Ухвала
від 11.06.2024 по справі 274/4894/24
БЕРДИЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №274/4894/24

Провадження № 2/0274/1276/24

У Х В А Л А

про направлення справи за підсудністю

"11" червня 2024 р. м. Бердичів

Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Хуторна І.Ю., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Житомирського державного університету імені Івана Франка до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за проживання у гуртожитку, інфляційних втрат та трьох відсотків річних нарахованих на суму заборгованості, -

в с т а н о в и в:

03.06.2024 ЖДУ ім. Івана Франка звернувся до суду з позовом, у якому просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за проживання у гуртожитку у розмірі 7 681, 54 грн, інфляційні втрати - 3 027, 80 грн та 634, 23 - три відсотки річних.

Дослідивши матеріали позовної заяви, доходжу висновку про наявність підстав для передачі даної справи на розгляд до Корольовського районного суду м. Житомира, виходячи з такого.

Частиною першою статті 27 ЦПК України визначено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

До нерухомого майна належать земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення (ст. 181 ЦК України).

Правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.

Тобто, позов про стягнення заборгованості за проживання у гуртожитку має пред`являтися за правилами виключної підсудності, тобто місцем знаходження цього майна, що узгоджується із правовою позицією викладеною у постанові Верховного Суду від 10.04.2019 (справа № №638/1988/17).

Як вбачається з позовної заяви Житомирський державний університет ім. Івана Франка просить стягнути з відповідача заборгованість за проживання у гуртожитку ЖДУ ім. Івана Франка, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

А тому, дана справа не належить до територіальної підсудності Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області, а підлягає розгляду Корольовським районним судом м. Житомира.

Недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1ст. 378 ЦПК України).

Суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду (п. 1 ч. 1ст. 31 ЦПК України).

Відповідно до ч. 3ст. 31 ЦПК Українипередача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

З урахуваннянаведеного,матеріали справи запозовом Житомирськогодержавного університетуімені ІванаФранка слід передатина розгляд за місцем знаходження майна, тобто до Корольовського районного суду м. Житомира (п/і 10014, м. Житомир, Майдан Соборний, 1).

Керуючись статтями 27, 30, 31, 260, 354 ЦПК України,

п о с т а н о в и в :

Передати матеріали цивільної справи № 274/4894/24 за позовом Житомирського державного університету імені Івана Франка до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за проживання у гуртожитку, інфляційних втрат та трьох відсотків річних нарахованих на суму заборгованості на розгляд до Корольовського районного суду м. Житомира.

Копію ухвали направити позивачу для відома протягом двох днів з дня її складення.

Справу направити до Корольовського районного суду м. Житомира не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя І.Ю. Хуторна

СудБердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення11.06.2024
Оприлюднено14.06.2024
Номер документу119683581
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —274/4894/24

Рішення від 22.10.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Драч Ю. І.

Ухвала від 08.07.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Драч Ю. І.

Ухвала від 11.06.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні