Ухвала
від 12.06.2024 по справі 922/2016/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"12" червня 2024 р. м ХарківСправа № 922/2016/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Усатої В.В.

розглянувши матеріали

позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю «КС ДЕВЕЛОПМЕНТ» (61003, Харківська обл., місто Харків, вул. Короленка, буд. 25, оф. 18) до Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області (61202, Харківська обл., м. Харків, вул. Ахсарова, буд. 2) про визнання банківської гарантії такою, що не підлягає виконанню та стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «КС ДЕВЕЛОПМЕНТ» звернулось до Господарського суду Харківської області з позовом до Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області, в якому просить:

- Визнати електронну Банківську гарантію (зміни № 1) № 37776 від 12.02.2024 такою, що не підлягає виконанню та стягнути з Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області (61202, Харківська обл., м. Харків, вул. Ахсарова, буд. 2, Код ЄДРПОУ: 30885376) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КС ДЕВЕЛОПМЕНТ» (61003, Харківська обл., місто Харків, вул. Короленка, буд. 25, оф. 18, Код ЄДРПОУ: 41010776) 130 000 грн (сто тридцять тисяч гривень 00 коп.).

- Судові витрати покласти на Відповідача.

Дослідивши матеріали позову, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.6 ст.6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

При цьому, суд звертає увагу позивача, що відповідно до абзацу 2 ч.6 ст.6 Господарського процесуального кодексу України процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Судом установлено, що позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «КС ДЕВЕЛОПМЕНТ» відповідно до вимог ч.6 ст.6 Господарського процесуального кодексу України в обов`язковому порядку повинен зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з вимогами частини другої статті 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п.1, 2 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" з 01 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3028,00 гривня.

Частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

З позовної заяви слідує, що позивачем заявлено дві позовні вимоги майнового та немайнового характеру, а саме про визнання банківської гарантії такою, що не підлягає виконанню та про стягнення коштів.

Оскільки позовну заяву подано до суду в електронній формі через систему "Електронний суд", враховуючи передбачений частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" понижуючий коефіцієнт 0,8 за позовну вимогу майнового характеру позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 2422, 40 грн. та за вимогу немайнового характеру у розмірі 2422,40 грн., а всього 4844,80 грн.

Однак, до матеріалів позовної заяви у якості доказів, що підтверджують сплату судового збору, позивачем додано платіжну інструкцію № 133 від 10.05.2024 про сплату судового збору у розмірі 3028,00 грн. Доказів оплати судового збору у розмірі 1816,80 грн. до суду не надано.

Частинами 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

Керуючись статтями 6, 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «КС ДЕВЕЛОПМЕНТ» (вх. № 2016/24) - залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- здійснення реєстрації електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами;

- надання відомостей про наявність електронного кабінету;

- доказів доплати судового збору у розмірі 1816,80 грн.;

Роз`яснити позивачу, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 Господарського процесуального кодексу .

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Ухвалу підписано 12.06.2024.

СуддяВ.В. Усата

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення12.06.2024
Оприлюднено14.06.2024
Номер документу119706355
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними банківської діяльності

Судовий реєстр по справі —922/2016/24

Рішення від 23.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усата В.В.

Ухвала від 02.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усата В.В.

Ухвала від 09.08.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усата В.В.

Ухвала від 25.07.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усата В.В.

Ухвала від 19.06.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усата В.В.

Ухвала від 12.06.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усата В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні