ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29 вересня 2009 року 11:30 № 2а-2026/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого - судді Степанюка А.Г. при секретарі Федоровій О.В., розглянувши справу
за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва
до товариства з обмеженою відповідальністю «Мара»
про стягнення заборгованості по сплаті внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 6 957,56 грн.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що товариства з обмеженою відповідальністю «Мара»(надалі - відповідач) має перед Управлінням Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва заборгованість по сплаті внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Відповідач є платником внесків на обов’язкове державне пенсійне страхування та зареєстрований, як платник внесків в Управлінні. 01.07.2008 та 02.07.2007 року Позивач направив відповідачу вимогу №1311/1414 та №739/1411/1 відповідно про сплату боргу по страхових внесках. Відповідач не оскаржив вимоги в адміністративному та судовому порядку, однак коштів в повному обсязі не оплатив. У зв’язку з цим, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті коштів на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 6 957,56 грн.
Відповідач своїми процесуальними правами не скористався, повноважного представника у засідання суду не направив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, відповідно до вимог статей 35, 39 Кодексу адміністративного судочинства України. Заперечень проти позову до суду не надав.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач є платником збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та зареєстрований як платник вказаного збору в Управлінні.
Згідно поданих Відповідачем розрахунків сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, було виявлено, заборгованість (недоїмку), яка на час звернення до суду становила 6 957,56 грн.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. №1058-ГУ (далі Закон) страхувальниками є роботодавці, а саме: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Вищевказані страхувальники відповідно до ч.1 ст.15 Закону являються платниками страхових внесків, тобто на них покладено обов'язок обчислювати, нараховувати та сплачувати у встановлені Законом строки страхові внески.
Нарахування страхових внесків згідно ч.1 ст.19 вищезазначеного Закону проводиться роботодавцем на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру. що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Згідно з п.15 „Положення про Пенсійний фонд України", затверджено Указом Президента України від 01.03.2001 року № 121/2001, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в АРК. областях, містах Києві, Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах. Крім того, згідно з п.1.1 „Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах", затверджено Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року № 8-2. управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчі відповідно головним управлінням Фонду в АРК, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду. А тому органом, уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, є Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва.
Також пп.7 п.5 цього Положення встановлено, що Пенсійний фонд має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків (недоїмку).
Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України „Про загальнообов'язкове пенсійне державне пенсійне страхування" страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (базовим звітним періодом для підприємств, установ та організацій створених у відповідності до законодавства України є календарний місяць) не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, чого не було дотримано та в наслідок чого виникла дана сума недоїмки, тобто заборгованість виникла в наслідок сплати страхових внесків в неповному обсязі за період з 01.01.2004р. по 30.12.2008р.. що підтверджується карткою особового рахунку страхувальника.
Органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках:
а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків;
б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків;
в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.
Відповідно до ст. 106 Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
24.10.2006 року управлінням Пенсійного фонду України в Шевченківському районі міста Києва було винесене рішення №1039, відповідно до якого на підставі п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками або органом Пенсійного фонд) застосовано до ТОВ "Мара" штраф в розмірі 347 грн. 65 коп. та нарахована пеня в розмірі 113 грн. 04 коп.
Як вбачається з матеріалів справи, Позивач виставив та направив відповідачу вимогу про сплату боргу по страхових внесках №1311/1414 від 01.07.2008 року, №739/1414/1 від 02.07.2007 року та №2430/1945 від 03.11.2008 року.
У матеріалах справи відсутні відомості про оскарження даної вимоги Відповідачем, а тому сума недоїмки є узгодженою.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості по сплаті недоїмки із страхових внесків у сумі 6 957,56 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 94, 158-163 КАС України, адміністративний суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Мара»(м. Київ, вул. Прорізна, 8, код ЄДРПОУ 22926241) на користь Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва (м. Київ, вул. Боровського, 29, код ЄДРПОУ 26087323, р/р 256093122614, 256083132614 в головному управлінні Ощадбанку по м. Києву та Київській обл., МФО 322669) заборгованість по сплаті внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 6 957,56 грн. (шість тисяч дев'ятсот п'ятдесят сім гривень 56 коп.).
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя А. Степанюк
Повний текст постанови виготовлено і підписано 20.10.09 р.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2009 |
Оприлюднено | 03.11.2010 |
Номер документу | 11965577 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Степанюк А.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні