справа № 492/702/21
УХВАЛА
про здійснення судового провадження
у режимі відеоконференції
17 червня 2024 року м.Арциз
Суддя Арцизького районного суду Одеської області ОСОБА_1 ,
розглянувши клопотання захисника-адвоката ОСОБА_2 про здійснення дистанційного судового провадження у кримінальному провадженні № 42018161240000011, внесеному 16 січня 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 28 частини 1 статті 366, частини 4 статті 191 КК України, -
встановив:
В провадженні Арцизького районного суду Одеської області знаходиться кримінальне провадження за обвинувальним актом відносно ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 28 частини 1 статті 366, частини 4 статті 191 КК України.
Судове засідання призначено на 17 червня 2024 року о 15 год. 00 хв., в яке викликані учасники судового провадження.
До суду від захисника ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_2 надійшло клопотання про здійснення дистанційного судового провадження, а саме судового засідання, по наявному кримінальному провадженню дистанційно у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши клопотання про здійснення дистанційного судового провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження, приходжу до висновку, що заявлене клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі статті 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
Як вбачається з обвинувального акту, захисником обвинуваченої ОСОБА_3 зазначено адвоката ОСОБА_2 , в матеріалах кримінального провадження містяться документи, що підтверджують його повноваження.
Згідно положень статті 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема, у разі введення воєнного стану.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження також за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання.
Якщо технічна неможливість участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку мають ознаки зловживання правом з метою затягування судового розгляду, суд своєю вмотивованою ухвалою може позбавити учасника кримінального провадження права участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у цьому кримінальному провадженні.
Згідно Указу Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України № 2102-IX від 24 лютого 2022 року «Про введення воєнного стану в Україні», ст. 10, ст. 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» на території України введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який неодноразово продовжувався та діє по наявний час.
Також, суддя бере до уваги, що на даний час внаслідок воєнних дій з боку Російської Федерації, наносяться ракетні та бомбові удари по воєнних та цивільних об`єктах на всій території України, триває збройне протистояння у багатьох населених пунктах держави, що вочевидь створює небезпеку для всіх без виключення громадян. Крім того, у всіх містах України запроваджено комендантську годину, об`єктивно існують суттєві обмеження щодо вільного пересування внаслідок відсутності, нерегулярності чи небезпечності транспортного сполучення.
Зазначені обставини у своїй сукупності свідчать про наявність об`єктивних перешкод та реальної небезпеки для учасників кримінального провадження щодо безпосередньої участі у судовому засіданні, особливо якщо така участь пов`язана з пересуванням по території України на значні відстані.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що на території України діє воєнний стан, в Арцизькому районному суді Одеської області є технічна можливість для проведення судових засідань в режимі відеоконференції з використанням системи «ВКЗ», а саме: наявність обладнання та можливість його використання, з метою забезпечення оперативності судового провадження та розумних строківпроведення судовогопровадження понаявному кримінальномупровадженню,суддя дійшладо висновкупро здійсненнясудового засідання дистанційно в режимі відеоконференції за участю адвоката ОСОБА_2 з використанням власних технічних засобів, у зв`язку з чим клопотання адвоката ОСОБА_2 про здійснення дистанційного судового провадження підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 28, 336, 369-372 КПК України, -
постановив:
Клопотання захисника-адвоката ОСОБА_2 про здійснення дистанційного судового провадження задовольнити.
Здійснити судове провадження судове засідання, призначене на 17 червня 2024року о15год. 00 хв. у кримінальному провадженні № 42018161240000011, внесеному 16 січня 2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 28 частини 1 статті 366, частини 4 статті 191 КК України, за участю захисника обвинуваченої ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_2 , дистанційно у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням його власних технічних засобів за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відеоконференція буде проведена за допомогою сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС (ВКЗ), розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua.
Роз`яснити заявнику, що для участі у судовому провадженні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення; зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідне клопотання.
Попередити заявника про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму), а також, що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису та Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Арцизького районного суду
Одеської області ОСОБА_1
Суд | Арцизький районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 18.06.2024 |
Номер документу | 119755533 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Арцизький районний суд Одеської області
Гусєва Н. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні