07.06.2024 Єдиний унікальний номер 205/7487/24
Провадження№ 2-з/205/438/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.06.2024року м. Дніпро
Суддя Ленінського районного суду міста Дніпропетровська Курбанова Н.М., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Банк Форвард» про визнання виконавчого нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,
треті особи: приватний виконавець виконавчого округу м.Києва Павелків (Вольф), Тетяна Леонідівна, приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Незнайко Наталія Миколаївна,
В С Т А Н О В И В:
07.06.2024 р. позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Акціонерного товариства «Банк Форвард» про визнання виконавчого нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
В той же день позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про забезпечення даного позову.
В обґрунтуваннязаяви заявникпосилається нате,що 29.10.2019року приватнимвиконавцем виконавчогоокругу м.КиєваВольф Т.Л.відкрито виконавчепровадження №60440252,за якимздійснюється примусовевиконання виконавчого напису №333, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Незнайко Н.М. 18.09.2019 р. про стягнення з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Банк Форвард» заборгованості за кредитним договором в розмірі 15547,33 грн., з урахуванням витрат, пов`язаних із вчиненням виконавчого напису. Вважає, що у разі визнання судом виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, можуть виникнути підстави, за якими рішення суду буде виконати складно, оскільки за час розгляду справи виконавець може стягнути якесь майно чи грошові кошти за виконавчим документом, що не підлягав виконанню. На сьогоднішній день з її заробітної плати стягується 20% щомісячно і за час судового розгляду можливо буде стягнено всю суму. Просить зупинити стягнення у виконавчому провадженні ВП № 60440252 від 29.10.2019 р., відкритого приватним виконавцем виконавчого округу м.Києва Вольф Т.Л., на підставі виконавчого напису №333, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Незнайко Н.М. 18.09.2019 р. про стягнення з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Банк Форвард» заборгованості за кредитним договором в розмірі 15547,33 грн., з урахуванням витрат, пов`язаних із вчиненням виконавчого напису, до вирішення справи по суті.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 152 ЦПК України заява про забезпечення позову подається одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Дослідивши заяву та додані до неї документи, суд прийшов до наступного висновку.
Підстави зупинення вчинення виконавчих дій регламентовані статтею 34 Закону України «Про виконавче провадження».
Вказаною нормою визначений виключний перелік підстав зупинення вчинення виконавчих дії, які вчиняються виконавцем шляхом винесення відповідної постанови. Тобто, законодавством чітко визначені обставини, які можуть бути підставою для зупинення виконавчого провадження, та порядок вирішення питання про зупинення виконавчого провадження, а саме зупинення виконавчого провадження вирішується безпосередньо виконавцем, на примусовому виконанні якого знаходиться виконавче провадження.
Відповідно до частини першої статті 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтю 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Частиною другою статті 149 ЦПК України встановлено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з пунктом 6 частини першої статті 150 ЦПК України позов забезпечується зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 34 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі зупинення судом стягнення на підставі виконавчого документа.
Зупинення стягнення на підставі виконавчого документа допускається лише в разі, коли порушено питання про перегляд рішення, на підставі, якого виданий цей виконавчий документ.
З матеріалів справи вбачається, що предметом позову є визнання таким, що не підлягає виконанню, виконавчий напис №333, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Незнайко Н.М. 18.09.2019 р. про стягнення з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Банк Форвард» заборгованості за кредитним договором в розмірі 15547,33 грн., з урахуванням витрат, пов`язаних із вчиненням виконавчого напису.
Враховуючи те, що приватним виконавцем виконавчого округу м.Києва Вольф Т.Л. відкрито виконавче провадження №60440252 за оспорюваним виконавчим написом, в рамках якого здійснюються виконавчі дії щодо стягнення суми заборгованості, необхідність застосування заходів забезпечення позову є обґрунтованою, так як свідчить про наявність підстав вважати, що існує ризик подальшого стягнення належних заявнику грошових коштів (зокрема із заробітної плати та інших доходів боржника), що може унеможливити виконання рішення у даній справі.
За таких обставин, враховуючи предмет позову та характер спірних правовідносин, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню шляхом зупинення стягнення за вказаним виконавчим написом, оскільки вказаний вид забезпечення позову пов`язаний з розглядом позову і виконанням можливого рішення за результатами його розгляду, а тому є співмірним із позовними вимогами.
Вказаний висновок обґрунтовано позицією зазначеній в постанові Верховного Суду від 16 серпня 2018 року у справі № 910/1040/18, що застосування заходів забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису, вчиненого приватним нотаріусом, яким звернено стягнення на майно, та встановлення заборони на здійснення будь-яких дій відносно виконання такого виконавчого напису є адекватним та ефективним способом забезпечення позову про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Зазначений висновок узгоджується з позицією Верховного Суду висловленій у постанові від 06.04.2020 року у справі №203/1491/19 (провадження №61-1765св20) та від 21.01.2020 року у справі №753/20449/18.
Обраний спосіб забезпечення позову - зупинення стягнення на підставі виконавчого напису, є законним, оскільки такий передбачений п. 6 ч. 1 ст. 150 ЦПК України.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 29 червня 2006 року у справі «Пантелеєнко проти України» зазначив, що засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом.
Європейський суд з прав людини вказав, що пункт перший статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними, залежно від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд. та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (PRONINAv. UKRAINE, № 63566/00, § 23, ЄСІІЛ, від 18 липня 2006 року).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.149,150 ЦПК України суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Банк Форвард» про визнання виконавчого нотаріуса таким, що не підлягає виконанню- задовольнити.
Зупинити стягнення у виконавчому провадженні ВП № 60440252 від 29.10.2019 р відкритого приватним виконавцем виконавчого округу м.Києва Вольф Т.Л., на підставі виконавчого напису №333, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Незнайко Н.М. 18.09.2019 р. про стягнення з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Банк Форвард» заборгованості за кредитним договором в розмірі 15547,33 грн., з урахуванням витрат пов`язаних із вчиненням виконавчого напису, до вирішення справи по суті.
Копію ухвали суду направити для виконання приватному виконавцю виконавчого округу м.Києва Вольф Т.Л.
Копію ухвали, відповідно до ч. 2ст. 157 ЦПК України, до відома направити заявнику та відповідачам.
Відповідно до ч.1 ст. 157 ЦПК України, ухвала підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Дніпровського апеляційного суду. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Відповідно до ч.10 ст. 153 ЦПК України, оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала, постановлена без повідомлення (виклику) учасників справи, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Курбанова Н.М.
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2024 |
Оприлюднено | 14.06.2024 |
Номер документу | 119706919 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Курбанова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні