Справа № 304/2005/23 Провадження № 1-кс/304/459/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 червня 2024 року м. Перечин
Слідчий суддя Перечинського районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши скаргу адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , на повідомлення старшого детектива Територіального управління Бюро економічної безпеки у Закарпатській області ОСОБА_5 , який здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні № 72023071350000002 від 06 липня 2023 року про підозру у вчиненні злочину,
У С Т А Н О В И В:
адвокат ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді в інтересах ОСОБА_4 з даною скаргою, в якій просив скасувати повідомлення про підозру ОСОБА_6 від 18 січня 2024 року у кримінальному провадженні № 72023071350000002 від 06 липня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27 ч. 2 ст. 204 КК України, складене старшим детективом Територіального управління Бюро економічної безпеки у Закарпатській області ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_7 , а також зобов`язати компетентних посадових осіб прокуратури у даному кримінальному провадженні внести до ЄРДР відомості про дату скасування повідомлення про підозру ОСОБА_4 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27 ч. 2 ст. 204 КК України, та скасувати щодо нього електронну форму «Правопорушник» невідкладно, але не пізніше 24 годин після набрання законної сили відповідним рішенням слідчого судді.
Ініціатор скарги у судове засідання не з`явився, однак направив слідчому судді заяву про відкликання скарги, в якій просив прийняти відкликання скарги захисника ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_3 на повідомлення про підозру та закрити провадження за даною скаргою.
У судове засідання представник органу досудового розслідування також не з`явився, про місце, дату та час судового засідання повідомлявся у встановленому законом порядку.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не проводиться.
Вивчивши матеріали скарги та подану захисником заяву, слідчий суддя прийшов до такого висновку.
Відповідно до ст. 7 КПК України до загальних засад кримінального провадження відносяться, зокрема, диспозитивність; змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості; забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності.
Частина 1 статті 24 КПК України встановлює, що кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому КПК України.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
Детальний аналіз наведених норм права, які передбачають загальні засади кримінального провадження, вказує, що діючим законодавством на слідчого суддю покладено обов`язок розглядати скаргу особи на дії чи бездіяльність слідчого (прокурора) лише у випадках передбачених Законом та за наявності на це ініціативи особи, яка має право на таке оскарження.
Захисник ОСОБА_3 у заяві про відкликання своєї скарги вказує на те, що станом на дату подання цієї заяви ОСОБА_4 вручене повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри від 20 травня 2024 року, у зв`язку з чим оскаржуване повідомлення про підозру втратило свою актуальність.
При цьому захисник, через відсутність прямої норми щодо наслідків відкликання ним скарги, просить застосувати аналогію кримінального процесуального закону із ч. 2 ст. 305 КПК України, яка передбачає, що самостійне скасування стороною обвинувачення рішень, які оскаржуються (зокрема і повідомлення про підозру як передбачено п. 10 ч. 1 ст. 303 КПК), тягне за собою закриття провадження за скаргою.
У даному випадку заява про відкликання скарги є ознакою досягнення скаржником дотримання його прав, свобод, інтересів у позасудовий спосіб та свідчить про недоцільність судового контролю з боку слідчого судді в розумінні п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України.
Враховуючи наведене та те, що ініціатор скарги відкликає таку та просить закрити провадження за скаргою і, що це його волевиявлення не є примусовим, слідчий суддя, згідно з принципом диспозитивності, вважає, що вказане клопотання захисника не суперечить вимогам закону, а відтак підлягає до задоволення.
Керуючись статтями 303, 305, 369-372 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В :
заяву захисника ОСОБА_3 задовольнити.
Провадження за скаргою адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах ОСОБА_4 , на повідомлення старшого детектива Територіального управління Бюро економічної безпеки у Закарпатській області ОСОБА_5 , який здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №72023071350000002 від 06 липня 2023 року про підозру у вчиненні злочину закрити.
Ухвала слідчого судді не може бути оскаржена і набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Перечинський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2024 |
Оприлюднено | 13.06.2024 |
Номер документу | 119651295 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування інші скарги |
Кримінальне
Перечинський районний суд Закарпатської області
Ганько І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні