Ухвала
від 10.06.2024 по справі 340/3780/24
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

10 червня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/3780/24

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М. розглянувши клопотання про забезпечення адміністративного позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Подільського району департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради про визнання протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:

- визнати протиправним на скасувати Рішення Управління соціального захисту населення Подільського району Департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради (код ЄДРПОУ 43947572) від 19.12.2023 року № 1222340844-2023-2 «Про призначення допомоги переміщеним особам на проживання» ОСОБА_1 ;

- визнати протиправним на скасувати Рішення Управління соціального захисту населення Подільського району Департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради (код ЄДРПОУ 43947572) від 22.12.2023 року № 535040763271 «Про утримання надмірно виплачених сум»;

- зобов`язати Управління соціального захисту населення Подільського району Департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради (код ЄДРПОУ 43947572) повернути ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) безпідставно утримані кошти в розмірі 2000 грн.

Одночасно з позовною заявою позивачем подано до суду заяву про забезпечення позову, в якій вона просить суд вжити заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення УСЗН Подільського району від 22.12.2023 № 535040763271 «Про утримання надмірно виплачених сум» та зупинення стягнення з ОСОБА_1 20% допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам щомісячно, починаючи з дня звернення до суду до вирішення спору, про що постановити відповідну ухвалу.

В обґрунтування вимог заяви про забезпечення позову вказала, що невжиття заходів забезпечення позову істотно ускладнить виконання рішення.

Ознайомившись зі змістом заяви про забезпечення позову, суд встановив наступне.

Відповідно до частини першої статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.

Згідно частини другої вказаної статті забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:

1)невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду;

2)2 ) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Відповідно частини першої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

При розгляді та вирішенні даного клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову суд надає оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників процесу; наявності зв`язку між конкретним видом, що застосовується для забезпечення позову, і предметом позовних вимог, зокрема, чи спроможний такий вид забезпечення позову забезпечити фактичне виконання рішення суду у разі його задоволення; імовірності виникнення утруднень для виконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; наявності зв`язку із вжиттям заходів запобігти порушенню прав та інтересів інших осіб, в тому числі, й осіб, які не приймають участь у розгляді справи.

Виходячи із наведеного, у випадку звернення сторони із вимогою про забезпечення позову, заявник повинен обґрунтувати причини звернення із такою вимогою.

З цією метою обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

Розглянувши заяву, суд зазначає, що забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваної постанови буде фактично вирішенням справи по суті до постановлення рішення в даній справі.

Крім того, суд на даній стадії розгляду матеріалів справи, не вбачає очевидної протиправності оскаржуваного рішення про яку зазначено позивачем.

Враховуючи зазначене, виходячи із змісту поданої заяви та доводів наведених позивачем на її обґрунтування, суд дійшов висновку про її необґрунтованість та не вбачає підстав для задоволення заяви про вжиття заходів забезпечення позову.

Керуючись статтями 150, 151, КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви про забезпечення позову в справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Подільського району департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради про визнання протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги у строки, встановлені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду К.М. ПРИТУЛА

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.06.2024
Оприлюднено12.06.2024
Номер документу119622445
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них внутрішньо переміщених осіб