Справа № 464/2772/22 Головуючий у 1 інстанції: ОСОБА_1
Провадження № 11-кп/811/432/24 Доповідач: ОСОБА_2
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2024 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Львівського апеляційного суду в складі:
головуючої ОСОБА_2 ,
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
при секретарі ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_6 на ухвалу Сихівського районного суду м. Львова від 12 квітня 2024 року, -
з участю прокурора ОСОБА_7 ,
захисника ОСОБА_8 ,
засудженого ОСОБА_6
встановила:
ухвалою Сихівського районного суду м. Львова від 12 квітня 2024 року задоволено клопотання фахівця Сихівського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_9 .
Засудженого ОСОБА_6 направлено для відбування покарання у виді позбавлення волі строком 5 років, призначеного вироком Сихівського районного суду м.Львова від 15.11.2022 року.
На дануухвалу засуджений ОСОБА_6 подавапеляційну скаргув якійпросить оскаржувануухвалу скасувати,оскільки вважаєтаку невідповідною,так,як вінв судовомузасіданні розкаявся,усвідомив,що поступавнеправильно,обіцяв більшене скоюватиправопорушень.
Заслухавши доповідача, виступ засудженого та його захисника, які підтримали подану апеляційну скаргу, прокурора, яка апеляційну скаргу засудженого заперечила, перевіривши матеріали провадження та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла такого висновку.
Частиною 1ст. 404 КПК Українивизначено, що суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Відповідно до вимогст. 370 КПК Українисудове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.
Як визначено п. 8 ч. 1ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений ч. 2ст. 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком суду.
Згідно з ч. 2ст. 78 КК Україниякщо засуджений не виконує покладені на нього обов`язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання.
Відповідно до ч. 1ст. 164 КВК Українинагляд за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, протягом іспитового строку здійснюється уповноваженим органом з питань пробації за місцем проживання засудженого, а стосовно військовослужбовців - командирами військових частин.
Частиною 3ст. 164 КВК Українивстановлено, що звільнені від відбування покарання з випробуванням зобов`язані: виконувати обов`язки, які покладені на них судом; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання; з`являтися за викликом до зазначеного органу.
Згідно з вимогами ч. 1ст. 166 КВК України, якщо засуджений не виконує обов`язки, встановленіКВК України,Законом України «Про пробацію», а також покладені на нього судом, або систематично вчиняє правопорушення, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання.
Порядок та умови відбування покарання, не пов`язаного з позбавленням волі, регламентується Порядком здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, затвердженимнаказом Міністерства юстиції України від 29 січня 2019 року №272/5(далі - Порядок).
Частиною 2 Розділу ІV вказаного Порядку визначено необхідність явки засудженої особи до уповноваженого органу з питань пробації та порядок проведення з нею бесіди в порядку виконання уповноваженим органом з питань пробації судового рішення.
Так, на уповноважений орган з питань пробації покладається обов`язок повідомити засуджену особу про явку до уповноваженого органу з питань пробації (п. 1).
У день першого візиту засудженої особи до уповноваженого органу з питань пробації персонал органу пробації проводить бесіду з нею, під час якої, окрім перевірки документів, що посвідчують особу, та з`ясування відомостей, що мають значення для виконання судового рішення, роз`яснюються порядок та умови відбування покарання та здійснення нагляду, відповідальність за їх невиконання, права й обов`язки засудженої особи (п. 6).
З метою документальної фіксації фактів, що мають значення для порядку та умов відбування покарання та здійснення нагляду, засуджені особи надають пояснення. За результатами проведеної бесіди визначається першочергова частота зустрічей або бесід із засудженою особою, місце їх проведення (за місцем роботи, проживання засудженої особи, в приміщенні уповноваженого органу з питань пробації) з метою здійснення оцінки ризиків (п. 7).
У разі невиконання засудженим, звільненим від відбування покарання з випробуванням, обов`язків, визначених законом та покладених на нього судом, систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації застосовує до нього письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання за формою, наведеною в додатку 23 до цього Порядку (п. 8).
Перед винесенням попередження засуджений до звільнення з випробуванням надає пояснення, ознайомлюється з винесеним попередженням та ставить на ньому свій підпис.
Частиною 3 Розділу ІХ Порядку встановлено порядок здійснення нагляду за особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, відповідно до якого, у разі якщо звільнений з випробуванням продовжує не виконувати обов`язки або вчиняє адміністративні правопорушення після застосування до звільненого з випробуванням письмового попередження, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду клопотання про скасування звільнення від відбування покарання і направлення звільненого з випробуванням для відбування призначеного покарання (п. 3).
Як вбачається з матеріалів провадження, ОСОБА_6 засуджений вироком Сихівського районного судувід 15.11.2022р. за ч.2 ст. 15, ч.4 ст. 185, ч.3 ст. 15, ч.4 ст. 185, ст.70 КК України до покарання у вигляді 5 (п?яти) років позбавлення волі; на підставі ст. ст. 75, 76 КК України звільнений від відбування призначеного покарання з випробуванням, з іспитовим строком два роки.
20.01.2023 року ОСОБА_6 прибув до уповноваженого органу з питань пробації, де йому було роз`ясненопро умови відбування випробувального термін, обов`язки встановлені судом відповідно дост.76 КК Українита про наслідки порушення умов відбування випробувального терміну за невиконання обов`язків суду.
Протягом іспитового строку засуджений вчиняв адміністративні правопорушення, за що систематично притягувався до адміністративної відповідальності, зокрема:починаючи з 2022 року систематично вчиняв адміністративні правопорушення, а саме, за ч.1 ст.51, ч.2 ст. 51, ч.3 ст. 127 КУпАП, у зв?язку з цим 19.06.2023 засудженому було винесено застереження у виді письмового попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням та із ОСОБА_10 проводилась індивідуальна-профілактична бесіда, що спрямована на виправлення та попередження вчинення засудженого нового кримінального правопорушення, протиправних дій та порушення громадського порядку. В подальшому, не зважаючи на застереження у виді письмового попередження та індивідуально-профілактичну бесіду, засуджений ОСОБА_6 , продовжив систематично вчиняти правопорушення, що тягнуть за собою адміністративні стягнення, а саме за ч.1 ст. 127, ч.2 ст.178, ст.173 КУпАП.
Згідно з ч. 1ст. 4 Закону України «Про пробацію»метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.
Колегія суддів зауважує, що при розгляді судом питань щодо скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, суд має встановити, чи носили порушення засудженим покладених на нього обов`язків систематичний характер та чи свідчать ці порушення про те, що засуджений не бажає ставати на шлях виправлення, а також, чи були такі порушення умисними, тобто чи мав засуджений намір ухилитись від виконання обов`язків.
Так, відповідно дост. 166 КВК Українисистематичним вчиненням правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про небажання засудженого стати на шлях виправлення, є вчинення звільненим з випробуванням протягом іспитового строку трьох і більше таких правопорушень.
В межах подання органу пробації, що розглядається, колегія суддів вбачає систематичність вчинення засудженим правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення.
При цьому, для установлення факту систематичності вчинення адміністративних правопорушень немає значення, які саме правопорушення були вчинені засудженим та які стягнення накладено за їх вчинення. Стосовно дат вчинення таких, то достатньо того, що такі скоєні під час іспитового строку та після постановлення засудженого на облік в органі пробації.
З урахуванням наведеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції обґрунтовано скасував звільнення від відбування покарання з випробуванням і направив ОСОБА_6 для відбування призначеного покарання, оскільки систематичне вчинення адміністративних правопорушень знайшло своє підтвердження дослідженими судом доказами, що містяться в матеріалах провадження.
З урахуванням викладеного, відсутні підстави для задоволення вимог апеляційної скарги засудженого, оскільки вони не спростовують висновків суду щодо систематичного вчинення адміністративних правопорушень, за які на нього були накладені адміністративні стягнення, а тому оскаржувана ухвала підлягає залишенню без змін.
Керуючись ст. ст. 404, 405, 407, 419 КПК України,колегіясуддів,
постановила:
ухвалу Сихівського районного суду м. Львова від 12 квітня 2024 року, якою задоволено клопотання фахівця Сихівського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» у Львівській області ОСОБА_9 . Засудженого ОСОБА_6 направлено для відбування покарання у виді позбавлення волі строком 5 років, призначеного вироком Сихівського районного суду м.Львова від 15.11.2022 року залишити без змін, апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_6 залишити без задоволення.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення.
Судді:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119555141 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком |
Кримінальне
Львівський апеляційний суд
Гончарук Л. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні