Ухвала
від 12.06.2024 по справі 644/4486/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

12.06.2024 Суддя Бугера О. В..

Справа № 644/4486/24

Провадження № 2/644/2513/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2024 року суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова Бугера О.В., розглянувши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, 3-я особа у справі Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області, Служба у справах дітей Лозівської міської ради Харківської області, -

УСТАНОВИВ:

Позивачкою подано до суду відповідну позовну заяву. Позивачка просить суд позбавити батьківських прав відповідача.

До позовної заяви додала клопотання, в якому просить звільнити від сплати судового збору, враховуючи її майновий стан, отримання нею лише соціальної допомоги, надала витяг про доходи за 3, 4 квартал 2023 року, довідку про нараховану з квітня 2023 року по квітень 2024 року допомогу при народженні, допомогу переміщеним особам, соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям, виплачену в серпні та вересні 2023 року, загальна сума доходу становить за період з 01.04.2023 року по 30.04.2024 року 83360,54 гривні. Також, в позовній заяві позивачка посилається на те, що з відповідача на її користь стягнуто аліменти, які сплачуються, але не в повному обсязі та вона має намір звертатись до суду із позовом про розірвання шлюбу та буде мати обов`язок сплатити судовий збір і за цей позов.

Дослідивши подану заяву, клопотання про звільнення від сплати судового збору, вважаю, що підстав для задоволення клопотання не вбачається та з урахуванням зазначеного заява не в повній мірі відповідає вимогам ЦПК України, у зв`язку із чим підлягає залишенню без руху.

Відповідно до вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України визначено вимоги до форми та змісту заяви. До заяви подаються документи, що підтверджують сплату судового збору.

Положеннями ст.4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання позовної заяви не майнового характеру фізичною собою повинен бути сплачений судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оцінюючи доводи позивачки в частині звільнення її від сплати судового збору, що викладені клопотанні, суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог ч.1 ст.136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.

За нормами п. 1 ч. 1 статті 8 Закону України «Про судовий збір» суд може своєю ухвалою за клопотанням сторони відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.

Частиною другої цієї статті передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті. Положення статей ЦПК України та Закону України «Про судовий збір» не містять вичерпного й чітко визначеного (чіткого) переліку документів, які можна вважати такими, що підтверджують майновий стан особи. У кожному конкретному випадку суд встановлює можливість особи сплатити судовий збір на підставі поданих нею доказів щодо її майнового стану за своїм внутрішнім переконанням.

Оцінюючи фінансове становище особи, яка звертається до суду з вимогою про звільнення її від сплати судового збору, зменшення його розміру, надання відстрочки чи розстрочки в його сплаті, національні суди повинні встановлювати наявність у такої особи реального доходу (розмір заробітної плати, стипендії, пенсії, прибутку тощо), рухомого чи нерухомого майна, цінних паперів, можливості розпорядження ними без значного погіршення фінансового становища (п. 44 рішення ЄСПЛ від 26 липня 2005 року у справі «Kniat v. Poland»; пункти 6364 рішення ЄСПЛ від 26 липня 2005 року у справі «Jedamski and Jedamska v. Poland»). Враховуючи наведене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивачки, оскільки з наданих доказів, суд вбачає, що позивачка має дохід у вигляді соціальної допомоги, інформація про розмір доходу саме за попередній рік суду надана частково, але враховуючи наведені в довідці органу соціального захисту дані, розмір судового збору не перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача, що могли б надати можливість суду оцінивши фінансове становище особи бути підставою для звільнення від сплати судового збору. Окрім того, позивачка посилається на отримання аліментів від відповідача.

Позивачкою заявлено вимогу про позбавлення батьківських прав відповідача, що є вимогою немайнового характеру, ставка судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що, станом на 01.01.2024 року становить 1211,20 грн. Таким чином, позивачці слід сплатити судовий збір в сумі 1211,20 гривень, про що суду надати відповідний платіжний документ, або надати документи на підтвердження звільнення від сплати судового збору. Рахунок для сплати судового збору Отримувач коштів ГУК Харків обл/мХар Індустр/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37874947 Банк отримувача Казначейство України(ел.адм. подат.), Рахунок отримувача UA078999980313111206000020659, Код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: Судовий збір.

У зв`язку з чим, позивачу необхідно привести позов у відповідність до вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України, а саме сплатити судовий збір, про що подати до суду відповідні документи. Враховуючи наведене, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху, з наданням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви.

У разі невиконання вимог ухвали позовна заява буде вважатися не поданою і буде повернута позивачу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору залишити без задоволення.

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, 3-я особа у справі Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Лозівської міської ради Харківської області, Служба у справах дітей Лозівської міської ради Харківської області, - залишити без руху.

Повідомити про це позивача та надати строк у десять днів з часу отримання ухвали для усунення недоліків, та роз`яснити, що у разі не усунення недоліків, а також неподання про це відповідних документів у визначений строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя: О.В. Бугера

СудОрджонікідзевський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення12.06.2024
Оприлюднено13.06.2024
Номер документу119663760
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —644/4486/24

Рішення від 20.12.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Бугера О. В.

Рішення від 18.12.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Бугера О. В.

Ухвала від 14.10.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Бугера О. В.

Ухвала від 18.06.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Бугера О. В.

Ухвала від 12.06.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Бугера О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні