Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 червня 2024 року справа № 520/15879/24
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Лариси Мар`єнко, розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради (вул.Сумська, буд.78, м.Харків, 61002, код ЄДРПОУ 03196601) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач - ОСОБА_1 , звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить суд:
1) визнати протиправними дії щодо прийняття рішення про відмову у призначенні ОСОБА_1 державної допомоги при народженні дитини, передбаченої Порядком призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751, та скасувати дане рішення;
2) зобов`язати Управління соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради повторно розглянути звернення ОСОБА_1 про призначення державної допомоги при народженні дитини та здійснити ОСОБА_1 призначення державної допомоги при народженні дитини, передбаченої Порядком про призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751.
Відповідно до п.3 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя дійшов висновку про те, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий без дотримання вимог, встановлених ст.160, 161 КАС України, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно пп.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору встановлюється у розмірі - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік" установлено у 2024 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі для працездатних осіб з 1 січня 2024 року - 3028,00 гривень.
Частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Позов поданий через систему "Електронний суд", містить вимогу немайнового характеру та похідну від неї позовну вимогу, отже позивачем має бути сплачений судовий збір у розмірі 968,96 грн (1211,20*0,8).
З матеріалів позовної заяви встановлено, що позивачем не надано суду документ про сплату судового збору.
Разом з тим представник позивача в позовній заяві заявив клопотання про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі пункту 14 частини 2 статті 3 Закону України "Про судовий збір", оскільки позовна заява подана з метою захисту прав малолітньої особи - її сина Байрачного ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Суд зазначає, що положеннями пункту 14 частини 2 статті 3 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір не справляється за поданнязаяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Разом з тим, позивач звернулась до суду з позовом про визнання протиправним рішення щодо відмови їй у призначенні державної допомоги при народженні дитини та зобов`язання відповідача здійснити нарахування та виплату вказаної допомоги.
Статтею 10 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" від 21.11.1992 року №2811-XII визначено, що допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.
Аналогічні положення містяться в Порядку про призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751.
З аналізу вищевказаних норм законодавства вбачається, що допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання, що зумовлює висновок про відсутність в даному випадку підстав для звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до пункту 14 частини 2 статті 3 Закону України "Про судовий збір".
За таких підстав суд відмовляє у задоволені клопотання представника позивача про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Окремо суд зазначає, що позивач не позбавлений права звернутися до суду з клопотання про звільнення його від сплати судового збору в порядку, визначеному ст.8 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків.
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно надати до суду:
1) платіжний документ, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 968,96 грн за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК Харків обл/мХар Основ"ян/220301001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37874947, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA678999980313141206084020661, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Харківський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа) або документи, що підтверджують звільнення позивача від сплати судового збору.
Відповідно до ч.3 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні клопотання представника позивача про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу термін - 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки у визначений термін.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Лариса МАР`ЄНКО
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2024 |
Оприлюднено | 17.06.2024 |
Номер документу | 119748931 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них сімей із дітьми |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Мар'єнко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні