмір гонорару за надання Послуг за цим Договором визначається в Акті приймання-передачі послуг в залежності від обсягу та виду наданих послуг.
Розмір гонорару не залежить від досягнення чи недосягнення Адвокатським об`єднанням позитивного результату, якого бажає Клієнт. Сторони передбачають можливість збільшення розміру гонорару за позитивний результат («гонорар успіху»), за додатковою домовленістю Сторін.
Сторони можуть передбачити додатковий гонорар, розмір якого встановлюється за домовленістю.
Клієнт сплачує гонорар та фактичні витрати у безготівковому порядку шляхом перерахування на поточний (банківський) рахунок Адвокатського об`єднання, зазначений у даному Договорі, на підставі рахунку виставленого Адвокатським об`єднанням. При оплаті послуг Клієнт обов`язково зазначає призначення платежу вказане Адвокатським об`єднанням у виставленому рахунку. Гонорар має бути сплачений протягом 5-ти банківських днів з моменту виставлення рахунку Адвокатським об`єднанням.
Остаточний розмір та обсяг наданих Послуг, а також остаточний розрахунок за надані Послуги, а також розмір фактичних витрат, пов`язаних із наданням Послуг, визначаються та здійснюються на підставі Акту приймання- передачі послуг.
Підписаний сторонами Акт приймання-передачі послуг та розрахункові документи підтверджуючі сплату є документами, що підтверджують надання Клієнту Послуг. В разі не завершення виконання Завдання або несплати повністю або частково вартості Послуг за Договором в Акті приймання-передачі послуг Сторони зазначають про те, що вартість наданих Послуг підлягає сплаті із зазначенням строку сплати, при цьому Акт приймання-передачі послуг є документом що підтверджує обсяг наданих Послуг та визначає обов`язок Клієнта оплатити надані Послуги. (п.п.4.1.-4.8. договору).
Відповідно до п. 8.1. договору, цей Договір набирає чинності з моменту його підписання та діє до 31.12.2024. Якщо до моменту закінчення строку дії Договору Сторони не заявлять про бажання розірвати Договір, то строк дії Договору продовжується автоматично на 1 рік після закінчення строку, зазначеного у цьому пункті Договору, та кожного наступного річного періоду.
Сторони 05.03.2024 також уклали додаткову угоду №1 до договору про надання правничої (правової) допомоги від 05.03.2024, з гідно п. 1 якої Адвокатське об`єднання в обсязі та на умовах передбачених цією Додатковою угодою зобов`язується надати Клієнту, а Клієнт - прийняти та оплатити правничу (правову) допомогу пов`язану із стягненням з Товариства з обмеженою відповідальністю «МЛИН СИНЕЛЬНИКОВЕ» на користь
Клієнта заборгованості за Договором поставки №03/02МЛ від 22.02.2023 року.
Під правничою (правовою) допомогою, передбаченою п.1 цієї Додаткової угоди Сторони розуміють наступне: вивчення матеріалів та складання позовної заяви до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЛИН СИНЕЛЬНИКОВЕ»; вивчення відзиву Товариства з обмеженою відповідальністю «МЛИН СИНЕЛЬНИКОВЕ» на позовну заяву, складання та подання до суду відповіді на відзив (за необхідності); складання та подання до суду клопотань, заяв, заперечень тощо; представництво Клієнта в суді першої інстанції; складання та подання до відповідного суду апеляційної інстанції апеляційної скарги/відзиву на апеляційну скаргу; представництво Клієнта в суді апеляційної Інстанції, тощо. (п. 2 додаткової угоди).
Відповідно до п. 3 додаткової угоди, сторони домовились, що гонорар за надання правничої (правової) допомоги, передбаченої цією Додатковою угодою, складається з вартості правничої (правової) допомоги у фіксованому розмірі та становить:
- вивчення матеріалів та складання позовної заяви - 4 000,00 грн. без ПДВ,
- вивчення відзиву, складання та подання до суду відповіді на відзив (за необхідності) - 3 000,00 грн.,
- участь в одному судовому засіданні у суді першої інстанції (за необхідності) - 2 000,00 грн.,
- підготовка, клопотань, заяв, пояснень у справі тощо (за документ) - 1 000,00 грн.
Між Адвокатським об`єднанням "Легес" (замовник) та адвокатом Борисенковим Віталієм Сергійовичем (виконавець) укладено договір про надання послуг від 05.03.2024, відповідно до п. 1.1 якого виконавець зобов`язується надати замовнику послуги в обсязі і на умовах передбачених цим договором, а замовник зобов`язується прийняти та оплатити надані послуги.
Факт надання відповідних послуг з боку викнавця буде засвідчуватися Актом(ами) приймання - передачі наданих послуг. (п. 1.3. договору).
До обов`язків виконавця, згідно п. 2.1. договору віднесено: надати за завданням замовника наступні послуги: вивчити матеріали, підготувати та подати до господарського суду Дніпропетровської області позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «МУЛІНО ЛОПСТІК» (далі - Клієнт замовника) до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЛИН СИНЕЛЬНИКОВЕ» про стягнення заборгованості за Договором поставки №03/02МЛ від 22.02.2023, з урахуванням штрафних санкцій, інфляційних втрат та процентів річних, представити інтереси Клієнта замовника під час розгляду господарським судом Дніпропетровської області відповідної справи у провадженні, відкритому за вказаною позовною заявою, скласти та подати до суду апеляційної інстанції апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції / відзив на апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції у відповідній справі, представити інтереси Клієнта звмовника під час розгляду судом апеляційної інстанції апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції у відповідній справі.
Надання послуг виконавцем здійснюється на підставі самостійно складеного ордеру на надання Клієнту замовника правничої (правової) допомоги.
Пунктом 4.1. договору встановлено, що вартість послуг за цим Договором визначається за домовленістю сторін та фіксується в Акті(ах) приймання - передачі послуг.
Договір вступає в силу з 05.03.2024 року і діє до 31.12.2024 року. (п. 6.1. договору).
19.03.2024 між позивачем та Адвокатським об`єднанням підписано акт приймання-передачі наданих послуг, згідно якого станом на 19.03.2024 Адвокатським об`єднанням відповідно до умов Договору від 05.03.2024 та Додаткової угоди №1 від 05.03.2024 до нього надані послуги правничої (правової) допомоги, а саме: вивчено матеріали та складено позовну заяву Клієнта до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЛИН СИНЕЛЬНИКОВЕ» про стягнення заборгованості за Договором поставки №03/02МЛ від 22.02.2023 року, вартість послуги 4000,00 грн.
20.05.2024 між позивачем та Адвокатським об`єднанням підписано акт приймання-передачі наданих послуг, згідно якого станом на 20.05.2024 Адвокатським об`єднанням відповідно до умов Договору від 05.03.2024 та Додаткової угоди №1 від 05.03.2024 до нього надані послуги правничої (правової) допомоги, а саме: представлено інтереси клієнта у справі № 904/1167/24 під час судового засідання, яке відбулось 20.05.2024, вартість послуги 2000,00 грн.
Таким чином, загальна вартість наданих послуг становить 6 000,00 грн.
Позивач сплатив вартість послуг у розмірі 6 000,00 грн., що підтверджується платіжними інструкціями № 3001 від 20.03.2024 на суму 4 000,00 грн. та № 3079 від 20.05.2024 на суму 2 000,00 грн (а.с. 205-206).
За змістом положень ч. 1 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
Для цілей розподілу судових витрат, розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі: гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.
При здійснені розподілу між сторонами спору судових витрат на професійну правничу допомогу, суд враховує результат розгляду спору, умови договору про надання правничої допомоги, укладеного між стороною спору та адвокатом (адвокатським об`єднанням, бюро), обсяги наданих стороні, як клієнту, послуг правничої допомоги щодо представництва її інтересів в суді під час розгляду справи, а також в порядку ст. 86 Господарського процесуального кодексу України надає належну оцінку поданим стороною, яка понесла витрати на професійну правничу допомогу, доказам фактичного надання їй адвокатських послуг, їх прийняття стороною спору на підставі акта приймання-передачі послуг з виставленням адвокатом (адвокатським об`єднанням, бюро) клієнту рахунка на оплату таких послуг.
Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (ч. 3 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Пункт 3 ч. 2 ст. 129 Конституції України визначає одним із принципів судочинства змагальність сторін та свободу в наданні ними своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 74, ч.1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Отже, обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.
Суд зазначає, що при визначенні суми відшкодування слід виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції. Зокрема, згідно з його практикою заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір обґрунтованим (рішення у справі "East/West Alliance Limited" проти України", заява № 19336/04, рішення у справі "Баришевський проти України" від 26.02.2015, рішення у справі "Гімайдуліна і інших проти України" від 10.12.2009, рішення у справі "Двойних проти України" від 12.10.2006, рішення у справі "Меріт проти України" від 30.03.2004).
Склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг та ін.), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження). Зазначені витрати мають бути документально підтверджені та доведені. Відсутність документального підтвердження витрат на правову допомогу, а також розрахунку таких витрат є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування таких витрат.
У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Лавентс проти Латвії" зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.
Частинами 5, 6 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Згідно з ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
За встановлених обставин щодо обсягу, вартості та співрозмірності заявлених до компенсації витрат на правову допомогу, суд, оцінивши витрати позивача з урахуванням всіх аспектів і складності цієї справи, а також час, який міг би витратити адвокат на вивчення матеріалів по справі та підготовку позовної заяви як кваліфікований фахівець, зважаючи на відсутність заперечень з боку відповідача, суд дійшов висновку про задоволення заяви та стягнення на користь позивача витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 6 000,00 грн.
Керуючись статтями 11, 15, 73-79, 123, 126, 129, 234, 235, 244 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "МУЛІНО ЛОГІСТІК" про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Млин Синельникове (49082, м. Дніпро, вул. Березанівська, буд. 42, ідентифікаційний код 44847786) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "МУЛІНО ЛОГІСТІК" (70002, Запорізька область, Вільнянський район, м. Вільнянськ, вул. Елеваторна, буд. 4, ідентифікаційний код 39985486) суму витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 6 000,00грн., про що видати наказ.
Наказ видати після набрання додатковим рішенням законної сили.
Додаткове рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги додаткове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (частини 1, 2 статті 241 Господарського процесуального кодексу України).
Додаткове рішення може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення (частина 1 статті 256 Господарського процесуального кодексу України).
Повний текст додаткового рішення складено та підписано 06.06.2024.
Суддя Н.Г. Назаренко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119553106 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні