07.06.24
Справа № 646/6267/24
№ провадження 2/646/2493/2024
УХВАЛА
іменем України
07.06.2024 року Червонозаводський районний суд м. Харкова у складі судді Глоби М.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , який діє в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання дитини та стягнення аліментів, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служба у справах дітей по Київському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради,
В С Т А Н О В И В :
Позивач засобами поштового зв`язку звернувся до суду з вищевказаною позовною заявою.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.06.2024 року позовну заяву передано для розгляду судді Глобі М.М.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд прийшов до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.
Частиною 1 ст. 8Закону України«Про судоустрійі статуссуддів» визначено, що ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Разом з тим, право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований ЦПК України. Подання позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов, які в цьому кодексі встановлені.
Згідно з ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Позовна заява за змістом і формою повинна відповідати вимогам ст. ст. 175-177 ЦПК України.
Згідно з ч. 4 ст. 177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до змістуст. 177 ЦПК Українипозивач повинен додати документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 заявлено дві вимоги немайнового характеру та одна вимога майнового характеру, а саме, вимоги про позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання дитини та стягнення аліментів.
Пунктом 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.
Відповідно до абз. 2 ч. 3ст. 6ЗУ «Про судовий збір»у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В матеріалах справи відсутня квитанція про оплату судового збору за дві вимоги немайнового характеру.
Підпунктом 2 п.1 ч. 2 ЗУ «Просудовий збір» передбачено, що ставка судового збору а подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб тобто 1211 грн. 20 коп.
Отже,позивачу необхідносплатити судовийзбір урозмірі 2422грн.40коп.та надати оригінал платіжного доручення до матеріалів справи.
Судовий збір слід сплатити за такими реквізитами: отримувач коштів ГУК Харків обл./м.Хар Основ`ян/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA968999980313141206000020661, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (ч. 1 ст. 185 ЦПК України).
Враховуючи, що матеріали позовної заяви не містять оригіналу квитанції про сплату судового збору, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, та надати позивачу строк для усунення недоліків відповідно до цієї ухвали в десять днів з дня її вручення і роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною і повертається.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.175,177,185 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, визначення місця проживання дитини та стягнення аліментів, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Служба у справах дітей по Київському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк для усунення вказаних недоліків з дня отримання копії ухвали.
У разі не усунення недоліків у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною і повертається.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2024 |
Оприлюднено | 18.06.2024 |
Номер документу | 119767155 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Глоба М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні