Справа № 147/804/19
Провадження № 6/147/14/24
У Х В А Л А
іменем України
10 червня 2024 року смт Тростянець
Тростянецький районний суд Вінницької області у складі:
головуючого суддіБорейко О. Г.,
із секретарем Прокопенко В. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Тростянецького районного суду Вінницької області подання начальника Тростянецького відділу державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Джоган Лариси Володимирівни про зміну способу та порядку виконання рішення суду, -
в с т а н о в и в:
31 травня 2024 року до Тростянецького районного суду Вінницької області надійшло подання начальника Тростянецького відділу державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Джоган Лариси Володимирівни про зміну способу та порядку виконання рішення суду.
Подання мотивованетим,що на примусовому виконанні у Тростянецькому ДВС ЦМУМЮ (м. Київ) знаходиться виконавчий лист №147/804/19 виданий 11.01.2020 Тростянецьким районним судом Вінницької області про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 900 грн. на кожну дитину щомісячно, починаючи з 19.07.2019 і до досягнення найстаршою дитиною повноліття, які зараховувати на особисті рахунки дітей АТ «Ощадбанк». В зв`язку із внесенням змін у роботу автоматизованої системи виконавчих проваджень, було змінено алгоритм перерахування стягнутих коштів, а саме: державний виконавець готує розпорядження на розподіл стягнутих коштів, згідно якого формується автоматично платіжне доручення, в якому зазначаються виключно один одержувач (стягувач). Так, як в даному виконавчому документі вказано двох дітей, яким зараховуються стягнуті кошти на їхні особисті рахунки, на даний час виникла ситуація, що технічно унеможливлює перерахування коштів двом одержувачам по одному виконавчому провадженню.При перерахуванні аліментів на рахунок лише однієї дитини вважатиметься виконання рішення суду неповним. Тому, для належного виконання виконавчого провадження №61166598 необхідно визначити виключно одного стягувача.
В повноваження органу опіки та піклування не входить утримання дітей, у зв`язку з чим Розпорядженням №91 виданим 25.06.2020 Тростянецькою районною державною адміністрацією Вінницької області ОСОБА_4 надано статус матері-виховательки та влаштовано на виховання та спільне проживання до дитячого будинку сімейного типу громадянки ОСОБА_4 дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . 27.05.2024 до відділу ДВС звернулася ОСОБА_4 щодо стягнення аліментів на користь дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3 шляхом зарахування коштів на її банківський рахунок, так як діти на даний час знаходяться під її опікою в дитячому будинку сімейного типу.
Враховуючи викладене начальник ВДВС просить змінити спосіб та порядок виконання виконавчого листа №147/804/19 від 11.01.2020 виданого Тростянецьким районним судом Вінницької області, зараховувати стягнуті кошти з ОСОБА_1 на рахунок ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 .
В судове засідання сторони не з`явились.
Від представника Служби у справах дітей Гайсинської РВА надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника ССД Гайсинської РВА. Подання підтримує та просить задовольнити.
Від в. о. начальника Тростянецько-Ладижинського ВДВС у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) надійшла заява про розгляд подання за його відсутності, подання підтримує та просить задовольнити. До заяви надав копію наказу про реорганізацію шляхом злиття Тростянецького відділу ДВС у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) та Ладижинського ВДВС у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управлення Міністерства юстиції (м. Київ) та утворення Тростянецько-Ладижинського ВДВС у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Згідно із ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд вважає за можливе розглянути дану справу за відсутності сторін без фіксування судового засідання технічними засобами.
Судом встановлено, що рішенням Тростянецького районного суду Вінницької області від 26.11.2019 у справі №147/804/19 ухвалено:
-позов Органу опіки та піклування Тростянецької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 , третя особа Служба у справах дітей Тростянецької райдержадміністрації про позбавлення батьківських прав, - задовольнити;
-позбавити батьківських прав ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , відносно дітей ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
-стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , аліменти на утримання дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 900 (дев`ятсот) гривень на кожну дитину щомісячно, починаючи з 19.07.2019 р. і до досягнення найстаршою дитиною повноліття, які зараховувати на особисті рахунки дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - № НОМЕР_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 - № НОМЕР_3 , відкриті в Тульчинському відділенні ВАТ «Державний ощадний банк України»;
-стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 1536 грн. 80 коп.;
-рішення суду в частині стягнення суми аліментного платежу за один місяць допустити до негайного виконання (а.с. 59-65).
На виконання рішення суду та за заявою представника позивача від 14.01.2020 (а.с.71) видано 2 виконавчі листи.
Виконавчий лист №147/804/19 виданий 11.01.2020 Тростянецьким районним судом Вінницької області про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 900 грн. на кожну дитину щомісячно, починаючи з 19.07.2019 і до досягнення найстаршою дитиною повноліття, які зараховувати на особисті рахунки дітей АТ «Ощадбанк» знаходиться на примусовому виконанні у Тростянецькому відділі державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Розпорядженням №91 виданим 25.06.2020 Тростянецькою районною державною адміністрацією Вінницької області «Про створення дитячого будинку сімейного типу на базі прийомної сім`ї ОСОБА_4 і передачу дітей на виховання та спільне проживання», ОСОБА_4 надано статус матері-виховательки та влаштовано на виховання та спільне проживання до дитячого будинку сімейного типу громадянки ОСОБА_4 зокрема дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 5-8).
Разом з тим, згідно із ч. 1 ст. 435 ЦПК Україниза заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання.
Відповідно до ч. 3 ст. 435 ЦПК Українипідставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення або розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Згідно із частиною першоюст. 36 Закону України «Про виконавче провадження», за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Відповідно достатті 18 ЦПК України, судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.
Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні у справі «Іммобільяре Саффі проти Італії» наголошує, що право на звернення до суду, гарантоване статтею 6 Конвенції, також передбачає практичне виконання остаточних, обов`язкових для виконання судових рішень, які в державах, що поважають принцип верховенства права, не можуть залишатися невиконаними на шкоду стороні у провадженні. Отже, спосіб виконання судового рішення не може змінюватись без наявності законних на це підстав.
Статтею 33Закону України«Про виконавче провадження»передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченомуЗаконом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.
Поняття «спосіб і порядок» виконання судового рішення мають спеціальне значення, яке розраховане на виконавче провадження. Вони означають визначену рішенням суду послідовність і зміст вчинення виконавчих дій державним виконавцем. Спосіб виконання судового рішення це спосіб реалізації та здійснення способу захисту, що встановленост. 16 ЦК України. Під зміною способу виконання рішення суду слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у спосіб, раніше встановлений. При вирішенні питання про зміну способу виконання рішення суду суд має з`ясувати обставини, що свідчать про абсолютну неможливість виконання рішення суду. Водночас у будь-якому випадку при зміні способу і порядку виконання рішення суду суд не може змінювати останнє по суті.
Як вбачається із подання начальника ВДВС про зміну способу та порядку виконання рішення суду, є підстави котрі роблять неможливим виконання рішення суду, в зв`язку із внесенням змін у роботу автоматизованої системи виконавчих проваджень.
Крім того, неповнолітні діти, на утримання яких за рішенням суду стягуються аліменти наразі влаштовані на виховання та спільне проживання до дитячого будинку сімейного типу громадянки ОСОБА_4 .
Таким чином, рішення суду в даній частині стало неможливим до виконання.
Суд зауважує, що згідно з пунктами 1, 2 статті 3 Конвенції про права дитини в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, чи здійснюються вони державними, приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними або законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Зокрема, має бути наданий такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя (ураховуючи при цьому права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, що відповідають за неї за законом), і для цього використовують всі відповідні законодавчі й адміністративні заходи.
Зважаючи на викладене, суд вважає за можливе змінити спосіб та порядок виконання рішення суду, а тому подання начальника ВДВС підлягає задоволенню.
Керуючисьстаттею 435 ЦПК України, статтями 18,36 Закону України «Про виконавче провадження», суд
п о с т а н о в и в:
Подання начальника Тростянецького відділу державної виконавчої служби у Гайсинському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Джоган Лариси Володимирівни про зміну способу та порядку виконання рішення суду - задовольнити.
Змінити порядок та спосіб виконання рішення Тростянецького районного суду Вінницької області від 26.11.2019 у цивільній справі №147/808/19 за позовом Органу опіки та піклування Тростянецької районної державної адміністрації до ОСОБА_1 , третя особа Служба у справах дітей Тростянецької райдержадміністрації про позбавлення батьківських прав.
Зараховувати стягнуті у ВП №61166598, з примусового виконання виконавчого листа виданого 11.01.2020 Тростянецьким районним судом Вінницької області на виконання рішення у справі №147/804/19, з боржника ОСОБА_1 , кошти на рахунок ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , на період перебування неповнолітніх ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 під опікою ОСОБА_4 в дитячому будинку сімейного типу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу не було вручено у день її складання, учасники справи мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали.
Суддя О. Г. Борейко
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 11.06.2024 |
Номер документу | 119607103 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Борейко О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні