Ухвала
від 05.06.2024 по справі 753/10928/24
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/10928/24

провадження № 2/753/6905/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" червня 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Лужецька О.Р., перевіривши дотримання вимог ст.ст. 175, 177, 184, 185 ЦПК України у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: ОСОБА_3 , про визнання довіреності недійсною та скасування довіреності

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 , третя особа: ОСОБА_3 , про визнання довіреності недійсною та скасування довіреності .

Перевіривши зазначену позовну заяву й додані до неї матеріали, суд приходить до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем в порушення вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України не сплачено судовий збір.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Як вбачається, позивачем подано до суду позов немайнового характеру.

Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня 2024 року складає 3 028 грн.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1 211,20грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Згідно вимог частин 5, 6 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребовування.

Вбачається, що предметом позову є визнання довіреності № б/н від 07.04.2017 р. наданої ТОВ «ІНЛЕКС ГРУП» за підписом ОСОБА_2 на ім`я ОСОБА_3 недійсною та скасування вказаної довіреності.

Однак, позивачем не додано до позову вищевказаної довіреності.

Таким чином, позивач повинен надати суду довіреність № б/н від 07.04.2017 р. наданої ТОВ «ІНЛЕКС ГРУП» за підписом ОСОБА_2 на ім`я ОСОБА_3 .

Відповідно до п.п. 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, в позовній заяві відсутні: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Крім того, в порушення п. 2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява не містить відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Відповідно до п. 2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Отже позивачу необхідно надати: відомості про наявність або відсутність електронного кабінету в учасників справи; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав

Відповідно до пп. 4, 5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно із ч.6 ст.175 ЦПК України у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Як зазначає Пленум Верховного Суду України у постанові №2 від 12.06.2009р. «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» у позовній заяві повинні міститися не лише позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину».

Судом встановлено, що всупереч вищевказаних вимог чинного законодавства України у позовній заяві відсутні посилання на докази, що підтверджують кожну обставину щодо предмета позову, наявність підстав для звільнення від доказування; відсутні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Отже, позивачу необхідно навести посилання на докази, що підтверджують кожну обставину, додати до позовної заяви докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Крім того, разом з позовною заявою позивач подала клопотання про витребування доказів у:

- Відділі з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації, а саме: правоустановчі документи ТОВ «ІНЛЕКС ГРУП», діючі станом на 07.04.2017 р.;

- ТОВ «ІНЛЕКС ГРУП», а саме: книгу реєстрацій чи інший внутрішній документ, підтверджуючий реєстрацію довіреності, надану представникам на представлення інтересів ТОВ «ІНЛЕКС ГРУП» в держаних органах станом на 07.04.2017; оригінал довіреності № б/н від 07.04.2017 р. наданої ТОВ «ІНЛЕКС ГРУП» за підписом ОСОБА_2 на ім`я ОСОБА_3 ; правоустановчі документи ТОВ «ІНЛЕКС ГРУП», станом на 07.04.2017 р. (Статут);

- Вищого антикорупційного суду, а саме: належним чином завірену копію судових рішень Вищого антикорупційного суду стосовно ОСОБА_1 , у справі №754/1088-17, від 03.06.2021, 18.01.2022, 14.12.2022.

Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Разом з тим, ні в клопотанні про витребування доказів, ні в позовній заяві, позивачем не зазначено причини, що унеможливлюють самостійно надати такі докази, не вказано які труднощі виникають в їх одержані.

Отже, позивачу необхідно навести посилання на причини, що унеможливлюють самостійно надати такі докази, вказати які труднощі виникають в їх одержані та надати відповідні докази на підтвердження вказаних обставин.

У відповідності до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 185, 260 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: ОСОБА_3 , про визнання довіреності недійсною та скасування довіреності - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність усунути зазначені недоліки позовної заяви у строк, який не може перевищувати семи днів з дня отримання ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ О.Р. ЛУЖЕЦЬКА

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.06.2024
Оприлюднено14.06.2024
Номер документу119686147
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них

Судовий реєстр по справі —753/10928/24

Ухвала від 10.07.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Лужецька О. Р.

Ухвала від 05.06.2024

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Лужецька О. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні