ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10.06.2024м. ДніпроСправа № 904/2403/24
Суддя Бажанова Ю.А. , розглянувши матеріали
за позовом Івано-Франківської обласної прокуратури, м. Івано-Франківськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром", м. Дніпро
про стягнення 481 185,00 грн, -
СУТЬ СПОРУ:
Івано-Франківська обласна прокуратура звернулась до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Квінтіс Пром", в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКОТЕХНОІНВЕСТ" (код ЄДРПОУ 34933742) на користь Міністерства освіти і науки (код ЄДРПОУ 02125266) грошові кошти в сумі 481 185, 00 грн.
Судові витрати просить покласти на відповідача.
Також просить суд залучити до участі у справі як третю особу на стороні позивача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.
Перевіривши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху з таких підстав.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Водночас, позов не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету сторін, також в прохальній частині прокурор просить стягнути грошові кошти на користь Міністерства освіти і науки, однак позов не містить у якості кого прокурор визначає Міністерство освіти і науки, тобто позовна заява оформлена без дотримання вимог пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Суд звертає увагу, що у позовній заяві прокурор зазначає про переплату у розмірі 481 185,00 грн., однак фактично розшифровка (розрахунок) завантажений через систему "Електронний суд" шляхом переліку сум і дат (сторінки позову з 25 по 36 позову), де кожна сума і дата викладені окремим абзацом (у разі, якщо не завантажився розрахунок у вигляді таблиці - подати у відсканованому вигляді).
Наведене є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Прокурору протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- зазначити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін;
- зазначити з урахуванням пункту 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу, інформацію щодо Міністерства освіти і науки, на користь якої просить прокурор стягнути кошти, однак яке не зазначено у якості сторони у позові;
- надати обґрунтований розрахунок заявленої до стягнення суми (у разі, якщо не завантажився розрахунок у вигляді таблиці - подати у відсканованому вигляді).
Роз`яснити прокурору, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.А. Бажанова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 12.06.2024 |
Номер документу | 119613509 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бажанова Юлія Андріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні