Ухвала
від 17.06.2024 по справі 345/4023/19
КАЛУСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №345/4023/19

Провадження № 1-кп/345/90/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.06.2024 року м. Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_2 за ч. 2ст. 121, ч. 4 ст. 185 КК України, -

з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_3 ,

прокурора ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_2

захисника ОСОБА_5

в с т а н о в и в:

На розгляді в Калуському міськрайонному суді Івано-Франківської області знаходиться вищевказане кримінальне провадження.

В судовому засіданні обвинувачений заявив відвід прокурору ОСОБА_4 . Заяву мотивує тим, що прокурор не в змозі доставити свідків у судове засідання, які являються дуже важливими по цій справі, а саме свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .

Захисник підтримав заяву обвинуваченого про відвід прокурора.

Прокурор вважає заяву про його відвід необґрунтованою та просить в задоволенні заяви відмовити.

Вислухавши думку учасників кримінального провадження, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно доч.1ст.77КПК Українипрокурор немає правабрати участьу кримінальномупровадженні: 1)якщо вінє заявником,потерпілим,цивільним позивачем,цивільним відповідачем,членом сім`їабо близькимродичем сторони,заявника,потерпілого,цивільного позивачаабо цивільноговідповідача; 2)якщо вінбрав участьу цьомуж провадженніяк слідчийсуддя,суддя,захисник абопредставник,свідок,експерт,спеціаліст,представник персоналуоргану пробації,перекладач; 3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах кримінального провадження або існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості.

Відповідно до ч.5ст. 80 КПК Українивідвід повинен бути мотивованим.

Однією з складових засад законності є обов`язок прокурора та інших учасників кримінального провадження з боку обвинувачення всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

Вимога здійснення неупередженого досудового розслідування означає, що органи досудового розслідування зобов`язані об`єктивно, неупереджено, без необґрунтованої підозри та обвинувального ухилу встановити за допомогою доказів, зібраних у встановленій процесуальній формі, всі обставини кримінального правопорушення та осіб, які його вчинили. Неупередженість (об`єктивність) дослідження обставин провадження прокурором передбачає вчинення ними процесуальних дій, ухвалення процесуальних рішень лише з підстав, встановленихКПК, та на основі зібраних фактичних даних, без обвинувального ухилу та особистої зацікавленості у вирішенні справи.

Значення об`єктивності чи неупередженості прокурора щодо дослідження всіх обставин провадження оцінюється крізь призму гарантування реалізації завдань кримінального провадження, зокрема, щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності відповідно до своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і, щоб до кожного учасника кримінального провадження було застосовано належну правову процедуру (ст.2 КПК).

Статтею 3 Закону України «Про прокуратуру»встановлено, що неупередженість та об`єктивність є одними із засад діяльності прокуратури.

Відповідно до Керівних принципів ООН щодо ролі обвинувачів, прийнятих восьмим Конгресом ООН із запобігання злочинності і поводження з правопорушниками (Гавана, Куба, 27 серпня 7 вересня 1990 p.), обвинувачі відповідно до закону виконують свої обов`язки справедливо, послідовно та швидко, поважають і захищають людську гідність й захищають права людини, сприяючи тим самим забезпеченню належного процесу і безперебійного функціонування системи кримінального правосуддя. При виконанні своїх обов`язків обвинувачі виконують свої функції неупереджено та уникають будь-якої дискримінації на основі політичних переконань, соціального походження, раси, культури, статі або будь-якої іншої дискримінації; захищають державні інтереси, діють об`єктивно, належним чином враховують становище підозрюваного та жертви і звертають увагу на всі обставини, що мають відношення до справи, незалежно від того, вигідні чи невигідні вони для підозрюваного (п.п. 12, 13).

Неупередженість прокурора є необхідною умовою успішного виконання своїх конституційних функцій (ст. 121Конституції України) та виконання своїх повноважень на досудовому розслідуванні й в судовому провадженні (ст. 36 КПК) для здійснення завдань кримінального провадження (ст. 2 КПК) та забезпечення законності (ст. 9 КПК). Значення неупередженого досудового розслідування оцінюється в контексті забезпечення реалізації права на справедливий розгляд (ст. 6 Європейської конвенції з прав людини).

За результатами розгляду заяви обвинуваченого про відвід прокурора, судом не встановлено визначених законодавством обставин, які виключають участь прокурора ОСОБА_4 у даному кримінальному провадженні. Його доводи зводяться до незгоди з процесуальними діями сторони обвинувачення під час розгляду кримінального провадження.

Повноваження прокурора визначені, зокрема устатті 36 КПК України. Згідно із ч. 1ст. 36 КПК Українипрокурор, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цьогоКодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється.

Будь-яких обставин, які б викликали сумнів в об`єктивності прокурора, не виявлено.

На підставі викладеного, в задоволенні заяви обвинуваченого про відвід прокурора ОСОБА_4 слід відмовити.

Керуючись ст.ст.77,81 КПК України,

у х в а л и в:

В задоволенні заяви обвинуваченого ОСОБА_2 про відвід прокурора ОСОБА_4 від участі у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_2 за ч. 2ст. 121, ч. 4 ст. 185 КК України - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з часу її проголошення і оскарженню не підлягає.

Суддя

СудКалуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення17.06.2024
Оприлюднено18.06.2024
Номер документу119765291
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти життя та здоров'я особи Умисне тяжке тілесне ушкодження

Судовий реєстр по справі —345/4023/19

Ухвала від 08.01.2025

Кримінальне

Тернопільський апеляційний суд

Лекан І. Є.

Ухвала від 27.12.2024

Кримінальне

Тернопільський апеляційний суд

Лекан І. Є.

Ухвала від 23.12.2024

Кримінальне

Тернопільський апеляційний суд

Лекан І. Є.

Ухвала від 04.12.2024

Кримінальне

Тернопільський апеляційний суд

Лекан І. Є.

Ухвала від 04.11.2024

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Шигірт Ф. С.

Ухвала від 21.11.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Марчук Олександр Петрович

Ухвала від 04.11.2024

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Шигірт Ф. С.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Малєєв А. Ю.

Ухвала від 09.09.2024

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Малєєв А. Ю.

Ухвала від 13.08.2024

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Малєєв А. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні