Справа №705/3486/24
2/705/1890/24
У Х В А Л А
12 червня 2024 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Годік Л.С., оглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Уманського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), ОСОБА_2 про визнання шлюбу недійсним та скасування актового запису,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Уманського міськрайонного суду з позовом до Уманського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), ОСОБА_2 про визнання шлюбу недійсним та скасування актового запису.
Позовна заява подана без дотримання вимог ст. 175 ЦПК України, оскільки позивачем не зазначено та не долучено до позовної заяви докази, що підтверджують обставини, якими вона обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до ч. 1ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Право на звернення до суду з позовом про визнання шлюбу недійсним мають дружина або чоловік,інші особи, права яких порушені у зв`язку з реєстрацією цього шлюбу, батьки, опікун, піклувальник дитини, опікун недієздатної особи, прокурор, орган опіки та піклування, якщо захисту потребують права та інтереси дитини, особи, яка визнана недієздатною, або особи, дієздатність якої обмежена (стаття 42 СК України).
У статті 42 СК України законодавцем визначено коло осіб, які мають право на звернення до суду з позовом про визнання шлюбу недійсним. У зв`язку з тим, що в цьому разі вказується про звернення особи з позовом до суду, то можна зробити висновок, що стаття 42 СК України стосується лише двох видів недійсного шлюбу, а саме шлюбу, який: визнається недійсним за рішенням суду (стаття 40 СК України); може бути визнаний недійсним за рішенням суду (стаття 41 СК України). Шлюб, який є недійсним (стаття 39 СК України), не потребує звернення особи до суду з відповідним позовом, оскільки його недійсність визначається безпосередньо законом. Право на звернення до суду з позовом про визнання шлюбу недійсним мають, зокрема, інші особи,права якихпорушені узв`язкуз реєстрацієюцього шлюбу. Тобто у разі пред`явлення позову особою, яка вважає, що були порушені її права у зв`язку з реєстрацією цього шлюбу слід встановити в чому таке порушення полягає;
ОСОБА_1 у поданому позові обґрунтувала своє право на звернення до суду тим, що її з ОСОБА_3 спільна дитина буде обмежена в матеріальних виплатах та пільгах військовослужбовця, тобто фактично вказала, що позов вона подала в інтересах дитини. При цьому до позову не додала документів на підтвердження того, що у неї та ОСОБА_3 є спільна дитина, батьком якої є ОСОБА_3 , в інтересах якої вона звертається.
Позивач не обґрунтувала в чому полягає порушення особисто її прав реєстрацією шлюбу відповідача та ОСОБА_3 ..
Крім того, ОСОБА_1 у поданому позові вказує відповідачем Уманський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), при цьому не зазначає якими діями РАЦС порушено права позивача, враховуючи що РАЦС проведено лише процедуру укладення шлюбу.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу необхідно надати термін для виправлення недоліків.
Керуючись ст.ст.175,177,185,259-261 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Уманського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), ОСОБА_2 про визнання шлюбу недійсним та скасування актового запису - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали та роз`яснити, що в разі невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбаченоЦПК України.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Леся Сергіївна Годік
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2024 |
Оприлюднено | 13.06.2024 |
Номер документу | 119670233 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Годік Л. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні