ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11 червня 2024 року Справа № 915/679/24
м.Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Семенчук Н.О., розглянувши матеріали
за позовом: Керівника Вознесенської окружної прокуратури Миколаївської області
в інтересах держави в особі: Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, (вул.Б.Грінченка, буд.1, м.Київ, 01001, електронна пошта: ukrdergfond@ukr.net) від імені якого виступає Миколаївське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств (пр-т Миру, буд.34, кім.712, м.Миколаїв, 54034, електронна пошта: fermer014@dgmail.com),
до відповідача-1: Фермерського господарства "Нарбут" (адреса зазначена у позові прокуратурою: вул.Ківшана, 7 с.Новоолександрівка, Братська територіальна громада, Вознесенський район, Миколаївська область, 55480; адреса за ЄДРПОУ: вул.Ківшана, буд.9, с.Новоолександрівка(з), Братський р-н, Миколаївська обл., 55480)
до відповідача-2: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 .
про: стягнення в солідарному порядку заборгованості у розмірі 97 016,00 грн, -
Керівник Вознесенської окружної прокуратури Миколаївської області в інтересах держави в особі Українського державного фонду підтримки фермерських господарств від імені якого виступає Миколаївське відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств звернувся до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою від 06.06.2024 (вх.№6712/24 від 06.06.2024) до Фермерського господарства "Нарбут" та ОСОБА_1 , в якій просить суд стягнути в солідарному порядку заборгованість з повернення фінансової підтримки в сумі 97 016,00 грн., з них: 80 000,00 грн. - сума основного боргу, 17 016,00 грн. - інфляційні втрати.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява від 06.06.2024 (вх.№6712/24 від 06.06.2024) не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України за наступними підставами.
Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надіслання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
В позовній заяві прокурор зазначає 1-го відповідача Фермерське господарство "Нарбут" та вказує адресу останнього: вул.Ківшана, 7 с.Новоолександрівка, Братська територіальна громада, Вознесенський район.
У відповідності до ч. 2 ст.27 ГПК України, для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
У відповідності із п. 10 ч. 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно з ч.4 ст.10 вищезазначеного Закону відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.
Як вбачається із зробленого судом витягу з сайту Міністерства юстиції України Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходження Фермерського господарства "Нарбут" є: вул.Ківшана, буд.9, с.Новоолександрівка(з), Братський р-н, Миколаївська обл., 55480
Так, прокурором всупереч вимог статті 164 ГПК України не надано доказів відправлення 1-му відповідачу за його місцезнаходженням - вул.Ківшана, буд.9, с.Новоолександрівка(з), Братський р-н, Миколаївська обл., 55480 копії позовної заяви від 06.06.2024 (вх.№6712/24 від 06.06.2024) і доданих до неї документів, оскільки в доданому до позовної заяви описі вкладення у цінний лист зазначено адресу ФГ «Нарбут», вул.Ківшана, 7, с.Новоолександрівка, Братська територіальна громада, Вознесенський район.Миколаївська область.
Відповідно до ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано вимоги ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 164, 172, 174, 232, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву від 06.06.2024 (вх.№6712/24 від 06.06.2024) керівника Вознесенської окружної прокуратури Миколаївської області - залишити без руху.
2. Керівнику Вознесенської окружної прокуратури Миколаївської області усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки в строк, який не перевищує 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити Керівнику Вознесенської окружної прокуратури Миколаївської області, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
Ухвала суду, у відповідності до ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України, набирає законної сили 11.06.2024.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.О. Семенчук
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2024 |
Оприлюднено | 17.06.2024 |
Номер документу | 119706053 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань інші договори |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Семенчук Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні