Крижопільський районний суд Вінницької області
2/134/16/2024
Справа № 134/1129/23
УХВАЛА
Іменем України
11 червня 2024 року Крижопільський районний суд
Вінницької області
в складі: головуючого судді: Лабай О.В.
з участю секретаря судового засідання: Цибуляк А.С.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в селищі Крижопіль, Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Фермерськогогосподарства "ФермерГжебінський Ю.В." про усунення перешкод у здійсненні права користування земельними ділянками,
встановив:
В провадженні районного суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Фермер Гжебінський Ю.В." про усунення перешкод у здійсненні права користування земельними ділянками.
11 червня 2024 року на адресу суду надійшло спільне клопотання представників сторін про затвердження мирової угоди по справі, у якій представники сторін зазначають, що обізнані з наслідками укладення та затвердження мирової угоди, просять затвердити її умови, стверджують, що її умови відповідають реальному волевиявленню сторін та їх інтересам, до заяви додано підписану сторонами мирову угоду у справі від 11 червня 2024 року.
У підготовче засідання 11.06.2024 сторони не з`явилися, про день та час його проведення повідомлені належним чином.
Від представника позивача адвоката Близнюка В.В. та представника відповідача ОСОБА_2 надійшло клопотання, у якій вони просять провести розгляд справи за їхньої відсутності, затвердити мирову угоду у справі №134/1129/23.
Суд проводить розгляд справи з урахуванням положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Суд, вивчивши умови мирової угоди, приходить до таких висновків.
Відповідно до ч. 7 ст.49ЦПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії цивільного процесу.
Сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач ( ч. 1 ст. 48 ЦПК України).
Згідно ч. 1 ст. 58 ЦПК України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Представником у суді може бути адвокат або законний представник ( ч. 1 ст. 60 ЦПК України).
Відповідно до ст. 207 ЦПК України, мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією є ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Відповідно до вимог ч. 1 п. 5 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.
За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206,207 цього Кодексу ( п. 2 ч. 2, ч. 4 ст. 200 ЦПК України).
У відповідності до вимог ст.256ЦПК України сторони попереджені про наслідки закриття провадження у справі: сторони не зможуть повторно звернутися до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Враховуючи, що умови мирової угоди не суперечать вимогам закону, не порушують нічиїх прав, свобод чи інтересів, представники сторін наділені повноваженнями на укладення мирової угоди у справі, суд вважає необхідним затвердити дану мирову угоду.
Відповідно до вимог ст.208ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.
Керуючись ст. ст.189-200,207,255 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Справу за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Фермер Гжебінський Ю.В." про усунення перешкоду здійсненніправа користуванняземельними ділянками, закрити, затвердивши мирову угоду між сторонами на слідуючих умовах.
Відповідач визнає позовні вимоги ОСОБА_1 , які полягають в зобов`язанні відповідача усунути перешкоди позивачу в здійсненні права користування належними позивачу земельними ділянками для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,2067 га, кадастровий номер 0521980800:03:001:0431 і площею 2,4155 га, кадастровий номер 0521980800:03:003:0151 та скасуванні державної реєстрації права оренди Фермерського господарства "Фермер Гжебінський Ю.В."» на вказані земельні ділянки.
Сторони погодились, що відповідач після затвердження даної мирової угоди судом та набрання ухвалою суду про її затвердження законної сили, самостійно звернеться до державного реєстратора за його вибором з метою скасування державної реєстрації права оренди Фермерського господарства "Фермер Гжебінський Ю.В." на належні позивачу земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 3,2067 га, кадастровий номер 0521980800:03:001:0431 та площею 2,4155 га, кадастровий номер 0521980800:03:003:0151, до 1 серпня 2024 року.
Позивач до 1 вересня 2024 року зобов`язується не чинити перешкод відповідачу в проведенні сільськогосподарських робіт на вказаних земельних ділянках, пов`язаних з захистом культур, які на них вирощуються, та збиранню врожаю. В разі, якщо через несприятливі погодні умови збирання врожаю на вказаних земельних ділянках до зазначеного строку буде неможливим, за погодженням Сторін він може бути продовженим на обумовлений строк. До 1 вересня 2024 року позивач зобов`язується не передавати вказану земельну ділянку в користування іншим особам та не вчиняти дії, направлені на розпорядження вказаною земельною ділянкою та реєстрації прав інших осіб на вказану земельну ділянку, в тому числі оренди або відчуження.
Сторони визнають, що з моменту підписання даної мирової угоди та затвердження її судом договори оренди землі б/н від 13 серпня 2015 року щодо оренди земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 3,2067 га, кадастровий номер 0521980800:03:001:0431, та б/н від 13 серпня 2015 року щодо оренди земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,4155 га, кадастровий номер 0521980800:03:003:0151, визнаються недійсним, а право оренди зазначених ділянок, зареєстроване 14 листопада 2015 року за номером запису про інше речове право 12131584 та зареєстроване 13 листопада 2015 року за номером запису про інше речове право 12109964, підлягає скасуванню..
Укладенням цієї Мирової угоди сторони підтверджують, що вони дійшли повної та безумовної згоди щодо остаточного врегулювання майнових претензій за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства "Фермер Гжебінський Ю.В." у справі № 134/1129/23. Крім того, сторони відмовляються від претензій одна до одної щодо стягнення понесених ними судових витрат. Понесені кожною стороною судові витрати покладаються на кожну з них.
Сторони заявляють, що ні в процесі укладення цієї Мирової угоди, ні в процесі виконання її умов не порушуються права третіх осіб.
Сторони (їх представники) повністю усвідомлюють умови, мету та сутність цієї Мирової угоди.
Сторони (їх представники) підтверджують, що всі викладені умови цієї Мирової угоди відповідають їх реальному волевиявленню та інтересам і породжують настання наслідків, зазначених у її тексті. Сторонам (їх представникам) відомі та зрозумілі наслідки затвердження судом цієї Мирової угоди.
Ця Мирова угода набирає чинності з дати винесення Крижопільським районним судом Вінницької області ухвали про її затвердження. На затвердження судом підписана Сторонами (їх представниками) мирова угода передається за клопотанням представника позивача..
Дана мирова угода укладена в трьох оригінальних примірниках, один з яких передається позивачу, другий відповідачу, третій додається до матеріалів цивільної справи, яка зберігається в Крижопільському районному суді Вінницької області.
Зміст ст.ст. 207, 208 Цивільного процесуального кодексу та наслідки затвердження мирової угоди судом сторонам відомий. Сторони даної мирової угоди стверджують, що мирова угода направлена на настання реальних наслідків, не є удаваним правочином, не вчиняється під впливом обману або насильства, та не приховує за собою інший правочин.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.
Суддя:
Суд | Крижопільський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2024 |
Оприлюднено | 13.06.2024 |
Номер документу | 119673928 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Крижопільський районний суд Вінницької області
Лабай О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні