ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
21.05.24 Справа № 917/14/23
Суддя господарського суду Полтавської області Ореховська О.О., при секретарі судового засідання Кобець Н.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 917/14/23
за заявою Головного управління ДПС у Полтавській області, м. Полтава, вул. Європейська, 4 , код ЄДРПОУ ВП 44057192
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта-АУД", м. Полтава, вул. Кагамлика, буд. 64, код ЄДРПОУ 41064275
про банкрутство
За участі представників учасників у справі про банкрутство - згідно протоколу судового засідання
В судовому засіданні постановлено вступну та резолютивну частини даної ухвали відповідно до ст. 233 Господарського процесуального кодексу України. Зважаючи на те, що ухвали у справі про банкрутство, в яких вирішуються питання по суті, фактично є рішенням суду , повний текст ухвали суду буде виготовлено протягом 10 днів з дня проголошення вступної і резолютивної частин ухвали.
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Господарського суду Полтавської області перебуває справа № 917/14/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта-АУД", м.Полтава (далі - ТОВ "Дельта-АУД"), порушена за заявою Головного управління ДПС у Полтавській області, м.Полтава згідно Кодексу України з процедур банкрутства.
Постановою Господарського суду Полтавської області від 05.09.2023 ТОВ "Дельта-АУД" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором підприємства-банкрута арбітражного керуючого Бугаєнка Андрія Анатолійовича (далі - Бугаєнко А.А.) з наданням йому повноважень відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.
За результатами проведеної роботи ліквідатор Бугаєнко А.А. представив на розгляд суду ліквідаційний баланс ТОВ "Дельта-АУД", підсумковий звіт про проведену роботу, а також документи на підтвердження обставин, викладених у звіті (вх. №27 від 02.01.2024).
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 11.01.2024 ліквідаційний баланс ТОВ "Дельта-АУД" та підсумковий звіт ліквідатора Бугаєнка А.А. призначено до розгляду в судовому засіданні на 15.02.2024.
15.02.2024 судове засідання не відбулось у зв"язку із проходженням суддею Ореховською О.О. періодичного навчання у Національній школі суддів України з 12 лютого по 16 лютого 2024 року, у зв"язку з чим ухвалою суду від 21.02.2024 було визначено нові дату та час проведення судового засідання - 02.04.2024, 10год. 30хв.
В судовому засіданні 02.04.2024 судом постановлено протокольну ухвалу про перерву в судовому засіданні до 21.05.2024 до 11год. 00хв.
Учасники у справі повідомлені про дату та час проведення наступного судового засідання ухвалою суду від 02.04.2024. Зазначена ухвала суду надіслана учасникам у справі в їх електронні кабінети у системі ЄСІТС і була доставлена 09.04.2024 в 17:52, що підтверджується відповідними довідками про доставку електронного листа (а.с. 10-11 т.4).
За визначенням п. 2 ч. 6, ч. 11 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.
Якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Згідно ч. 7 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Таким чином, суд приходить до висновку, що з урахуванням зазначених положень процесуального закону учасники у справі належним чином були повідомлені про дату та час проведення судового засідання.
Учасники у справі в судове засідання не з"явились, їх явка в судове засідання обов"язковою не визнавалась.
Від ліквідатора Бугаєнка А.А. надійшла заява (вх. № 7116 від 21.05.2024) про розгляд справи за його відсутності.
Зазначена заява задовольняється судом.
Під час розгляду справи по суті судом були досліджені всі письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Головне управління ДПС у Полтавській області (далі - ГУ ДПС у Полтавській області, ініціюючий кредитор) звернулось до Господарського суду Полтавської області із заявою (вх. №15/23 від 02.01.2023) про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Дельта -АУД" у відповідності до Кодексу України з питань банкрутства.
Ухвалою господарського суду Полтавської області від 09.01.2023 заяву ГУ ДПС у Полтавській області про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Дельта -АУД" прийнято судом та призначено до розгляду у підготовчому засіданні.
За результатами підготовчого засідання ухвалою Господарського суду Полтавської області від 07.03.2023:
- відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ "Дельта-АУД" (м. Полтава, вул. Кагамлика, буд. 64, код ЄДРПОУ 41064275);
- визнано кредиторські вимоги Головного управління ДПС у Полтавській області (м. Полтава, вул. Європейська, 4 , код ЄДРПОУ ВП 44057192 ) у розмірі 30 489 616,40грн основного боргу;
- введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - ТОВ "Дельта АУД";
- введено процедуру розпорядження майном боржника - ТОВ "Дельта АУД" (код ЄДРПОУ 41064275) та призначено розпорядником майна ТОВ "Дельта АУД" арбітражного керуючого Бугаєнка А.А. (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1343 від 23.08.2013) з наданням йому повноважень відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства;
- встановлено основну грошову нагороду арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "Дельта-АУД" (м. Полтава, вул. Кагамлика, буд. 64, код ЄДРПОУ 41064275) із розрахунку трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
- з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника постановлено здійснити офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Дельта-АУД" шляхом офіційного оприлюднення оголошення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України.
- зобов`язано розпорядника майна повідомити орган державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника та знаходженням його майна про введення мораторію на задоволення вимог кредиторів (докази повідомлення зобов"язано надати господарському суду);
- зобов`язано розпорядника майна подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмові нормативно-обґрунтовані пояснення щодо складеного реєстру по кожному з кредиторів, витяги з державних реєстр заборон щодо майна боржника, а також, при наявності, письмові заперечення боржника щодо вимог кредиторів), докази повідомлення кредиторів про дату проведення попереднього засідання суду ( строк подання вказаних відомостей не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду.
- зобов`язано розпорядника майна скласти та подати на затвердження господарського суду реєстр вимог кредиторів ( строк подання реєстру не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду).
- призначено розгляд справи в попередньому засіданні призначити на 20.04.2023;
- постановлено вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
- зобов`язано розпорядника майна провести інвентаризацію майна боржника не пізніше двох місяців, а в разі значного обсягу майна боржника - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання (акт інвентаризації надати суду). За можливості проведення санації боржника надати план санації останнього.
З метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника суддею Ореховською О.О. здійснено офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Дельта-АУД" на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України (дата публікації 07.03.2023).
Після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Дельта-АУД" заяви кредиторів з грошовими вимогами до боржника до суду не надходили.
Таким чином, до реєстру вимог кредиторів ТОВ "Дельта-АУД" розпорядником майна включено кредиторські вимоги лише ініціюючого кредитора - Головного управління ДПС у Полтавській області в сумі 30 489 616,40грн основного боргу, визнані за результатами підготовчого засідання згідно ухвали Господарського суду Полтавської області від 07.03.2023, а також 26 840,00грн судового збору, сплаченого кредитором при зверненні до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника (Реєстр вимог кредиторів - а.с. 109-111 т. 1).
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 20.04.2023, винесеної за результатами попереднього засідання, судом :
- зобов`язано розпорядника майна протягом 10 днів з дня постановлення даної ухвали письмово повідомити кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організувати їх проведення;
- зобов`язано розпорядника майна протягом 10 днів з дня постановлення даної ухвали надати суду документальні докази направлення всім конкурсним кредиторам письмового повідомлення листом з описом вкладення про місце і час проведення зборів кредиторів;
- зобов`язано розпорядника майна у строк до 13.06.2023 надати: аналіз фінансово майнового стану боржника; звіт розпорядника майна в процедурі розпорядження майном про нарахування та виплату грошової винагороди за підсумками процедури розпорядження майном; документальні докази схвалення звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди за підсумками процедури розпорядження майном кредиторів; документальні докази звітування не менше одного разу на два місяці про нрахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого комітету кредиторі.
- встановлено дату проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів - 19.05.2023;
- зобов`язано збори кредиторів у строк до 13.06.2023 надати суду відповідне рішення прийняте на загальних зборах кредиторів (протокол зборів кредиторів надати суду) за результатами розгляду на зборах проведеного розпорядником майна аналізу фінансово-майнового стану боржника про перехід до наступних судових процедур (процедури санації, ліквідації).
- встановлено дату підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду у справі № 917/14/23 - 08.11.2022.
На виконання приписів Кодексу України з процедур банкрутства та вимоги суду розпорядником майна скликано та 19.05.2023 проведено збори кредиторів ТОВ "Дельта-АУД", результати яких оформлено Протоколом зборів кредиторів ТОВ "Дельта-АУД" від 19.05.2023 (а.с 106-108 т. 2). На порядок денний зазначених зборів винесено розгляд наступних питань:1) Вибори комітету кредиторів ТОВ "Дельта-АУД" (визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів); 2) Заслуховування та схвалення звіту арбітражного керуючого про виконання ним повноважень розпорядника майна ТОВ "Дельта-АУД" ; 3) Заслуховування та схвалення звітів арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди як розпорядника майна ТОВ "Дельта-АУД" , здійснення та відшкодування витрат за період з 07.03.2023 по 19.05.2023; 4) Створення фонду для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у справі про банкрутство ТОВ "Дельта-АУД"; 5) Звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство ТОВ "Дельта-АУД" - визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; 6) Погодження кандидатури ліквідатора ТОВ "Дельта-АУД".
За змістом зазначеного Протоколу зборами кредиторів у складі єдиного кредитора у справі - Головного управління ДПС у Полтавській області було сформовано комітет кредиторів у кількості однієї особи - Головного управління ДПС у Полтавській області , на якого також покладено і повноваження голови комітету кредиторів: схвалено звіт арбітражного керуючого про виконання ним повноважень розпорядника майна ТОВ "Дельта-АУД" від 19.05.2023; схвалено звіти в частині нарахування та виплати грошової винагороди, яку авансовано на депозитний рахунок господарського суду, оскільки в кошторисі Головного управління ДПС у Полтавській області на 2023 рік не передбачено статті витрат на виплату такої винагороди; відмовлено розпорядку майна у створенні фонду для авансування грошової грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у справі ТОВ "Дельта-АУД", оскільки в кошторисі Головного управління ДПС у Полтавській області на 2023 рік не передбачено статті витрат на виплату такої винагороди та відшкодування витрат; прийнято рішення про звернення до Господарського суду Полтавської області з клопотання про визнання ТОВ "Дельта-АУД" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; для виконання повноважень ліквідатора ТОВ "Дельта-АУД" запропоновано кандидатуру арбітражного керуючого Бугаєнка А.А.
Протокол зборів кредиторів ТОВ "Дельта-АУД" від 19.05.2023, а також клопотання про введення процедури ліквідації ТОВ "Дельта-АУД" та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Бугаєнка А.А. в суд представлено (а.с. 106-108, 121-122 т. 2).
Постановою Господарського суду Полтавської області від 05.09.2023 ТОВ "Дельта-АУД" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру згідно Кодексу України з процедур банкрутства, призначено ліквідатором підприємства-банкрута арбітражного керуючого Бугаєнка А.А. з наданням йому повноважень відповідно до положень вищевказаного Кодексу.
За результатами проведеної роботи ліквідатор Бугаєнко А.А. представив на розгляд суду ліквідаційний баланс ТОВ "Дельта-АУД", підсумковий звіт про проведену роботу, також документи на підтвердження обставин, викладених у звіті (вх. № 27 від 02.01.2024, а.с. 80-157 т. 3).
Кодексом України з процедур банкрутства передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури; подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури; подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.
Затверджуючи звіт ліквідатора, господарський суд повинен дати оцінку належності проведення ліквідатором всієї ліквідаційної процедури, дотримання ним черговості задоволення вимог кредиторів, встановити наявність всіх обов`язкових додатків до звіту ліквідатора, оцінити повноту реалізації ліквідатором активів боржника.
Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду у своїй постанові від 08.12.2022 у справі № 904/4387/19 зазначив таке:
"62. За змістом статті 65 КУзПБ звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх необхідних заходів ліквідаційної процедури, вчинення усіх необхідних дій щодо виявлення кредиторів та активів боржника, за результатами розгляду яких суд постановляє ухвалу про ліквідацію боржника та закриття провадження у справі.
63. Отже, у поданому суду на затвердження звіті ліквідатор зобов`язаний зазначити повну інформацію щодо всіх вжитих ним заходів та обґрунтувати їх достатність і вичерпність для досягнення мети ліквідаційної процедури, а господарський суд має перевірити висновки ліквідатора та надати мотивовану оцінку повноті його дій у ліквідаційній процедурі.
64. КУзПБ передбачена певна сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків, які додаються до звіту ліквідатора і є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, що проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури. Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів, щодо їх належного здійснення (принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі).
65. На необхідності дотримання зазначеного принципу неодноразово наголошував Верховний Суд, зокрема у постановах від 08.05.2018 у справі № 904/5948/16, від 02.07.2019 у справі № 5011-46/1733-2012, від 12.09.2019 у справі № 914/3812/15, від 28.11.2019 у справі № 18/1971/12, від 27.02.2020 у справі № 910/21227/16, від 25.06.2020 у справі № 44/484-б, від 27.10.2020 у справі № 28/29-б-43/212-2012, від 02.09.2021 у справі № 910/3438/13, від 07.10.2021 у справі № 914/3812/15.
66. Суд акцентує, що завданням ліквідатора у ліквідаційній процедурі є не проста констатація факту відсутності майна, а дієвий і належний пошук майна банкрута. Отже, під час ліквідаційної процедури, ліквідатор має здійснювати заходи спрямовані на пошук, виявлення і повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. Крім того, ліквідатор має здійснювати обґрунтовані і логічні дії, а також запити до відповідних органів, з врахуванням минулої діяльності банкрута. При цьому, кількість запитів не є критерієм якості роботи ліквідатора. Таким критерієм є наповнення ліквідаційної маси (див. постанови Верховного Суду від 31.10.2018 у справі № 903/975/14, від 18.10.2022 у справі № 903/393/21, від 19.10.2022 у справі № 927/50/20)."
З представлених ліквідатором документів вбачається, що в ході процедури банкрутства арбітражним керуючим було вжито заходи, спрямовані на виявлення майнових активів ТОВ "Дельта-АУД" та встановлено наступне.
- відповідно до листа Головного управління статистики у Полтавській області № 10-32/19-23 від 28.04.2023 ТОВ "Дельта-АУД" фінансову звітність за 2022р. не подавало (а.с. 26 т. 2);
- відповідно до листа Шевченківського відділу державної виконавчої служби у м. Полтаві Східного регіонального управління Міністерства юстиції за № 457\02 від 27.04.2023 виконавчі документи, де стягувачем є ТОВ "Дельта-АУД", на виконанні у відділі не перебувають та не перебували (а.с. 24 т. 2);
- відповідно до листа Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області № 32855/6/16-31-12-01-10 від 13.10.2023 ТОВ "Дельта-АУД" відсутні відкриті рахунки у банках та інших фінансових установах, крім рахунка в Казначействі України (електронне адміністрування податку ПДВ) (а.с. 96 т. 3);
- відповідно до листа Територіального сервісного центру МВС № 5341 Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Полтавській області № 31/16-14-4567 від 27.10.2023 за ТОВ "Дельта-АУД" транспортні засоби не зареєстровані (а.с. 97 т. 3);
- відповідно до листа Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області № Внх.-01-27/12/4910 від 13.10.2023 у ТОВ "Дельта-АУД" техніка в межах Полтавської області відсутня (а.с. 99 т.3);
- відповідно до листа Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці № ПНС/2/11386-23 від 09.10.2023 Міжрегіональним управлінням не здійснювалися реєстраційні дії щодо великотоннажних або інших технологічних транспортних засобів за ТОВ "Дельта-АУД" (а.с. 98 т. 3);
- відповідно до листа Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях № 18-122-01664 від 19.04.2023, відділення не є засновником та не приймало у часті у створенні ТОВ "Дельта-АУД", тому будь-яка інформація щодо наявності або відсутності на балансі товариства державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу відсутня (а.с. 33 т. 2);
- відповідно до листа Державного науково-виробничого підприємства "Державний інформаційний геологічний фонд України" № 06/306-3836 від 09.10.2023 інформація щодо наявності у ТОВ "Дельта-АУД" спеціальних дозволів на користування надрами відсутня (а.с. 10 т. 3);
- відповідно до листа Державної організації "Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій" за № Вих-11253/2023 від 19.10.2023 за результатами іменного інформаційного пошуку станом на 17.10.2023 відомостей про об`єкти інтелектуальної (промислової) власності, що зареєстровані за ТОВ "Дельта-АУД", не виявлено (а.с. 101 т. 3);
- згідно відомостей з Державного реєстру цивільних повітряних суден Україні, що містяться на офіційному веб-порталі Державної авіаційної служби України (https://avia.gov.ua/State-Civil-Aircraft-Register-of-Ukraine/) на 06.11.2023 за ТОВ "Дельта-АУД" не зареєстровані цивільні повітряні судна (а.с. 102 т. 3);
- відповідно до листа Управління надання адміністративних послуг у сферах морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України за вих № 11948/06-4/15-23 від 30.10.2023 за наявною інформацією, яка міститься в електронних версіях Державного суднового реєстру України та Суднової книги України, відсутні відомості щодо зареєстрованих суден, власником або судновласником яких є ТОВ "Дельта-АУД" (а.с. 103 т. 3);
- відповідно до листа Міністерства економіки України за № 2302-08/54748-07 від 11.10.2023 за даними Реєстру виробників та розповсюджувачів програмного забезпечення відомості щодо ТОВ "Дельта-АУД" до Реєстру не вносились (а.с. 104 т. 3) ;
- відповідно до листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за № 12/04/11559 від 24.10.2023 станом на 16.10.2023 в Державному реєстрі випусків цінних паперів інформація щодо реєстрації випусків цінних паперів ТОВ "Дельта-АУД" відсутня; станом на 30.06.2023 ТОВ "Дельта-АУД" серед власників пакетів голосуючих акцій (5 % і більше) акціонерних товариств відсутнє; станом на 16.10.2023 ТОВ "Дельта-АУД" будь-яких ліцензій на провадження професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках товариство отримувало (а.с. 105-106 т. 3);
- згідно листа Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю за № 577/03.1-10 від 27.04.2023 за ТОВ "Дельта-АУД" не обліковується заборгованість (кредиторські вимоги) або переплата (дебіторські вимоги) по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю;
- відповідно до листа Державного підприємства "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" за № 1508/8-11 від 11.10.2023 в інформаційній системі "Єдиний державний реєср тварин" відсутня інформація про наявність тварин у ТОВ "Дельта-АУД", оскільки дане товариство не зареєстровано в Реєстрі тварин як власник тварин (а.с. 107 т. 3);
- відповідно до листа Державного космічного агентства України за № 5235-3.1 від 09.10.2023 у ТОВ "Дельта-АУД" не зареєстровано унікальні об`єкти космічної діяльності (а.с. 108 т. 3);
- відповідно до листа Державного підприємства "Український державний центр радіочастот" за № 80/09.4.2/10378/23 від 12.10.2023 ТОВ "Дельта-АУД" дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв не видавались, присвоєних радіочастот не здійснювалися (а.с. 109 т. 3);
- відповідно до листа Філії "Головний інформаційно-обчислюваний центр" Акціонерного товариства "Українська залізниця" за № ГЮЦ-45/4043 від 12.10.2023 за ТОВ "Дельта-АУД" відсутні відсутні відомості про зареєстровані вантажні вагони та локомотиви (а.с. 110-111 т.3) ;
- відповідно до листа Державної інспекції архітектури та містобудування України за № 2208/04/18-23 від 12.10.2023 в Реєстрі будівельної діяльності за ТОВ "Дельта-АУД" інформації та документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт та документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об"єктів, змін до них, їх скасування чи анулювання не виявлено (а.с. 112 т. 3);
- відповідно до листа Полтавської митниці Державної митної служби України за № 7.23-2/7.23- 27/14/3925 від 26.10.2023 ТОВ "Дельта-АУД" перебуває з 27.11.2018 на обліку в митних органах як особа, яка під час провадження своєї діяльності є учасником відносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи, обліковий номер - UА10041064275; згідно бази даних митних декларацій в зоні діяльності Полтавської митниці ТОВ "Дельта-АУД" в 2018-2019 було здійснено митне оформленні зовнішньоекономічних операцій в митному режимі "імпорт" ; станом на 25.10.2023 товари ТОВ "Дельта-АУД" на митних складах та складах тимчасового зберігання в зоні діяльності митниці не зберігаються (а.с. 113 т. 3):
- відповідно до листа Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавській області за № 1-4-16/1783-23 від 11.10.2023 ТОВ "Дельта-АУД" не отримувало квоти добування водних біоресурсів загальнодержавного значення (а.с. 114 т. 3);
- згідно листа Державного агентства водних ресурсів України за № 5065/5/4/11-23 від17.10.2023 із заявами щодо видачі дозволів на проведення робіт на землях водного фонду (на днопоглиблювальні роботи, прокладення кабелів, трубопроводів та інших комунікацій) ТОВ "Дельта-АУД" не зверталося (а.с. 115 т. 3);
- відповідно до листа Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України за № 4609/1/06-01/02.2//12-1902/10-23 від 27-10.2023 ТОВ "Дельта-АУД" дозволи на розміщення, будівництво споруд, об`єктів дорожнього сервісу, автозаправних станцій, прокладання інженерних мереж та виконання інших робіт у межах смуги відведення мобільних доріг не видавались (а.с. 116 т. 3);
- відповідно до листа Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками за № 9702-001-3/006.0//17-23 від 13.10.2023 ТОВ "Дельта-АУД" ліцензію на право здійснення господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також ліцензію з виробництва (виготовлення) лікарських засобів в умовах аптеки, оптової та роздрібної злі лікарськими засобами, виробництва лікарських засобів (промислового), імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) не отримувало (а.с. 117 т. 3);
- відповідно до листа Державної служби України з безпеки на транспорті за № 9993-/2.3/15-23 від 10.10.2023 станом на 09.10.2023 ТОВ "Дельта-АУД" не має чинних ліцензій на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним, залізничним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, дозвільні документи на здійснення міжнародних і внутрішніх перевезень пасажирів та вантажів не отримало (а.с. 118 т. 3);
- відповідно до листа Національного банку України за № 27-0007/76092 від 13.10.2023 в Державному реєстрі фінансових установ, реєстрі осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, стосовно ТОВ "Дельта-АУД" будь-яка інформація відсутня; Національний банку не володіє будб-якою інформацією стосовно ТОВ "Дельта-АУД", у тому числі щодо набуття і припинення прав на цінні папери і прав за цінними паперами ТОВ "Дельта-АУД" (а.с. 119 т. 3);
- відповідно до листа Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв`язку за № 06-6273/103 від 18.10.2023 станом на 18.10.2023 ТОВ "Дельта-АУД" до Реєстру постачальників електронних комунікацій мереж та послуг не включений, ліцензії на користування радіочастотним спектром України та дозволи на користування ресурсом нумерації не видавалися (а.с. 120 т. 3);
- відповідно до листа Північно-Східного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України за № 845 від 10.10.2023 ТОВ "Дельта-АУД" спеціальні дозволи на заготівлю деревини в порядку рубок головного користування не отримувало. Також ТОВ "Дельта-АУД" не є користувачем мисливських угідь на території Полтавської та Херсонської областей, лімітів на використання диких тварин не отримувало (а.с. 121 т. 3);
- згідно Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна від 18.04.2023 за № 83528246 інформація про обтяження рухомого майна ТОВ "Дельта-АУД" відсутня;
- Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об"єктів нерухомого майна щодо суб`єкта від 06.12.2023. за № 357352687 по ТОВ "Дельта-АУД" відомості відсутні (а.с. 122 т. 3).
Ліквідатор зазначає, що на виконання вимог постанови Господарського суду Полтавської області від 05.09.2023 ним були правлені запити до керівника та засновника ТОВ "Дельта-АУД" Лисенка В.В. № 1113/01-14 від 06.10.2023, 20.10.2023, та № 1112/01-14 від 06.10.2023 і 20.10.2023 відповідно, про надання можливості ліквідатору безперешкодно ознайомитися з оригіналами всіх установчих і фінансово - бухгалтерських документів ТОВ "Дельта-АУД" за період 2020-2022 роки для проведення аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності підприємства та становища на ринках, а також, у разі наявності - виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, а в разі неможливості - надати вказані оригінали документів або їх копій, завірених відповідним чином, арбітражному керуючому.
Вказані листи не були вручені адресатам (згідно трекінгів № 3601710358146, № 5601710358154, № 3601900370096, № 3601900370100 на сайті АТ "Укрпошта" https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html) та повернуті в зв`язку із закінченням зберігання.
Також, 06.10.2023 ліквідатором був здійснений вихід на юридичною адресою ТОВ "Дельта-АУД" - м. Полтава, вул. Кагамлика, 64 та встановлено, що за даною адресою знаходиться будівля з офісними і виробничими приміщеннями, які належать ПП "Техмашсервіс" ( ЄДРПОУ 30406590), що підтверджується інформацією з Державного реєстру р нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо нерухомого майна 09.04.2023. за №328536741 (а.с. 4-12 т. 2).
На адресу ПП "Техмашсервіс" був направлений запит за № 1066/01-14 від 11.04.2023 з проханням надати інформацію чи надавало ПП "Техмашсервіс" в оренду офіс підприємству ТОВ "Дельта-АУД" з 09.02.2021р. по теперішній час .
ПП "Техмашсервіс" листом від 01.05.2023 за № 1 повідомило, що ТОВ "Дельта-АУД" орендувало приміщення за вказаною адресою в період з 01.02.2021 по 28.02.2022 (договір оренди № ОП- 15.02.2021, № оп-15 від 04.01.2022). З початку березня 2022 ТОВ "Дельта-АУД" не платило за оренду приміщення. Договір було розірвано в односторонньому порядку в зв`язку з відсутністю орендаря. Документів в орендованому приміщенні та речей ТОВ "Дельта-АУД" не залишило (а.с. 32 т. 2).
Крім того, арбітражним керуючим на адресу Головного управління і поліції в Полтавській області був направлений запит № 1082/01-14 від 26.05.2023 з проханням надати інформацію:
-чи порушувались кримінальні справи стосовно керівника ТОВ "Дельта-АУД" ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 );
-чи здійснювались співробітниками поліції вилучення бухгалтерських і господарських документів підприємства-боржника ТОВ "Дельта-АУД".
Додатково арбітражний керуючий просив надати правову оцінку діям (бездіяльності) керівника ТОВ "Дельта-АУД" Лисенка Володимира Вікторовича та необхідності притягнення його до відповідальності у відповідності до кримінального чи адміністративного законодавства.
Слідче управління ГУ НП у Полтавській області в листі за № 5967/115/24 від 05.06.2023 повідомило ліквідатору, що за період дії Єдиного реєстру досудових розслідувань, фактів притягнення ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності, або матеріалів відносно ТОВ "Дельта-АУД" за наявною інформацією не виявлено. У зв`язку з чим бухгалтерські чи господарські документи ТОВ "Дельта-АУД" не вилучались. З метою надання правової оцінки діям (бездіяльності) керівника ТОВ "Дельта-АУД" Лисенка В.В. копія звернення арбітражного керуючого була направлена до Полтавського районного управління поліції ГУ НП в Полтавській області, про результати проведеної перевірки буде повідомлено працівниками вказаного підрозділу (а.с. 137 т. 3).
За повідомленням ліквідатора на даний час інформація щодо проведення перевірки відсутня.
На підставі наказу ліквідатора № 3/01 від 08.12.2023 "Про проведення інвентаризації активів та зобов`язань, матеріальних та нематеріальних цінностей, наявних коштів" (а.с. 139 т. 3) було створено інвентаризаційну комісію та проведено інвентаризацію майна ТОВ "Дельта-АУД".
За результатами інвентаризації встановлена відсутність у ТОВ "Дельта-АУД" рухомого і нерухомого майна, матеріальних і нематеріальних активів, готівкових коштів (Протокол інвентаризаційної комісії, Акти інвентаризації, Інвентаризаційні описи наявні в матеріалах справи - а.с. 140-148 т. 3).
На дату подання звіту ліквідатора у банкрута закриті всі рахунки в банківських установах і відкритий один рахунок в Казначействі України (електронне адміністрування ПДВ) UA868999980385109000000304498, який закривається самостійно податковим органом після ліквідації платника податків.
На виконання приписів Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатором надано Звіт арбітражного керуючого про результати аналізу фінансового стану ТОВ "Дельта-АУД" (код ЄДРПОУ 41064275) за період з 05.09.2023р. по 08.12.2023р., щодо наявності або відсутності ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство (а.с. 86-88 т. 3).
За висновком ліквідатора провести за вказаний період повний, всебічний та об`єктивний аналіз фінансового стану щодо наявності або відсутності ознак доведення до банкрутства, ознак дій з приховування банкрутства, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство не виявилося можливим, оскільки для його проведення у арбітражного керуючого не були в наявності первинні фінансові та бухгалтерські документи, регістри бухгалтерського обліку, відповідні форми фінансової звітності, договори, угоди та інше.
На даний час, з урахуванням отриманої інформації арбітражним керуючим зроблено висновок, що:
- активи банкрута, які можуть бути реалізовані в рахунок погашення заборгованості кредиторам, відсутні;
- у банкрута відсутні грошові кошти, рухоме і нерухоме майно;
- всі банківські рахунки закриті, останній банківський рахунок закритий 02.04.2021, що може свідчити, що банкрут з цієї дати і до теперішнього часу не здійснював фінансово-господарську діяльність:
- банкрут має значну суму непогашених боргових зобов`язань перед бюджетом, строки платежів за якими настали більше як два роки тому, підтверджені відповідними документами органу державної податкової служби;
- дебіторська заборгованість на кінець 2020 року відсутня;
- заставні вимоги не пред`являлися;
- вимоги по заробітній платі не пред`являлися;
- Банкрут не веде та не має намір здійснювати фінансово-господарську діяльність;
- відновити платоспроможність банкрута неможливо.
Також ліквідатором надано суду Висновок щодо наявності (відсутності) підстав для покладення субсидіарної відповідальності за зобов`язаннями банкрута на третіх осіб від 08.12.2023 (а.с. 89-90 т. 3) , відповідно до якого поточна неплатоспроможність ТОВ "Дельта-АУД" зумовлена в значній мірі не суб`єктивними, а об`єктивними (екзогенними) факторами, такими, зокрема, як: цінова і податкова політика, спад кон`юнктури в економіці в цілому, зменшення купівельної здатності населення та суб`єктів господарювання внаслідок знецінення обігових коштів, а також їх дефіциту, відмови контрагентів від пролонгацій договорів про співпрацю, нестабільності фінансового і валютного ринків, наявності значної заборгованостей перед бюджетом і т.н.
Провадження у справі про банкрутство ТОВ "Дельта-АУД" було відкрито на підставі того, що згідно даних інтегрованих карток платника податків банкрута за ним обліковується податковий борг з податку на додану вартість у загальному розмірі 30 489 616,40 грн., який виник в результаті несплати самостійно задекларованої ТОВ "Дельта-АУД" суми грошового зобов`язання у податковій декларації з податку на додану вартість за жовтень 2020 року.
Відтак, на думку арбітражного керуючого, відсутні будь-які підстави вважати, що підприємство було доведено до банкрутства навмисно.
Підстав та доцільності у заявлені вимог до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов`язаннями ТОВ "Дельта-АУД" у зв"язку з доведенням його до банкрутства, ліквідатор не вбачає.
З представлених ліквідатором документів вбачається, що грошові зобов`язання перед єдиним кредитором у справі - Головним управлінням ДПС у Полтавській області, вимоги якого визнано судом, задовольнити не має можливості у зв`язку з відсутністю у банкрута власності, транспортних засобів та грошових коштів.
При вирішенні питання про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу підприємства - банкрута суд виходив з наступного.
Статтею 61 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Виходячи з приписів статей 62 - 63 Кодексу України з процедур банкрутства після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор формує ліквідаційну масу та розпочинає продаж майна банкрута через аукціон або продаж безпосередньо юридичній або фізичній особі.
Отже, ліквідатор в ліквідаційній процедурі вживає заходів щодо виявлення майна (активів) банкрута, формування пасиву банкрута, організовує продаж майна та вчиняє інші дії відповідно до Закону про банкрутство.
Згідно із ч. 1 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду (а в разі ліквідації страховика або кредитної спілки - також до Національного банку України) звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.
Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Відповідно до ч. 2 ст. 65 Кодексу з процедур банкрутства, якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна або майно не виявлено чи відсутнє, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.
На виконання вимоги суду ліквідатор банкрута Бугаєнко А.А. представив суду на затвердження підсумковий звіт про проведену роботу в процедурі ліквідації ТОВ "Дельта-АУД". З поданого звіту вбачається, що в ході ліквідаційної процедури ліквідатором не виявлено майна рухомого та нерухомого майна банкрута, а також грошових коштів у зв"язку з чим, погашення грошових вимог кредитора у справі не є можливим.
Дослідивши матеріали звіту ліквідатора, суд встановив, що ліквідатором вчинено належні дії по виявленню активів та пасивів боржника і внаслідок вжитих заходів доведено неможливість відновлення платоспроможності боржника та необхідність його ліквідації. Вказані висновки про встановлені обставини відповідають дійсності та підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні та долученими до справи.
На дату винесення даної ухвали зауважень щодо підсумкового звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу ТОВ "Дельта-АУД" від кредитора у справі до господарського суду не надходило.
Суд встановив, що звіт ліквідатора Бугаєнка А.А. та ліквідаційний баланс ТОВ "Дельта-АУД" подані у відповідності до вимог ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, підтверджені матеріалами справи і підлягають затвердженню даною ухвалою, а товариство - ліквідації.
Відповідно п. 7 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства затвердження звіту ліквідатора в порядку, встановленому цим Кодексом, є підставою для закриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
Згідно з ч. 6 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.
Разом з цим, суд розглядає клопотання арбітражного керуючого Бугаєнка А.А. від 28.12.2023, б/н (вх. № 28, а.с. 158-162 т. 3), відповідно до якого він просить суд:
1) Затвердити звіти ліквідатора про нарахування і виплату основної грошової винагороди за період з 03.10.2023 по 19.12.2023 в розмірі 51 222,57грн, здійснення та відшкодування витрат за період з 03.10.2023 по 19.12.2023 в розмірі 193,00грн за підсумками ліквідаційної процедури;
2) Перерахувати залишок авансованих коштів на депозитному рахунку господарського суду як частину основної грошової винагороди арбітражного керуючого Бугаєнка А.А за виконання ним повноважень ліквідатора ТОВ "Дельта-АУД" в розмірі 11 670,97грн;
3) Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Полтавській області на користь арбітражного керуючого арбітражного керуючого Бугаєнка А.А. залишок несплаченої суми основної грошової винагороди ліквідатора та витрат ліквідатора ТОВ "Дельта-АУД" в розмірі 40 453,40 грн.
Розглянувши вищевказане клопотання арбітражного керуючого Бугаєнка А.А. суд встановив наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно з ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Порядок сплати грошової винагороди арбітражного керуючого та відшкодування його витрат, понесених під час виконання повноважень у справі про банкрутство, визначено положеннями ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.
Так, відповідно ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.
Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.
Арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, 19.11.2023 відбулися збори комітету кредиторів по справі № 917/14/23 про банкрутство ТОВ "Дельта-АУД", на порядок денний яких було винесено, зокрема, питання "2. Заслуховування та схвалення звіту арбітражного керуючого про нарахування і виплату основної грошової винагороди як ліквідатора за період з 03.10.2023 по 19.12.2023, здійснення та відшкодування витрат за період з 07.03.2023 по 19.12.2023". За результатами засідання єдиним кредитором у справі - ГУ ДПС у Полтавській області було схвалено звіти лише в частині нарахування і виплати грошової винагороди, яку авансовано на депозитний рахунок господарського суду, оскільки в кошторисі ГУ ДПС у Полтавській області на 2023 рік не передбачено статті витрат на виплату такої винагороди та витрат (див. Протокол засідання зборів комітету кредиторів ТОВ "Дельта-АУД" від 19.12.2023 -а.с. 149-150 т. 3).
При цьому, за змістом зазначеного Протоколу, кредитор визнав роботу арбітражного керуючого Бугаєнка А.А. в ході ліквідаційної процедури ТОВ "Дельта-АУД" задовільною.
Суд зауважує, що нормами чинного законодавства про банкрутство встановлено право арбітражного керуючого на оплату наданих послуг, відшкодування понесених витрат, загальний порядок, умови, розмір та джерела оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого у справі про банкрутство.
В той же час, з системного аналізу норм чинного законодавства про банкрутство вбачається, що суд при прийнятті рішень не пов`язаний лише з рішенням комітету кредиторів.
Перевіривши розрахунок, здійснений арбітражним керуючим Бугаєнком А.А. у звітах про нарахування основної грошової винагороди за період з 03.10.2023 по 19.12.2023 в розмірі 51 222,57грн та здійснення та відшкодування витрат за період з 07.03.2023 по 19.12.2023 в розмірі 193,00грн (а.с. 159-162 т. 3), суд встановив їх правильність і відповідність нормам чинного законодавства про банкрутство.
Підсумовуючи вищенаведені обставини, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання арбітражного керуючого Бугаєнка А.А. за вх. № 28 від 02.01.2024 щодо затвердження вищевказаних звітів арбітражного керуючого, поданих за підсумками процедури ліквідації ТОВ "Дельта-АУД".
Також арбітражний керуючий Бугаєнко А.А. у своєму клопотанні за вх. № 28 від 02.01.2024 просить суд сплатити йому частину основної грошової винагороди за виконання ним повноважень ліквідатора ТОВ "Дельта-АУД" в сумі 11 670,97грн за рахунок коштів, авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Полтавської області ініціюючим кредитором (ГУ ДПС у Полтавській області). Грошові кошти в розмірі 40 453,40грн, що становить решта суми основної грошової винагорода ліквідатора в розмірі 40 260,40грн , а також витрати арбітражного керуючого - ліквідатора ТОВ "Дельта-АУД" в загальному розмірі 193,00грн арбітражний керуючий просить стягнути з ГУ ДПС у Полтавській області.
При розгляді зазначеного клопотання в цій частині судом враховано наступне.
Як вже було зазначено судом, ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.
Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, ініціюючим кредитором - ГУ ДПС у Полтавській області на депозитний рахунок господарського суду Полтавської області було внесено грошові кошти у розмірі 60 300,00грн для авансування винагороди арбітражного керуючого у справі про його банкрутство ТОВ "Дельта-АУД", що підтверджується платіжним дорученням № 3682 від 12.12.2022 (а.с. 11 т. 1).
Згідно постанови Господарського суду Полтавської області від 05.09.2023 присуджено до сплати арбітражному керуючому Бугаєнку А.А. основної грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна у справі № 917/14/23 про банкрутство ТОВ "Дельта-АУД" за період з 07.03.2023 по 19.05.2023 в загальному розмірі 48 629,03грн за рахунок коштів, внесених на депозитний рахунок Господарського суду Полтавської області Головним управлінням ДПС у Полтавській області у відповідності до платіжного доручення № 3682 від 12.12.2022.
Відтак залишок коштів на депозитному рахунку Господарського суду Полтавської області становить 11 670,97грн.
Враховуючи наведені вище обставини та положення Кодексу України з процедур банкрутства, суд задовольняє клопотання арбітражного керуючого Бугаєнка А.А. в частині здійснення виплати частини основної грошової винагороди арбітражному керуючому Бугаєнку А.А. за виконання ним повноважень ліквідатора ТОВ "Дельта-АУД" в сумі 11 670,97грн за рахунок коштів, авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Полтавської області ініціюючим кредитором.
Стосовно стягнення з ГУ ДПС у Полтавській області решти суми грошової винагороди арбітражного керуючого суд зазначає наступне.
За приписами ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.
У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, або коштів фонду, створеного кредиторами для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (у разі його створення).
Кредитори можуть створювати фонд для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Порядок формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи) та затверджуються ухвалою господарського суду (ч. 5 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства)
Відтак, сплата грошової винагороди арбітражного керуючого в справі про банкрутство можлива за рахунок: 1) авансування коштів заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду; 2) коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності; 3) коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі; 4) коштів створеного кредиторами фонду для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (аналогічний висновок викладено у постановах Верховного Суду від 16.03.2021, у справі № 5011-15/2551-2012, від 16 .07.2020 у справі № 918/454/18).
Судом встановлено, що авансовані заявником коштів на депозитний рахунок господарського суду відсутні, коштів від господарської діяльності боржника чи реалізації його майна в період виконання арбітражним керуючим Бугаєнком А.А. повноважень ліквідатора ТОВ "Дельта-АУД" не отримано, фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого кредитором не створювався.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 19.04.2023 у справі № 5002-17/1718-2011 зазначила таке:
"7.7. Діяльність ліквідатора банкрута спрямована на досягнення остаточної мети ліквідаційної процедури - найповнішого задоволення вимог кредиторів шляхом пошуку та реалізації активів ліквідаційної маси. Поза межами ліквідаційної процедури кредитори боржника не можуть задовольнити свої вимоги в інший спосіб, окрім як через реалізацію майна боржника в ліквідаційній процедурі (частина чотирнадцята статті 39 КУзПБ). Тому основними отримувачами послуг арбітражного керуючого у цій процедурі є саме кредитори неплатоспроможного боржника.
7.8. Кредитори боржника на будь-якій стадії провадження у справі про банкрутство можуть відмовитися від своїх вимог до боржника, заявлених у порядку статті 45 КУзПБ, припинивши свою участь у процедурі банкрутства як учасники провадження (сторони у справі).
7.9. Беручи участь у справі про банкрутство, кредитор не тільки має певні процесуальні права, зокрема на задоволення своїх грошових вимог за рахунок активів ліквідаційної маси, а й як учасник провадження (сторона) може нести певні обов`язки, пов`язані з розглядом провадження у справі. За ухвалою суду на нього можуть покладатися певні судові витрати: оплата послуг перекладача, судового експерта, арбітражного керуючого.
7.10. Як убачається із приписів статей 12, 30 КУзПБ, надання послуг арбітражного керуючого відбувається виключно на платній основі. Законодавством не передбачено випадків здійснення арбітражним керуючим своїх повноважень безоплатно.
7.11. Отже, якщо процедура банкрутства триває після закінчення коштів, авансованих заявником відповідно до абзацу шостого частини другої статті 30 КУзПБ, або таке авансування не здійснювалося через інше правове регулювання на час ініціювання процедури банкрутства, фонду для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого кредиторами не створено, а коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника або від продажу його майна, яке не перебуває в заставі, недостатньо для оплати послуг арбітражного керуючого та його витрат, подаючи на затвердження звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого за підсумками ліквідаційної процедури, ліквідатор не може бути позбавлений права звернутися до суду із заявою про стягнення з кредиторів банкрута коштів на оплату його грошової винагороди за період виконання повноважень та відшкодування його витрат у справі. Беручи до уваги принцип пропорційності задоволення вимог кредиторів, суд покладає витрати на оплату послуг ліквідатора та його витрати на кредиторів у справі про банкрутство пропорційно до розміру визнаних кредиторських вимог за наявності на те правових підстав (близький за змістом висновок викладено у численних постановах Верховного Суду: від 15 липня 2020 року у справі № Б14/040-07/15-08, від 03 березня 2020 року у справі № 916/3600/15, від 26 лютого 2020 року у справі № 11/Б-921/1448/2013, від 14 серпня 2019 року у справі № 5/80-10, від 09 липня 2019 року у справі № 15/55/2011/5003, від 18 квітня 2019 року у справі № 5010/1864/2011-Б-13/56, від 16 квітня 2019 року у справі № 914/2458/16, від 13 лютого 2019 року у справі № 910/22696/15, від 30 січня 2019 року у справі № 910/32824/15, від 01 серпня 2018 року у справі № 912/1783/16, від 19 квітня 2018 року у справі № 265/2б-02/14/13-08, від 21 березня 2018 року у справі № 3/67-Б).
7.12. Така практика покладення судом на кредиторів витрат за оплату послуг арбітражного керуючого (ліквідатора) у справах про банкрутство залишається єдиним можливим засобом дотримання принципу оплатності послуг арбітражного керуючого відповідно до приписів статті 43 Конституції України та статті 30 КУзПБ у випадках, якщо кредитори не утворюють за власною ініціативою фонду оплати послуг ліквідатора та відсутні кошти боржника від реалізації його активів, а провадження у справі про банкрутство має бути завершеним."
Отже, у випадку, коли оплата послуг арбітражного керуючого здійснюється не за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника, то така оплата повинна здійснюватись за рахунок коштів кредиторів, виходячи із принципу пропорційності їх грошовим вимогам. Дана правова позиція також викладена у постанові Верховного Суду від 26.02.2020 у справі №11/Б-921/1448/2013.
При цьому суд наголошує на тому, що законодавець не ставить порядок розподілу витрат на оплату послуг ліквідатора в залежність від майнового стану кожного кредитора у справі про банкрутство, правового статусу кредитора (особа, заснована на приватній чи державній формі власності, державний орган, громадська організація тощо), від джерел фінансування того чи іншого кредитора, а також від майнових результатів арбітражного керуючого у справі про банкрутство. Тобто, не виявлення ліквідатором боржника в процедурі ліквідації майна боржника, чи інших його активів та грошових коштів, жодним чином не впливає на оплату його послуг (постанова Верховного Суду від 21.03.2018 у справі № 3/67-Б та від 26.02.2019 у справі № 12/23-Б).
Встановивши факт невиконання кредиторами у добровільному порядку обов`язку щодо оплати послуг арбітражного керуючого, господарський суд приймає рішення про примусове стягнення з таких кредиторів відповідних грошових сум шляхом винесення ухвали та видачі судового наказу.
Дана правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 01.08.2018 у справі № 912/1783/16, від 04.10.2018 у справі №916/1503/17 та підтримана Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 19.04.2023 у справі №5002-17/1718-2011 (провадження №12-4гс23).
Крім цього, суд зазначає, що отримання оплати за виконання повноважень є гарантією незалежності арбітражного керуючого під час провадження діяльності у справі про банкрутство.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави (стаття 3 Конституції України), права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (стаття 22 Конституції України).
Право особи на своєчасне одержання винагороди за працю захищено статтею 43 Конституції України, якою визначено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Відсутність авансування, відсутність майна у боржника або ж відсутність інших джерел для покриття витрат на виплату винагороди арбітражному керуючому можна розцінювати, як примушування до безоплатної праці в контексті статті 4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та інших міжнародних актів (зокрема, Конвенції 1926 року про заборону рабства, Конвенції Міжнародної організації праці про примусову чи обов`язкову працю 1930 року ратифіковану Україною 10.08.1956, Конвенції Міжнародної організації праці № 105 про скасування примусової праці 1957 року, ратифіковану Україною 05.10.2000), резолюції Економічної і Соціальної Ради ООН (ЕКОСОС) 1996 року тощо) та суперечить статті 43 Конституції України.
Суд констатує, що відсутність у ТОВ "Дельта-АУД" будь-якого майна, за рахунок реалізації якого можлива сплата основної грошової винагороди арбітражному керуючому та відшкодування його витрат у процедурі банкрутства, не створення єдиним кредитором у справі - ГУ ДПС у Полтавській області відповідного грошового фонду, не позбавляє арбітражного керуючого права на заробітну плату та не звільняє ініціюючого кредитора кредиторів від обов`язку сплатити ліквідатору грошову винагороду за виконання роботи та відшкодувати його витрати.
З огляду на наведене, суд дійшов до висновку про обґрунтованість вимог арбітражного керуючого Бугаєнка А.А. про стягнення ГУ ДПС у Полтавській області, єдиного кредитора у справі, на користь арбітражного керуючого Бугаєнка А.А. грошової винагороди арбітражного керуючого час виконання повноважень ліквідатора та відшкодування витрат арбітражного керуючого час виконання ним повноважень ліквідатора у справі №917/14/23 про банкрутство ТОВ "Дельта-АУД" у загальному розмірі в сумі 40 453,40грн.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 30, 60, 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання арбітражного керуючого Бугаєнка Андрія Анатолійовича від 28.12.2023, б/н (вх. № 28 від 02.01.2024).
1) Затвердити звіти арбітражного керуючого Бугаєнка Андрія Анатолійовича про нарахування основної грошової винагороди за період з 03.10.2023 по 19.12.2023 в загальному розмірі 51 222,57грн та здійснення відшкодування його витат за період з 03.10.2023 по 19.12.2023 в загальному розмірі 193,00грн за підсумками ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта-АУД" (м.Полтава, вул. Кагамлика, буд. 64, код ЄДРПОУ 41064275)
2) Сплатити арбітражному керуючому Бугаєнку Андрію Анатолійовичу (рахунок НОМЕР_2 , IBAN НОМЕР_3 , банк одержувача: АТ КБ "Приватбанк", м. Київ, РНОКПП одержувача 2797011998) частину основної грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора у справі № 917/14/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта-АУД" в сумі 11 670,97 грн за рахунок коштів, внесених на депозитний рахунок Господарського суду Полтавської області Головним управлінням ДПС у Полтавській області у відповідності до платіжного доручення № 3682 від 12.12.2022.
3) Стягнути з Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, б. 8, код ЄДРПОУ 43005393)(як юридичної особи, відокремленим підрозділом якої є Головне управління ДПС у Полтавській області) на користь арбітражного керуючого Бугаєнка Андрія Анатолійовича ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ), рахунок НОМЕР_2 , IBAN НОМЕР_3 в АТ КБ "Приватбанк", м. Київ) основну грошову винагороду арбітражного керуючого час виконання повноважень ліквідатора у справі №917/14/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта-АУД в сумі 40 260,40 грн та відшкодування його витрат за час виконання повноважень ліквідатора у зазначеній справі у загальному розмірі в сумі 193,00рн.
Видати наказ після закінчення строку на оскарження ухвали.
2. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта-АУД" (м.Полтава, вул. Кагамлика, буд. 64, код ЄДРПОУ 41064275).
3. Ліквідувати Товариство з обмеженою відповідальністю "Дельта-АУД" (м.Полтава, вул. Кагамлика, буд. 64, код ЄДРПОУ 41064275).
4. Суб`єкту державної реєстрації внести запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Дельта-АУД" (м.Полтава, вул. Кагамлика, буд. 64, код ЄДРПОУ 41064275).
5. Вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
6. Провадження у справі закрити.
7. Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введеного ухвалою Господарського суду Полтавської області від 07.03.2023 у справі № 917/14/23.
8. Копію ухвали направити учасникам у справі, суб"єкту державної реєстрації, Головному управлінню статистики у Полтавській області (для виключення з ЄДРПОУ), державному органу з питань банкрутства, а також копію ухвали передати до фінансово-господарського відділу Господарського суду Полтавської області.
Ухвала набирає законної сили в порядку ч. 4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст. ст. 254-257 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст ухвали складено та підписано 31.05.2024
Суддя О.О. Ореховська
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2024 |
Оприлюднено | 10.06.2024 |
Номер документу | 119575776 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Мартюхіна Наталя Олександрівна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Мартюхіна Наталя Олександрівна
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ореховська О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні