ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
17.06.2024 Справа № 905/756/24
Господарський суд Донецької області у складі судді Курило Г.Є.,
розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк «УКРГАЗБАНК», м.Київ
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю «Промсировиназаказ», м.Дружківка
до відповідача 2: ОСОБА_1 , м.Лиман
до відповідача 3: ОСОБА_2 , м.Краматорськ
про стягнення 7500,00 грн
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк «УКРГАЗБАНК», м.Київ, звернувся до Господарського суду Донецької області із позовною заявою до відповідача 1, Товариства з обмеженою відповідальністю «Промсировиназаказ», м.Дружківка, відповідача 2, ОСОБА_1 , м.Лиман, та до відповідача 3, ОСОБА_2 , м.Краматорськ про стягнення 7500,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачами умов кредитного договору №2267/2021/СРД-МСБ-ВКЛ від 17.12.2021 та договорів поруки №2267/2021/СРД-МСБ-ВКЛ-П1 від 17.12.2021 та №2267/2021/СРД-МСБ-ВКЛ-П2 від 17.12.2021 в частині своєчасної та в повному обсязі сплати комісії за кредитним договором.
Ухвалою суду від 22.05.2024 витребувано у Державної міграційної служби України відомості про реєстрацію або місцеперебування фізичної особи ОСОБА_1 , м.Лиман та фізичної особи ОСОБА_2 , м.Краматорськ; витребувано у Міністерства соціальної політики України відомості про реєстрацію у якості внутрішньо переміщеної особи фізичної особи ОСОБА_1 , м.Лиман та фізичної особи ОСОБА_2 , м.Краматорськ.
30.05.2024 на електронну адресу суду від Міністерства соціальної політики України надійшов лист №13195/02-24/3 від 29.05.2024 за змістом якого повідомлено, що в ЄІБД ВПО запитувана інформація щодо вказаних осіб відсутня.
У матеріалах справи наявні витяги з Єдиного державного демографічного реєстру України, щодо відповідачів (фізичних осіб), зі змісту яких встановлено, що адреса реєстрації ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 ; адреса реєстрації ОСОБА_2 : АДРЕСА_2 .
Ухвалою суду від 03.06.2024 позовну заяву Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк «УКРГАЗБАНК», м.Київ до відповідача 1, Товариства з обмеженою відповідальністю «Промсировиназаказ», м.Дружківка, відповідача 2, ОСОБА_1 , м.Лиман, та до відповідача 3, ОСОБА_2 , м.Краматорськ про стягнення 7500,00 грн залишено без руху; надано позивачу строк для усунення недоліків його позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху.
04.06.2024 на адресу суду від Державної міграційної служби України надійшов лист №6.2-5582/6-24 від 29.05.2024, за змістом якого підтверджено інформацію зазначену у витязі з Єдиного державного демографічного реєстру України.
11.06.2024 через підсистему «Електронний суд» від представника позивача надійшла заява б/н від 11.06.2024 про усунення недоліків з відповідними поясненнями та доказами на виконання вимог ухвали суду від 03.06.2024.
Відповідно до п.3 ст.174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Малозначними справами, у відповідності до ч. 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних.
Відповідно до ч.3 ст.247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6)кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.1, 2 ст.250 Господарського процесуального кодексу України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: 1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або 2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Позивач у позовній заяві просив справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі, а приймаючи до уваги, що ціна позову складає менше ніж 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
При цьому, суд звертає увагу учасників справи на наступне.
Згідно з частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону від 19.10.2023 № 3424-IX) передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Згідно частини 7 статті 42 Господарського процесуального кодексу України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення (в редакції Закону №3200-IX від 29.06.2023).
Частиною 10 статті 165 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку (в редакції Закону №3200-IX від 29.06.2023).
Отже, чинна редакція Господарського процесуального кодексу України зобов`язує юридичних осіб та адвокатів зареєструвати свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Як вбачається із Відповіді №1005683 про відсутність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС, юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Промсировиназаказ», м.Дружківка (ЄДРПОУ 41446997) не зареєструвала електронний кабінет.
Відтак, суд звертає увагу Товариства з обмеженою відповідальністю «Промсировиназаказ», м.Дружківка про наявність у нього обов`язку зареєструвати свій електронний кабінет та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Крім того, суд зазначає, що у зв`язку з тим, що в Україні введений воєнний стан, а місто Харків, де знаходиться Господарський суд Донецької області, перебуває під обстрілами, тобто існує загроза життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів, рекомендовано учасникам справи утриматись від відвідування приміщення суду.
Керуючись ст.ст. 174, 176, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №905/756/24.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
3. Відповідачам у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження надати суду відзиви на позов у порядку, передбаченому ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; докази направлення відзивів позивачу.
4. Позивачу у строк протягом п`яти днів з дня отримання відзивів на позов надати суду відповіді на відзиви із врахуванням вимог ст. 166 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням положень ч. 3-6 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України. Надати суду докази направлення відповідей на відзиви з доданими до них документами на адреси відповідачів.
5. Запропонувати відповідачам у строк протягом п`яти днів з дня отримання відповідей на відзиви (якщо такі будуть подані) надати суду заперечення на відповіді на відзиви.
6. Роз`яснити відповідачу 1 обов`язок зареєструвати відповідно до ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України свій електронний кабінет у підсистемі «Електронний суд».
7. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч.7 ст.252 Господарського процесуального кодексу України клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
8. Звернути увагу сторін на приписи ч.5 ст.165, ч.3 ст.166, ч.3 ст.167 Господарського процесуального кодексу України, згідно з якими копія відзиву, відповіді на відзив та заперечень на відповідь на відзив з доданими документами іншим учасникам справи надсилаються (надаються) одночасно з надсиланням (наданням) до суду з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
9. Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів, можуть бути ними подані в електронному вигляді через особистий кабінет в системі «Електронний суд». У разі неможливості надсилання документів в електронному вигляді - звичайною поштою на офіційну адресу суду.
10. Інформацію щодо руху справи можна отримати на інформаційному сайті http://www.reyestr.court.gov.ua, вебпорталі "Судова влада України" (dn.arbitr.gov.ua).
11. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Г.Є. Курило
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 19.06.2024 |
Номер документу | 119771324 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Курило Ганна Євгеніївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні