Ухвала
від 14.06.2024 по справі 621/2190/24
ЗМІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №621/2190/24

Провадження №1-кс/621/362/24

УХВАЛА

іменем України

14 червня 2024 року м. Зміїв

Суддя Зміївського районного суду Харківської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши заяву судді ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 про самовідвід під час розгляду клопотання старшого слідчого ВП № 2 Чугуївського РУП ГУ НП в Харківській області про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді Зміївського районного суду Харківської області ОСОБА_3 надійшло клопотання старшого слідчого ВП № 2 Чугуївського РУП ГУ НП в Харківській області про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

13.06.2024 суддя ОСОБА_3 подала заяву про самовідвід з підстав того, що слідчий просить доступ до письмових доказів, знаходяться в матеріалах кримінального провадження № 621/837/23, яке перебуває на розгляді судді ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , з можливістю виїмки таких доказів.

В судове засідання учасники провадження для розгляду заяви про самовідвід судді не з`явились, що не є перешкодою для розгляду такої заяви.

У зв`язку з неявкою всіх учасників провадження на підставі частини 4 статті107 Кримінального процесуального кодексу фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не проводиться.

Суддя, ознайомившись із заявою про самовідвід приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 75 КПК України передбачено, що слідчий суддя не може брати участь у кримінальному провадженні за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості.

Поняття «інші обставини, які викликають сумнів у його неупередженості», є оціночними, використання яких залежить від правосвідомості особи, яка їх застосовує та з`ясовує їх сутність, виходячи зі свого внутрішнього переконання.

Згідно з вимогами ст. 80 КПК України за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, захисник, експерт, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід.

Відповідно до ст. 55 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя зобов`язаний своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства, додержуватися присяги судді та дотримуватися правил суддівської етики.

Пункт 5 постанови Пленуму Верховного Суду України №8 від 13 червня 2007 року «Про незалежність судової влади» передбачає, що відповідно до закону суддя не може брати участь у розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він заінтересований у результаті розгляду справи або є інші обставини, які викликають сумнів в об`єктивності та неупередженості судді.

У п.2.5 «Бангалорських принципів поведінки судді» (схвалені резолюцією 2006/23 Економічної та Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року) зазначається, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви у неупередженості судді.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, при оцінці безсторонності суду слід розмежовувати суб`єктивний та об`єктивний аспект. Так у справі «Гаусшильдт проти Данії», «Мироненко і Мартиненко проти України» зазначається, що наявність безсторонності, для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції, має визначатися за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв. Щодо суб`єктивної складової даного поняття, то у справі «Гаусшильдт проти Данії» вказано, що потрібні докази фактичної наявності упередженості судді для відсторонення його від справи. Причому суддя вважається безстороннім, якщо тільки не з`являються докази протилежного. Таким чином, існує презумпція неупередженості судді, а якщо з`являються сумніви щодо цього, то для його відводу в ході об`єктивної перевірки має бути встановлена наявність певної особистої заінтересованості судді, певних його прихильностей, уподобань стосовно однієї зі сторін у справі. У кожній окремій справі слід визначити, чи мають стосунки ,що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про те, що суд не є безстороннім (рішення у справі «Мироненко і Мартиненко проти України»). Зазначену позицію Європейського суду підтримав і Верховний Суд України у справі №5-15п12 (ухвала Верховного Суду України від 01.03.2012 року, у справі №5-15п12).

За наведеного, враховуючи, що кримінальне провадження, до документів якого просить надати доступ слідчий, перебуває в провадженні судді ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 та рішення про надання доступу чи відмову в такому повинно бути прийнято слідчим суддею ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , а за Бангалорськими принципами, суддя не можи бути суддею у власній справі, то суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви про самовідвід.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 75, 80 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву судді ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 про самовідвід ід час розгляду клопотання старшого слідчого ВП № 2 Чугуївського РУП ГУ НП в Харківській області про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю - задовольнити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудЗміївський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення14.06.2024
Оприлюднено17.06.2024
Номер документу119734440
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти правосуддя Приховування злочину

Судовий реєстр по справі —621/2190/24

Ухвала від 14.06.2024

Кримінальне

Зміївський районний суд Харківської області

Овдієнко В. В.

Ухвала від 14.06.2024

Кримінальне

Зміївський районний суд Харківської області

Бібік О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні