Номер провадження 2/243/464/2024
Номер справи 243/113/24
У Х В А Л А
про витребування доказів
10 червня 2024 року Слов`янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
Головуючого - судді Агеєвої О.В.,
за участю секретаря судового засідання Кобець О.М.,
розглянувши у судовому засіданні поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів на підставі наказу № 29 «Про впровадження дистанційної роботи Слов`янського міськрайонного суду Донецької області» від 10 травня 2022 року, цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої дії адвокат Вожакіна Тетяна Валеріївна до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, третя особа: Дванадцята Київська державна нотаріальна контора про визнання права власності та стягнення недоотриманої пенсії,-
В С Т А Н О В И В:
До Слов`янського міськрайонного суду Донецької області надійшов вищезазначений позов.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Згідно з ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
У відповідності зі ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 116 ЦПК України, способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Відповідно доч.5,ч.6,ч.7ст.81ЦПК України,докази подаютьсясторонами таіншими учасникамисправи. Доказуванняне можеґрунтуватися наприпущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Так, з матеріалів справи вбачається, що представником позивача надані відомості про заведення державним нотаріусом Дванадцятою київською державною нотаріальною конторою Черноморченко О.В. спадкової справи № 1006/2022 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 та видачу постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Пунктом 1.3.1 Положення про спадковий реєстр, затвердженогонаказом Міністерства юстиції України від 07.07.2011 № 1810/5(далі - Положення) визначено, що реєстраторами Спадкового реєстру є державні нотаріальні контори, державні нотаріальні архіви, приватні нотаріуси, що мають доступ до Спадкового реєстру через інформаційну мережу Мін`юсту щодо посвідчених заповітів, спадкових договорів, а також змін до них, скасування заповітів та розірвання спадкових договорів, заведених спадкових справ, а також змін до них, та виданих свідоцтв про право на спадщину.
Пунктом 1.5. Положення визначено, що реєстратори вносять відомості до Спадкового реєстру, перевіряють за даними Спадкового реєстру інформацію про наявність або відсутність посвідчених заповітів, спадкових договорів, заведених спадкових справ та виданих свідоцтв про право на спадщину і видають (виготовляють) відповідні витяги та інформаційні довідки в порядку, встановленому цим Положенням.
Як вбачається з п.2.2 Положення, реєстратором до Спадкового реєстру вносяться відомості про видачу свідоцтва про право на спадщину, зокрема відомості щодо спадкоємця, про отримане у спадщину майно (його найменування, опис, вартість, частка тощо (п.2.2.3) та про визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним (п.2.2.4).
Згідно пункту 3.3 Положення реєстратор видає зі Спадкового реєстру інформаційну довідку про наявність (відсутність) посвідченого заповіту, спадкового договору, заведеної спадкової справи та виданого свідоцтва про право на спадщину на письмовий запит, складений за формою, наведеною вдодатку 10, суду, прокуратури, органів дізнання і досудового слідства у зв`язку з цивільними, господарськими, адміністративними або кримінальними справами, справами про адміністративні правопорушення, що перебувають у провадженні зазначених органів.
З огляду на зміст спірних правовідносин та предмет спору, приймаючи до уваги ту обставину, що вищезазначений спір судом не може бути врегульований без дослідження всіх доказів, та оскільки обставини, зазначені в позові можуть бути підтверджені матеріалами спадкової справи, з урахуванням положеньст.81 ЦПК України, відповідно до якого суд сприяє всебічному і повному з`ясуванню обставин справи, тому для перевірки доводів позивача суд вважає необхідним витребувати у державного нотаріуса Дванадцятої київської державної нотаріальної конторою Черноморченко О.В. відомості щодо спадкоємців, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .
З огляду на зазначене, з метою повного та всебічного розгляду справи, є необхідність отримати належним чином завірену копію Спадкової справи №1006/2022, заведену державним нотаріусом Дванадцятою київською державною нотаріальною конторою Черноморченко О.В., яка була заведена після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Керуючись п. 4 ч. 2 ст.43, ст. ст. 76, 81, 116, 258-261,263 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Розгляд справи за позовною заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої дії адвокат Вожакіна Тетяна Валеріївна до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, третя особа: Дванадцята Київська державна нотаріальна контора про визнання права власності та стягнення недоотриманої пенсії, відкласти та призначити на 11-00 годину 17 липня 2024 року.
Витребувати у державного нотаріуса Дванадцятої Київської державної нотаріальної контори Черноморченко О.В.
-копію Спадковоїсправи №1006/2022, заведенупісля смерті ОСОБА_3 ,який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Вищевказану інформацію надати до суду до 17 липня 2024 року на електронну адресу суду inbox@sl.dn.court.gov.ua.
Роз`яснити, що відповідно до вимог ч. 8ст. 84 ЦПК Україниза неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Ухвалу постановлено, складено і підписано в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.
Суддя Слов`янського
міськрайонного суду
Донецької області О.В. Агеєва
Суд | Слов'янський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 14.06.2024 |
Номер документу | 119679843 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
Агеєва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні