Справа № 156/704/24
Провадження № 2-о/156/38/24
УХВАЛА
про прийняття заяви до розгляду та
відкриття провадження в справі
17 червня 2024 року сел.Іваничі
Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Бахаєв І.М., вирішуючи питання про прийняття заяви до розгляду та відкриття провадження в справі № 156/704/24 за заявою ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання АДРЕСА_1 ; фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ), представник заявника - адвокат Білецька Інна Миколаївна, заінтересована особа: ОСОБА_2 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ), Орган опіки та піклування Іваничівської селищної ради ( вул. Грушевського, буд. 13, сел. Іваничі, Володимирський район, Волинська область) про визнання особи недієздатною та призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 через свого представника ОСОБА_3 звернувся в суд з заявою про визнання особи недієздатною та призначення опікуна, заінтересована особа: ОСОБА_2 , Орган опіки та піклування Іваничівської селищної ради.
Згідно з правилами ст. 19 ЦПК України (предметна юрисдикція) та ст. 30-32 ЦПК України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду Іваничівським районним судом Волинської області.
Зазначена заява подана з додержанням вимог ст. 175, 177, 318 ЦПК України. На підставі ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" заявника звільнено від сплати судового збору. Відсутні підстави, визначені ст. 185-186 ЦПК України, для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.
Справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства за правилами окремого провадження, тому є всі підстави для відкриття провадження в справі і призначення її до розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 299 ЦПК України, справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров`я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно із ч. 5 ст. 293 ЦПК України, у випадках, встановлених п. 1, 9 і 10 ч. 2 цієї статті, розгляд справ проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.
Згідно з п. 24 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» право на безоплатну вторинну правничу допомогу згідно з цим Законом та іншими законами мають, зокрема, особи, стосовно яких суд розглядає справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною; поновлення цивільної дієздатності недієздатних фізичних осіб та фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, звільнення від повноважень опікунів чи піклувальників таких осіб, - на правничі послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді
Крім того, відповідно до вимог ч. 6 ст. 56, ч. 6 ст. 57 ЦПК України органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть брати участь у справі для подання висновків на виконання своїх повноважень. Участь зазначених органів у судовому процесі для подання висновків у справі є обов`язковою у випадках, встановлених законом.
Згідно з ч. 1 ст. 60 ЦК України суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування. Правилами опіки та піклування, затвердженими Наказом Державного комітету України у справах сім`ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров`я України, Міністерства праці та соціальної політики України 26.05.99 N34/166/131/88, визначено, що органами, які приймають рішення щодо опіки і піклування, є районні, районні в містах Києві та Севастополі державні адміністрації, виконавчі комітети міських, районних у містах, сільських, селищних рад. Безпосереднє ведення справ щодо опіки і піклування покладається у межах їх компетенції на відповідні відділи й управління місцевої державної адміністрації районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчих комітетів міських чи районних у містах рад. Таким чином, подання органом опіки та піклування висновку щодо доцільності призначення ОСОБА_1 опікуном є обов`язковим.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Згідно ч. 8 ст. 49 ЦПК України заявник та заінтересовані особи у справах окремого провадження мають права та обов`язки сторін, крім випадків, передбачених у розділі IV цього Кодексу.
З огляду на те, що порядок залучення заінтересованої особи у ЦПК України не врегульований, суд при залученні заінтересованої особи керується вимогами ст. 52, 53 ЦПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Частиною 3 ст. 53 ЦПК України передбачено, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Враховуючи обставини справи, зазначені у заяві, суд вважає, що рішення в справі в період воєнного стану може вплинути на інтереси Держави в особі, ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також Державної прикордонної служби України, а тому їх необхідно залучити до участі в справі заінтересованими особами.
Про залучення третіх осіб до участі в справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду в справі (ч. 5 ст. 53 ЦПК України).
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 293 ЦПК України розгляд справи проводиться судом у складі одного судді і двох присяжних.
З метою всебічного і повного розгляду справи, суддя вважає необхідним визнати явку заявника ОСОБА_1 в судове засідання обов`язковою, доручити Західному регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначити адвоката Шелест Є.А. для здійснення представництва її інтересів в суді при розгляді заяви про визнання особи недієздатною та призначення опікуна.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 185, 294, 299 ЦПК України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
1.Прийняти заяву та відкрити провадження в справі № 156/704/24 за заявою ОСОБА_1 , представник заявника - адвокат Білецька Інна Миколаївна, заінтересована особа: ОСОБА_2 , Орган опіки та піклування Іваничівської селищної ради, про визнання особи недієздатною та призначення опікуна.
2.Розгляд справи проводити відповідно до ч. 4 ст. 293 ЦПК України у складі одного судді і двох присяжних.
3.Залучити до участі в справі заінтересованими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 та Державну прикордонну службу України.
Заінтересованим особам запропонувати надати до суду пояснення на заяву, в якому викласти свої аргументи, міркування на підтримку або заперечення проти заяви та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються, протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали. Роз`яснити заінтересованій особі, що копія пояснення та доданих до нього документів надсилається (надається) нею іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) пояснення до суду.
4.Заявнику ОСОБА_1 не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі направити ІНФОРМАЦІЯ_1 та Державній прикордонній службі України копію заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до наступного судового засідання.
5.Зобов`язати Орган опіки та піклування Іваничівської селищної ради до початку розгляду справи по суті надати до суду в межах наданих повноважень та компетенції висновок щодо доцільності призначення ОСОБА_1 опікуном, у разі визнання ОСОБА_2 недієздатною.
6.Судове засідання для розгляду заяви призначити на 14:00 год. 01.07.2024. Засідання відбудеться у приміщенні Іваничівського районного суду Волинської області за адресою: вул. Незалежності, буд. 16 смт. Іваничі, Володимирський район, Волинська область, 45300.
7.Визнати явку заявника ОСОБА_1 у судове засідання обов`язковою. Роз`яснити, що згідно п. 3 ч. 2, ч. 3 ст. 43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою. У випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
8.Доручити Західному регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначити адвоката Шелест Євгенії Афанасіївні, 04.10.1950 рорку народження для здійснення представництва її інтересів у суді при розгляді заяви про визнання особи недієздатною та призначення опікуна та забезпечити його прибуття до Іваничівського районного суду Волинської області в судове засідання 01.07.2024 об 14:00 год.
9.Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі для відома, Західному регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (order@legalaid.lt.ua) - для виконання.
10.Про дату, час та місце розгляду справи повідомити учасників справи.
11.Роз`яснити, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
12.Повідомити учасників справи про наявність в Іваничівському районному суді Волинської області технічної можливості для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Роз`яснити учасникам справи їхнє право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, для чого учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
13.Суд направляє судові рішення, судові повістки, судові повістки - повідомлення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному ЦПК України, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній форм шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
14.Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://iv.vl.court.gov.ua/sud0303/gromadyanam/csz/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя - І.М.Бахаєв
Суд | Іваничівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2024 |
Оприлюднено | 19.06.2024 |
Номер документу | 119793764 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іваничівський районний суд Волинської області
Бахаєв І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні