Справа № 283/377/24
провадження №1-кс/283/315/2024
У Х В А Л А
17 червня 2024 року слідчий суддя Малинського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , з секретарем судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши
розглянувши клопотання начальника СД ВП №1 Коростенського РУП ГУ НП в Житомирській області ОСОБА_3 в кримінальному провадженні, внесеному 18 січня 2024 року в ЄРДР за № 12024065510000006 за ч.1 ст.190 КК України,
про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
Начальник СД ВП №1 Коростенського РУП за погодженням з прокурором Коростенської окружної прокуратури звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів відносно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що перебувають у володіння ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Досудовим розслідуванням встановлено, що 18.01.2024 надійшла ухвала ІНФОРМАЦІЯ_3 №283/151/24 про те, що в період часу з липня 2022 по грудень 2022 року невстановлена особа під реалізацією паливих мастил шахрайським способом заволоділа паливом належного ПП « ОСОБА_4 », чим завдала матеріального збитку.
За данимфактом 18.01.2024 внесеновідомості доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 12024065510000006 та розпочато досудове розслідування за ч.1 ст.190 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що з 2007 року ОСОБА_5 являється директором ПП « ОСОБА_4 ». Підприємство здійснює діяльність по роздрібній торгівлі нафтопродуктами та в АДРЕСА_1 , де розташована АЗС, на якій безпосередньо і здійснюється відпуск нафтопродуктів. Відпуск нафтопродуктів здійснюється фізичним особам касовим методом, а також юридичним особам на підставі договірних зобов`язань. Зокрема, ПП « ОСОБА_4 » співпрацює з юридичними особами шляхом укладення одного або декількох загальних договорів. Асортимент, ціна та кількість кожної окремої партії товару попередньо узгоджується сторонами і відображається в розрахункових документах, а саме в рахунках-фактурах, видаткових накладних, а факт безпосереднього відпуску нафтопродуктів здійснюється та фіксується в забірних відомостях на отримання певного виду палива, які формуються на кожного контрагента. Переговори щодо змісту та умов договорів проводить директор, бухгалтерські документи формує бухгалтер підприємства ОСОБА_6 , а безпосередній відпуск нафтопродуктів представнику або працівнику контрагента здійснює оператор АЗС та вся інформація фіксується в забірних відомостях на отримання пального, де фіксується дата, марка автомобіля, водій або представник, кількість відпущеного палива, підпис представника або працівника контрагента про отримання нафтопродуктів та підпис заправника АЗС. Вказані забірні відомості формуються щомісячно.
01.07.2022 між директором ПП « ОСОБА_4 » ОСОБА_5 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі керівника ОСОБА_7 укладено договір купівлі-продажу нафтопродуктів. Відповідно до умов договору продавець зобов`язується передати у власність покупцю, а покупець прийняти і оплатити нафтопродукти (у подальшому товар) в кількості, асортименті, по цінам відповідно до умов договору.
Під час переговорів з ОСОБА_7 , останній попросив встановити наступний порядок розрахунку, а саме здійснити відпуск певної кількості пального, а потім здійснити розрахунок, на що останній погодився та в подальшому на вищевказаних умовах повинна була відбуватись співпраця.
Після укладення договору, ОСОБА_7 на власному автомобілі приїздив до АЗС ПП « ОСОБА_4 » та відпуск пального здійснювався йому в каністри. Кожне відвантаження нафтопродуктів фіксувалося у забірних відомостях на отримання палива, де ОСОБА_7 ставив особисті підписи.
Певний період часу ОСОБА_7 приїздив на АЗС досить часто, майже кожного дня, де йому і відпускались нафтопродукти. Кожного разу ОСОБА_7 намагався ввійти в довірливу розмову, як з потерпілим так і з його працівниками. В подальшому, коли сума заборгованості за відвантажені нафтопродукти перевищила 300000,00 грн постало питання проведення оплати, на що ОСОБА_7 повідомив, що на даний час не має можливості оплати відповідно до умов договору, однак запропонував готівковий розрахунок в іноземній валюті, при цьому не маючи при собі цих коштів, на що він вказав, що розрахунок між підприємством буде проводитись лише на умовах договору.
В подальшому, заборгованість по відвантажених нафтопродуктах зростала і коли вона досягла критичної межі, а саме майже мільйона гривень, підприємство припинило відпуск ОСОБА_7 нафтопродуктів та повідомило про наявну заборгованість. Тобто, ОСОБА_7 шляхом обману, зловживаючи довірою заволодів нафтопродуктами ПП « ОСОБА_4 » на загальну суму 957861,00 грн.
Начальник СД зазначає, що виникла необхідність у отримання інформацію про наявність відкритих або діючих у банківських або в інших небанківських фінансових установах, органах Казначейства розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ - НОМЕР_1 ) за період з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2023 року.
Дослідивши матеріали вважаю, що клопотання не підлягаєзадоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Разом з тим, статтею 160 КПК України чітко визначені вимоги до клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів. Зокрема, у клопотанні зазначаються підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.
Зокрема, у клопотанні зазначається короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з чим подається клопотання; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні та обґрунтування необхідності вилучення речей і документів.
Всупереч вище викладеного, в клопотанні відсутнє обґрунтування необхідності в тимчасовому доступі до інформації щодо наявних рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та руху грошових коштів, що свідчить про недоведеність потреб досудового розслідування такого ступеня втручання у права та свободи фізичної особи, і як наслідок неможливість застосування заходу забезпечення кримінального провадження відповідно до ч.3 ст.132 КПК України.
Клопотання не відповідає вимогам ст. 132, 160 КПК України, а тому відсутні підстави для застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження.
Керуючись статтями 132, 162,163, 164 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенніклопотання начальника СД ВП №1 Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню № 12024065510000006 від 18.01.2024, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину передбаченого ст.190 ч.1 КК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Малинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 18.06.2024 |
Номер документу | 119759500 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Малинський районний суд Житомирської області
Ярмоленко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні