Справа № 147/821/24
Провадження № 1-кс/147/179/24
У Х В А Л А
про арешт майна
07 червня 2024 року смт Тростянець
Слідчий суддя Тростянецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1
із секретарем ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУ НП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_3 про арешт майна у межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12024020120000124 від 05.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України,
в с т а н о в и в :
06 червня 2023 року до суду надійшло клопотання слідчого СВ відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУ НП у Вінницькій області ОСОБА_3 , погоджене начальником Тростянецького відділу Гайсинської окружної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна у межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12024020120000124 від 05.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України.В клопотанніслідчий проситьз метоюзабезпечення збереженняречових доказів,а такожпроведення необхіднихсудових експертиз для визначення розміру збитків завданих вчиненим кримінальним правопорушенням,накласти арештна тимчасововилучені підчас оглядумісця події наступні предмети: бензопилу маркиStihlмоделі МS361/С,жовтого кольору,автомобіль ВАЗ2103д.н.з. НОМЕР_1 білогокольору завтомобільним причіпомз тимчасовимномерним знакомчервоного кольоруд.н.з. НОМЕР_2 ,одновісний,тентований,які належатьна правівласності такористування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,жителю АДРЕСА_1 .Також накластиарешт нанезаконно зрубанідерева,які порізаніна тринадцятьвідрізків сироростучої деревини,породи ясендовжиною коженблизько 1м.10см.різних діаметрівблизько одногоскладометру власникомяких єТростянецька селищнатериторіальна громадаГайсинського районуВінницької областів особіТростянецької селищноїради Гайсинськогорайону Вінницькоїобласті,адреса:24300,Вінницька область,Гайсинський район,смт Тростянець,вул.Соборна,буд.77,селищний голова ОСОБА_6 . Контактні телефони: 04343-22485, Viber, Telegram (067) 298 73 08. Водночас заборонити відчуджувати, розпоряджатися та/або користуватися вищевказаним майном, зберігати дані речові докази у відділенні поліції № 2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області, що знаходиться за адресою: Вінницька область, Гайсинський район, смт Тростянець, вул. Соборна, буд. 102.
Клопотання мотивоване тим, що 05.06.2024 о 18:17 год. працівниками Державної екологічної інспекції Вінницької області на ділянці полезахисної лісової смуги, за межами с. Демидівка Гайсинського району Вінницької області в напрямку с. Гордіївка Гайсинського району Вінницької області було виявлено громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який приїхав до лісової смуги на автомобілі ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_1 з автомобільним причіпом д.н.з. НОМЕР_2 та вчинив незаконну порубку дерев бензопилою Stihl моделі МS361/С у кількості 19 дерев різних порід.
За даним фактом відомості про зазначене кримінальне правопорушення внесено до ЄРДР №12024020120000124 від 05.06.2024 за ознаками ч. 1 ст. 246 КК України незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду.
Оглядом місця події встановлено, що місцем незаконної порубки дерев є ділянка полезахисної лісової смуги, яка знаходиться за межами с. Демидівка Гайсинського району Вінницької області в напрямку с. Гордіївка Гайсинського району Вінницької області. Полезахисна лісова смуга пролягає поряд із сільськогосподарськими угіддями.
На місці події, виявлено тринадцять відрізків стовбура сиро ростучої деревини, породи ясен довжиною кожен близько 1 м 10 см різних діаметрів близько одного складометру. Всі зрізані дерева сироростучі, повалені на землю, поряд із пнями зрубаних дерев. Зрізи стовбурів дерев характерні для їх спилювання бензопилою. На місці незаконної порубки дерев виявлено бензопилу марки Stihl моделі МS361/С, жовтого кольору, бензопила у робочому стані.
Поряд із бензопилою знаходився автомобіль ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_1 білого кольору з автомобільним причіпом з тимчасовим номерним знаком червоного кольору д.н.з. НОМЕР_2 , одновісний, тентований.
Власником бензопили марки Stihl моделі МS361/С, жовтого кольору є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 , якого було виявлено працівниками поліції на місці події під час вчинення кримінального правопорушення. Крім того в ході огляду місця події встановлено та в подальшому вилучено автомобіль ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_1 білого кольору з автомобільним причіпом з тимчасовим номерним знаком червоного кольору д.н.з. НОМЕР_2 , одновісний, тентований, який перебуває в користуванні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 з подальшим поміщенням до майданчику для тимчасово затриманих транспортних засобів відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області, що розташоване за адресою смт. Тростянець вул. Соборна, 102 Гайсинського району Вінницької області.
Відповідно до пункту 1 частини 7 Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2007 року №733, полезахисні лісові смуги відносяться до категорії захисних лісів, тобто до лісових ділянок, що виконують функцію захисту навколишнього природного середовища та інженерних об`єктів від негативного впливу природних та антропогенних факторів.
Відповідно до ст. 7 Лісового кодексу України, ліси, які знаходяться в межах території України, є об`єктами права власності Українськогонароду. Від імені Українського народу права власника на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Виходячи із вище зазначених правових норм, власником незаконно зрізаних дерев є Тростянецька селищна територіальна громада Гайсинського району Вінницької області в особі Тростянецької селищної ради Гайсинського району Вінницької області.
Постановою слідчого від 06.06.2024 вищевказані вилучені під час огляду місця події предмети, а саме: бензопилу марки Stihl моделі МS361/С, жовтого кольору, автомобіль ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_1 білого кольору з автомобільним причіпом з тимчасовим номерним знаком червоного кольору д.н.з. НОМЕР_2 , одновісним, тентованим, а також тринадцять відрізків стовбура сиро ростучої деревини, породи ясен довжиною кожен близько 1 м 10 см різних діаметрів близько одного складометру, визнані речовими доказами та приєднано до кримінального провадження №12024020120000124 в якості речових доказів.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 7 ст. 237 КПК України вищевказані предмети являються тимчасово вилученим майном, тому що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу.
Відповідно допункту 1частини 2статті 167КПК Українитимчасово вилученимможе бутимайно увигляді речей,документів,грошей тощо,щодо якихє достатніпідстави вважати,що вони є підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
Відповідно до ч. 1 ст. 167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення, або його спеціальну конфіскацію в порядку, встановленому законом.
Зважаючи на те, що зазначені речові докази відповідно ч. 1 ст. 100 КПК України повиннні бути якнайшвидше повернуті його володільцю, а тому можливе відчудження, розпорядження даним майном, що може перешкодити кримінальному провадженню, призведе до пошкодження, псування, зникнення речових доказів. Тому, є підстави накладення арешту на вищевказані предмети.
Слідчий ствердджує,що з метою забезпечення збереження речових доказів та проведення судових експертиз для визначення розміру збитків завданих вчиненим кримінальним правопорушенням, виникла необхідність накласти арешт на бензопилу марки Stihl моделі МS361/С, жовтого кольору, автомобіль ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_1 білого кольору з автомобільним причіпом з тимчасовим номерним знаком червоного кольору д.н.з. НОМЕР_2 , одновісний, тентований, а також на тринадцять відрізків стовбура сиро ростучої деревини, породи ясен довжиною кожен близько 1 м. 10 см. різних діаметрів близько одного складометру.
Слідчий ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити.
Власник причіпа ОСОБА_7 та законний користувач пилки, причіпа та автомобіля ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилися, однак від них надійшли заяви про розгляд клопотання слідчого за їхньої відсутності, щодо накладення арешту на належне їм майно поклалися на розсуд суду.
Тростянецька селищна рада Вінницької області свого уповноваженого представника не направила, однак про дату час та місце розгляду клопотання слідчого повідомлена в порядку передбаченому КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Слідчий суддя, заслухавши слідчого та дослідивши надані матеріали, дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з наданих матеріалів, в провадженні СВ відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області знаходяться матеріали кримінального провадження №12024020120000124 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 05.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України (а.с. 4).
Відповідно до короткого викладу обставин, зазначених у витязі з ЄРДР від 05 червня 2024 року, 05.06.2024 о 18:17 год працівниками Державної екологічної інспекції Вінницької області Вінницької області на ділянці полезахисної лісової смуги, за межами с. Демидівка Гайсинського району Вінницької області в напрямку с. Гордіївка Гайсинського району Вінницької області було виявлено громадянина ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який приїхав до лісової смуги на автомобілі ВАЗ 2103, д.н.з. НОМЕР_1 з автомобільним причіпом д.н.з. НОМЕР_2 та вчинив незаконну порубку дерев бензопилою Stihl моделі MS361/С у кількості 19 дерев різних порід та діаметрів (а.с. 4).
Відповідно до протоколу огляду місця події від 05.06.2024, оглядом місця події встановлено, що місцем незаконної порубки дерев є ділянка полезахисної лісової смуги, яка знаходиться за межами с. Демидівка Гайсинського району Вінницької області в напрямку с. Гордіївка Гайсинського району Вінницької області. Полезахисна лісова смуга пролягає поряд із сільськогосподарськими угіддями.
На місці події, виявлено тринадцять відрізків стовбура сиро ростучої деревини, породи ясен довжиною кожен близько 1 м 10 см різних діаметрів близько одного складометру. Всі зрізані дерева сироростучі, повалені на землю, поряд із пнями зрубаних дерев. Зрізи стовбурів дерев характерні для їх спилювання бензопилою. На місці незаконної порубки дерев виявлено бензопилу марки Stihl моделі МS361/С, жовтого кольору, бензопила у робочому стані.
Поряд із бензопилою знаходився автомобіль ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_1 білого кольору з автомобільним причіпом з тимчасовим номерним знаком червоного кольору д.н.з. НОМЕР_2 , одновісний, тентований. (а.с. 6-7).
Власником бензопили марки Stihl моделі МS361/С, жовтого кольору є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 , якого було виявлено працівниками поліції на місці події під час вчинення кримінального правопорушення. Крім того в ході огляду місця події встановлено та в подальшому вилучено автомобіль ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_1 білого кольору з автомобільним причіпом з тимчасовим номерним знаком червоного кольору д.н.з. НОМЕР_2 , одновісний, тентований, який перебуває в користуванні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 з подальшим поміщенням до майданчику для тимчасово затриманих транспортних засобів відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області, що розташоване за адресою смт. Тростянець вул. Соборна, 102 Гайсинського району Вінницької області (а.с. 10-16).
Постановою слідчого від 06.06.2024 вищевказані вилучені під час огляду місця події предмети, а саме: бензопилу марки Stihl моделі МS361/С, жовтого кольору, автомобіль ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_1 білого кольору з автомобільним причіпом з тимчасовим номерним знаком червоного кольору д.н.з. НОМЕР_2 , одновісним, тентованим, а також тринадцять відрізків стовбура сиро ростучої деревини, породи ясен довжиною кожен близько 1 м 10 см різних діаметрів близько одного складометру, визнані речовими доказами та приєднано до кримінального провадження №12024020120000124 в якості речових доказів (а.с. 8).
Відповідно до ч. 5 ст.237КПК України при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду.
Крім того, відповідно ч. 7 ст.237КПК України при огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Відповідно до ст.167КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним його майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Положення п. 1 ч. 5 ст.171КПК України передбачає, що клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
Відповідно до ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його. Слідчий суддя суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.
Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
Згідно із вимогами п. 1 ч. 2 ст.170КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
За змістом ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цього Кодексу, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Згідно із ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу).
Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
З метою забезпечення збереження речових доказів та проведення судових експертиз для визначення розміру збитків завданих вчиненим кримінальним правопорушенням, виникла необхідність накласти арешт на вилучені під час огляду місця події предмети, а саме: бензопилу марки Stihl моделі МS361/С, жовтого кольору, автомобіль ВАЗ 2103 д.н.з. НОМЕР_1 білого кольору з автомобільним причіпом з тимчасовим номерним знаком червоного кольору д.н.з. НОМЕР_2 , одновісним, тентованим, а також тринадцять відрізків стовбура сиро ростучої деревини, породи ясен довжиною кожен близько 1 м 10 см різних діаметрів близько одного складометру.
Накладення арешту на вилучене майно, що є речовим доказом по кримінальному провадженню, дозволить стороні обвинувачення здійснити повне, об`єктивне та неупереджене досудове розслідування з метою встановлення об`єктивної істини по суті. В зв`язку з викладеним, клопотання прокурора слідчий суддя вважає обґрунтованим.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.107,110,131,167-175,309 КПК України, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання слідчого СВ відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУ НП у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_3 про арешт майна у межах кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12024020120000124 від 05.06.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України - задовольнити.
Накласти арештна тимчасововилучені підчас оглядумісця події наступні предмети: бензопилу марки Stihl моделі МS361/С, жовтого кольору, автомобіль ВАЗ 2103, реєстраційний номер НОМЕР_1 білого кольору з автомобільним причіпом з тимчасовим реєстраційним номером червоного кольору НОМЕР_2 , одновісний, тентований, які належать на праві користування ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю АДРЕСА_1 .
Накласти арешт на незаконно зрубані дерева, які порізані на тринадцять відрізків сиро ростучої деревини, породи ясен довжиною кожен близько 1 м. 10 см. різних діаметрів близько одного складометру власником яких є Тростянецька селищна територіальна громада Гайсинського району Вінницької області в особі Тростянецької селищної ради Гайсинського району Вінницької області, адреса: вул. Соборна, буд. 77, смт Тростянець, Гайсинський район, Вінницька область, 24300.
Водночас заборонити відчуджувати, розпоряджатися та/або користуватися вищевказаним майном, зберігати дані речові докази у відділенні поліції № 2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області, що знаходиться за адресою: вул. Соборна, буд. 102, смт Тростянець, Гайсинський район, Вінницька область.
Ухвалу допустити до негайного виконання.
Оскарження ухвали про накладення арешту не зупиняє її виконання.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вінницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Якщо ухвалу постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Повний текст ухвали складено та оголошено о 08 годині 45 хвилин 10 червня 2024 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2024 |
Оприлюднено | 11.06.2024 |
Номер документу | 119597434 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Борейко О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні