Справа № 128/2330/24
УХВАЛА
17 червня 2024 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Шевчук Л.П., отримавши та вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 , мешканця АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , мешканки АДРЕСА_2 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служба у справах дітей Стрижавської селищної ради, яка знаходиться в смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області, вул. 40-річчя Перемоги, 7, про позбавлення батьківських прав, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав.
Предметом позову є вимоги про позбавлення відповідачку ОСОБА_2 батьківських прав відносно неповнолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Підставою позову є невиконання відповідачкою своїх батьківських прав відносно своєї неповнолітньої дитини.
Позовна заява у загальному відповідає вимогам ст. ст.175, 177 ЦПК України. Справа підсудна Вінницькому районному суду Вінницької області відповідно до ч. 6 ст. 28 ЦПК України.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено відсутність підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної чи відмови у відкритті провадження.
Згідно положень ст.ст. 19, 274 ЦПК України справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
З огляду на зазначене, суд вважає необхідним витребувати із Органу опіки та піклування Стрижавської селищної ради ради письмовий висновок щодо доцільності/недоцільності позбавлення відповідачки ОСОБА_2 батьківських прав відносно її неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Окрім того, позивачем ОСОБА_1 разом із позовною заявою подано клопотання про витребування доказів, а саме із Державної прикордонної служби України інформацію щодо перетину державного кордону громадянкою України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Проте, клопотання позивача ОСОБА_1 не відповідає вказаним вимогам закону, оскільки не містить зазначення щодо вжитих позивачем заходів для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Окрім того, клопотання позивача не містить вказівки щодо періоду за який позивач просить витребувати вказану інформацію щодо перетину відповідачкою державного кордону України.
З огляду на вказане, клопотання позивача ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 53, 75, 84, 187, 190, 191, 196, 260, 274 ч.4, 353 ЦПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі №128/2330/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служба у справах дітей Стрижавської селищної ради, про позбавлення батьківських прав, розгляд якої здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 15 год. 00 хв. 07 серпня 2024 року у приміщенні Вінницького районного суду Вінницької області (м. Вінниця, вул. Винниченка, 29), у яке викликати сторін.
Витребувати із Органу опіки і піклування Стрижавської селищної ради (смт. Стрижавка Вінницького району Вінницької області, вул. 40-річчя Перемоги, 7) письмовий висновок щодо доцільності/недоцільності позбавлення відповідачку ОСОБА_2 батьківських прав відносно її неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів - відмовити.
Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду та одночасно іншим учасникам справи відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити третій особі десятиденний строк з дня отримання позову для надання письмових пояснень щодо позову, а щодо відзиву - десятиденний строк з дня отримання відзиву для надання письмових пояснень щодо відзиву.
Здійснити виклик відповідача та представника третьої особи в судове засідання шляхом направлення копії ухвали та судової повістки.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному вебпорталі судової влади України у мережі інтернет на сторінці за веб-адресою: https://vnr.vn.court.gov.ua/sud0203/ .
Ненадання без поважних причин у встановлений строк суду та іншим учасникам справи визначених вище заяв по суті справи має наслідком вирішення справи за наявними матеріалами.
Відповідно до ст. 212 ч.1 ЦПК України, суд зазначає, що на час вирішення питання про відкриття провадження у суді наявна відповідна технічна можливість проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза приміщенням суду.
Копію ухвали та позовної заяви надіслати учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.П. Шевчук
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 18.06.2024 |
Номер документу | 119763243 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Шевчук Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні