Ухвала
від 12.06.2024 по справі 148/31/23
ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 148/31/23

Провадження №11-кп/801/61/2024

Категорія: крим.

Головуючий у суді 1-ї інстанції: ОСОБА_1

Доповідач: ОСОБА_2

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2024 року м. Вінниця

Вінницький апеляційний суд у складі:

головуючого судді: ОСОБА_2 ,

суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_5 ,

за участю учасників кримінального провадження:

прокурорів: ОСОБА_6 , ОСОБА_7

обвинуваченого ОСОБА_8 ,

та його захисника ОСОБА_9 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Вінницької обласної прокуратури ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №22022020000000021 від 05.03.2022 за обвинуваченням ОСОБА_8 за ч. 2 ст. 161, ч. 3 ст. 436-2, ч. 3 ст. 15 - ч. 2 ст. 109, ч. 3 ст. 15 - ч. 1 ст. 110 КК України про скасування обраного обвинуваченому ОСОБА_8 запобіжного заходу у зв`язку з прийняттям уповноваженим органом рішення про передачу обвинуваченого для обміну як військовополоненого,

в с т а н о в и в:

11.06.2024 прокурор ОСОБА_6 в порядку ст.201-1 КПК України звернувся до Вінницького апеляційного суду з вказаним клопотанням, яке мотивував тим, що 07.04.2024 до органів прокуратури надійшло повідомлення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, відповідно до якого російська сторона запитує обвинуваченого ОСОБА_8 до обміну в якості військовополоненого. В свою чергу обвинувачений ОСОБА_8 звернувся із листом про його обмін як військовополоненого. За таких обставин прокурор просив скасувати запобіжний захід, який застосований до обвинуваченого ОСОБА_8 , та ухвалити рішення про його передачу під нагляд уповноваженого органу для організації та проведення обміну обвинуваченого ОСОБА_8 як військовополоненого (представникам Об`єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при Службі безпеки України).

У судовому засіданні прокурори ОСОБА_6 та ОСОБА_7 підтримали подане прокурором клопотання, просили його задовольнити, за викладених в ньому обставин. Надали суду для приєднання до матеріалів кримінального провадження заяву ОСОБА_8 від 10.04.2024, в якій останній надає добровільну згоду на його обмін як військовополоненого та передачу представникам російської федерації.

Захисник ОСОБА_9 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_8 заперечив, щодо задоволення клопотання прокурора, вказав, що його підзахисний не має статусу військовополоненого, є діючим митрополитом і повноваження свої не складав. Звернув увагу на те, що надана прокурором заява ОСОБА_8 була відібрана в той час, коли його підзахисний перебував на лікуванні в кардіоцентрі, а також на те, що ОСОБА_8 свою вину в пред`явленому йому обвинуваченні не визнає, хоче далі працювати на благо України.

Обвинувачений ОСОБА_8 підтримав позицію свого захисника ОСОБА_9 , додав, що свою вину не визнає, у зв`язку з чим просив розглянути апеляційні скарги подані захисниками в його інтересах. Заперечив щодо задоволення клопотання прокурора щодо передачі його російській стороні як військовополоненого, оскільки таким не є. На запитання суду вказав, що заяву надану прокурором від 10.04.2024 він підписував власноручно, проте станом на сьогоднішній день він заперечує щодо його передачі, про що надасть суду відповідну заяву.

Захисники ОСОБА_10 та ОСОБА_11 в судове засідання для розгляду вказаного клопотання прокурора до Вінницького апеляційного суду не прибули, були повідомленні про дату, час та місце судового розгляду належним чином. Обвинувачений ОСОБА_8 та захисник ОСОБА_9 не заперечували щодо розгляду вказаного клопотання прокурора у відсутність інших захисників. Тому відповідно до вимог ч. 4 ст. 405, ст.201-1 КПК України судовий розгляд відбувся у їх відсутність.

Клопотань про відкладення судового розгляду від учасників провадження не надходило.

Заслухавши головуючого суддю, думку учасників судового провадження, обговоривши доводи клопотання та дослідивши матеріали кримінального провадження, та надану апеляційному суду заяву обвинуваченого ОСОБА_8 від 12.06.2024, в якій він заперечує щодо його обміну як військовополоненого та передачу уповноваженим російської федерації, колегія суддів дійшла до наступного висновку.

Встановлено, що 28.07.2022 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання процедури обміну осіб як військовополонених» № 2472-IX (далі Закон).

Законом передбачено можливість звільнення особи від відбування покарання у зв`язку з прийняттям рішення про передачу засудженого для обміну як військовополоненого (ст. 84-1 КК України, п. 13-4 ч. 1 ст. 537 КПК України) або скасування запобіжного заходу та проведення спеціального досудового розслідування та судового розгляду за відсутності обвинуваченого (in absentia), якщо відносно нього уповноваженим органом прийнято рішення про передачу для обміну як військовополоненого та такий обмін відбувся.

Відповідно до п. 28 ч.1 ст.3 КПК України особа, стосовно якої уповноваженим органом прийнято рішення про обмін як військовополоненого, є будь-яка особа, яка має процесуальний статус підозрюваного, обвинуваченого, засудженого та яка включена відповідним уповноваженим органом до списку для обміну як військовополонений.

Вироком Вінницького міського суду Вінницької області від 07 серпня 2023 року визнано винуватим ОСОБА_8 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 161, ч. 3 ст. 436-2, ч. 3 ст. 15 ч. 2 ст. 109, ч. 3 ст. 15 ч. 1 ст. 110 КК України, та призначено йому покарання:

- за ч. 2 ст. 161 КК України у виді 4 років позбавлення волі без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю;

- за ч. 3 ст. 436-2 КК України у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна;

- за ч. 3 ст. 15 ч. 2 ст. 109 КК України у виді 1 року позбавлення волі з конфіскацією майна;

- за ч. 3 ст. 15 ч. 1 ст. 110 КК України у виді 3 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначено ОСОБА_8 остаточне покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

До вступу вироку в законну силу обрано обвинуваченому ОСОБА_8 запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічну пору доби, при цьому покладено на обвинуваченого ОСОБА_8 такі обов`язки:

1) прибувати до суду чи та/або прокурора за першою вимогою;

2) не залишати без дозволу суду, прокурора місце свого фактичного проживання, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , в період часу з 22 год 00 хв поточної доби до 07 год 00 хв наступної доби.

Початок строку відбування основного покарання ОСОБА_8 рахувати з моменту приведення вироку до виконання.

Вказаним вироком також вирішено питання процесуальних витрат, арешту майна та речових доказів.

З матеріалів долучених прокурором до клопотання від 11.06.2024 вбачається, що 10.06.2024 до Офісу Генерального прокурора з Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими надійшов лист та витяг з Протоколу №222/КШ/П від 10.06.2024 щодо прийняття рішення про затвердження списку для здійснення передачі військовополонених ворогів та звільнення оборонців України, які перебувають у полоні держави-агресора.

Відповідно до витягу зазначеного протоколу до списку військовополонених ворогів, стосовно яких прийнято рішення про обмін рахується ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Разом з тим, з наданої обвинуваченим ОСОБА_8 в ході розгляду клопотання прокурора заяви від 12.06.2024 вбачається, що ОСОБА_8 (церковне ім`я ОСОБА_12 ) ІНФОРМАЦІЯ_1 , не надає своєї згоди на проведення його обміну як військовополоненого та передачу представникам російської федерації.

Статтею 201-1КПК Українивизначено,що прокурормає правозвернутися впорядку,передбаченому статтями184та 132цього Кодексу,до слідчогосудді,суду зклопотанням проскасування запобіжногозаходу узв`язку зприйняттям уповноважениморганом рішенняпро передачупідозрюваного,обвинуваченого дляобміну яквійськовополоненого (ч.1).До клопотанняпрокурора проскасування запобіжногозаходу обов`язковододаються матеріали,що підтверджуютьприйняття уповноважениморганом рішенняпро передачупідозрюваного,обвинуваченого дляобміну яквійськовополоненого,та письмовазгода підозрюваного,обвинуваченого напроведення обмінуяк військовополоненого(ч.2). Слідчий суддя, суд, перевіривши обставини, що підтверджують прийняття уповноваженим органом рішення про передачу підозрюваного, обвинуваченого для обміну як військовополоненого та надання підозрюваним, обвинуваченим згоди на такий обмін, виносить ухвалу про скасування запобіжного заходу та передачу особи під нагляд уповноваженого органу для організації та проведення її обміну як військовополоненого (ч.5).

Як вбачається з поданого прокурором до апеляційного суду клопотання та додатково доданої в судовому засіданні заяви обвинуваченого ОСОБА_8 від 10.04.2024 останній надав добровільну згоду на проведення його обміну як військовополоненого, проте уже в ході апеляційного розгляду клопотання прокурора,12.06.2024 обвинувачений ОСОБА_8 надав суду заяву в якій він заперечує щодо його обміну як військовополоненого та не надає згоди щодо його передачі представникам російської федерації.

За таких підстав, відповідно до вимог ст. 201-1 КПК України подане прокурором клопотання підлягає залишенню без розгляду.

Залишення без розгляду такого клопотання не перешкоджає повторному зверненню до суду якщо виникнуть для цього відповідні підстави, з наданням до суду відповідних матеріалів та заяви обвинуваченого.

Керуючись вимогами статей 132, 134, 201-1, 405 КПК України, апеляційний суд, -

у х в а л и в:

Клопотання прокурора Вінницької обласної прокуратури ОСОБА_6 залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.

Судді:

ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4

СудВінницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення12.06.2024
Оприлюднено17.06.2024
Номер документу119711767
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників

Судовий реєстр по справі —148/31/23

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Іваненко Ігор Володимирович

Ухвала від 30.10.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Іваненко Ігор Володимирович

Ухвала від 30.10.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Іваненко Ігор Володимирович

Ухвала від 19.09.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Іваненко Ігор Володимирович

Ухвала від 18.06.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Медяний В. М.

Ухвала від 19.06.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Кашпрук Г. М.

Ухвала від 18.06.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Медяний В. М.

Ухвала від 12.06.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Медяний В. М.

Ухвала від 12.06.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Медяний В. М.

Ухвала від 15.04.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Медяний В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні