Справа № 346/3141/24
Провадження № 2/346/1460/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2024 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області П`ятковський В.І., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа виконавчий комітет (служба у справах дітей) П`ядицької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області, про позбавлення батьківських прав,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області із вказаною позовною заявою, в якій просить позбавити відповідачку батьківських прав щодо дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Дослідивши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку, що вона не підсудна Коломийському міськрайонному суду виходячи з наступного.
Так, у відповідності до вимог ч.1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до ч.2ст. 28 ЦПК України, позови про розірвання шлюбу можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
Зі змісту поданої позовної заяви не вбачається обставин, що дозволяють позивачеві обрати альтернативну підсудність справи за місцем свого проживання (перебування). Також вона не містить підстав для застосування правил виключної підсудності справи. Таким чином підсудність справи має визначатись за зареєстрованим місце проживання (перебування) відповідача.
У позовній заяві позивач вказує, що зареєстроване місце проживання відповідачки за адресою: АДРЕСА_1 .
Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів у Івано-Франківській області утворено Коломийський район (з адміністративним центром у місті Коломия) у складі територій Гвіздецької селищної, Городенківської міської, Заболотівської селищної, Коломийської міської, Коршівської сільської, Матеївецької сільської, Нижньовербізької сільської, Отинійської селищної, Печеніжинської селищної, Підгайчиківської сільської, П`ядицької сільської, Снятинської міської, Чернелицької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України. Цією ж постановою у Івано-Франківській області ліквідовано: Богородчанський, Верховинський, Галицький, Городенківський, Долинський, Калуський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський, Рогатинський, Рожнятівський, Снятинський, Тисменицький, Тлумацький райони.
Згідно з п.3-1РозділуXІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій та статус суддів», до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року№ 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року№ 64/2022"Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року№ 2102-IX.
Зареєстроване у встановленому порядку місце проживання відповідачки знаходиться на території, на яку не поширюється на юрисдикцію Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області.
Відповідно до вимогст.31ч.1п.1ЦПКУкраїни суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Враховуючи викладене, та те що до прийняття відповідної постанови с. Кулачківці відносилося до Снятинського району, вважаю за необхідне направити справу за підсудністю до Снятинського районного суду Івано-Франківської області.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 27, 28, 31, 32 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Справу за позовною заявою позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа виконавчий комітет (служба у справах дітей) П`ядицької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області, про позбавлення батьківських прав, передати з Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області, за підсудністю, на розгляд до Снятинського районного суду Івано-Франківської області (м. Снятин, майдан Січових Стрільців, 56, Івано-Франківська область, 78300).
Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: П`ятковський В. І.
Суд | Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.06.2024 |
Оприлюднено | 14.06.2024 |
Номер документу | 119679450 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
П'ятковський В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні