Ухвала
від 13.06.2024 по справі 140/18410/23
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення

13 червня 2024 року ЛуцькСправа № 140/18410/23 Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 09.01.2024, яке набрало законної сили, у цій справі позов задоволено частково, визнано протиправним та скасовано рішення Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації від 10.04.2023 про відмову ОСОБА_1 в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, зобов`язано Управління соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 07.03.2023 про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні, в задоволенні решти позовних вимог відмовлено, стягнуто з Управління соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 536,80грн.

10.06.2024 до суду надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у цій справі на підставі статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), шляхом зобов`язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду.

Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що заяву необхідно задовольнити з таких мотивів та підстав.

За приписами частини першої статті 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

З долученого до заяви листа Управління соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації від 12.04.2024 №Ю-115 вбачається, що на виконання рішення суду у цій справі працівниками на нараді повторно було розглянуто рішення про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та залишено без змін, а отже рішення суду виконане в повному обсязі.

Водночас, суд звертає увагу, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 09.01.2024 у цій справі рішення Управління соціального захисту населення Ковельської районної державної адміністрації від 10.04.2023 про відмову ОСОБА_1 в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям було визнано протиправним та скасовано, а тому очевидно, що зазначене рішення відповідача не могло бути залишено без змін під час його розгляду на нараді, з огляду на його скасування судом.

Суд наголошує на тому, що виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 09.01.2024 у цій справі повинно бути здійснено виключно шляхом прийняття відповідачем нового рішення та з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Враховуючи, що у матеріалах справи відсутні докази виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 09.01.2024, тому суд вважає за необхідне встановити судовий контроль за виконання вказаного судового рішення та в порядку частини першої статті 382 КАС України зобов`язати відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання цього судового рішення.

Крім того, оскільки за змістом частини другої статті 382 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому відповідача, у разі невиконання рішення суду або неподання звіту, необхідно також зобов`язати подати відомості про керівника, відповідального за виконання рішення суду (прізвище, ім`я, по батькові, посада, РНОКПП).

Керуючись статтями 248, 382 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії задовольнити.

Зобов`язати відповідача (боржника) Управління соціальної та ветеранської політики Ковельської районної державної адміністрації (45008, Волинська область, м. Ковель, вул.Івасюка, 15, ідентифікаційний код 03192046) в строк п`ятнадцять днів з дня отримання цієї ухвали подати до Волинського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 09 січня 2024 року у справі №140/18410/23, а також, у разі невиконання рішення суду або неподання звіту, - відомості про керівника, відповідального за виконання рішення суду (прізвище, ім`я, по батькові, посада, РНОКПП), разом з доказами надіслання копії звіту позивачу.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання копії звіту для подання до суду письмових пояснень щодо звіту.

Роз`яснити, що за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Половина суми штрафу стягується на користь позивача, інша половина - до Державного бюджету України. Сплата штрафу не звільняє від обов`язку виконати рішення суду і подати звіт про його виконання.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку у спосіб подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя В.М. Валюх

СудВолинський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.06.2024
Оприлюднено17.06.2024
Номер документу119716073
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)