Справа №: 398/3042/24
провадження №: 2/398/2200/24
УХВАЛА
Іменем України
"14" червня 2024 р. суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Авраменко О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Виконавчий комітет Олександрійської міської ради, як орган опіки та піклування, про позбавлення батьківських прав
В С Т А Н О В И В:
12 червня 2024 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Виконавчий комітет Олександрійської міської ради, як орган опіки та піклування, про позбавлення батьківських прав.
Дослідивши позовну заяву та додані документи, суддя приходить до висновку, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судового збору на підстави частин 1, 2 статті ст. 8 Закону України «Про судовий збір», оскільки він звертається до суду в інтересах малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно доч.ч.1ст.136ЦПК Українисуд,враховуючи майновийстан сторони,може своєюухвалою відстрочитиабо розстрочитисплату судовогозбору навизначений строку порядку,передбаченому законом,але небільше якдо ухваленнясудового рішенняу справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
За змістомст.8Закону України«Про судовийзбір»,враховуючи майновийстан сторони,суд можесвоєю ухвалоюза їїклопотанням відстрочитиабо розстрочитисплату судовогозбору напевний строк,але недовше ніждо ухваленнясудового рішенняу справіза такихумов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є особа,яка дієв інтересахмалолітніх чинеповнолітніх осіб. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Частиною 1 статті 4Закону України«Про судовийзбір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з ч. 2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» за подачу до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7Закону України«Про Державнийбюджет Українина 2024рік» передбачено, що в 2041 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2024 року становить 3028,00 грн.
Отже, за подачу до суду ОСОБА_1 даного позову немайнового характеру, необхідно було сплатити 1211,20 грн (3028,00 грн*0,4) судового збору.
ОСОБА_1 надано довідку про доходи, відповідно до якої за період з 01 червня 2023 року по 31 травня 2024 року його дохід склав 144671,02 грн, тобто 5% його річного доходу становить 7233,55 грн (144671,02 грн*5%:100%).
Тобто, розмір судового збору, який підлягає сплаті у цій справі, не перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивач.
У постанові Верховного Суду у справі №367/5983/16-ц від 13 червня 2018 року зроблено висновок, що Закон України«Про судовийзбір» не відносить малолітніх дітей та батьків, які звертаються в їх інтересах, до категорії громадян, які звільняються від сплати судового збору.
Враховуючи вищевикладене, суддя не вбачає підстав, передбачених законом, для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Частиною 4 ст. 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку з відмовою в задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме: позивачу необхідно подати до суду квитанцію про сплату судового збору в розмірі 1211,20 грн, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Керуючись ст. 185, 260, 260 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Відмовити в задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Виконавчий комітет Олександрійської міської ради, як орган опіки та піклування, про позбавлення батьківських прав, залишити без руху.
Запропонувати позивачу у десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали надати до Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області заяву про усунення недоліків, до якої необхідно долучити оригінал квитанції про сплату судового збору в розмірі 1211,20 грн за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл./тг м.Олексан/22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37918230;
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);
Код банку отримувача (МФО): 899998;
Рахунок отримувача: UA498999980313111206000011561;
Код класифікації доходів бюджету: 22030101;
Призначення платежу: Судовий збір, за позовом
або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Роз`яснити позивачу, якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статями 175 і 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Роз`яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.В.Авраменко
Суд | Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2024 |
Оприлюднено | 17.06.2024 |
Номер документу | 119726738 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні