Справа № 487/4730/24
Провадження № 2/487/2130/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.06.2024 року м. Миколаїв
Заводський районний суд міста Миколаєва в складі головуючого судді Бобрової І.В., оглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фрідом Фінанс Україна» (м. Київ, вул. Московська, 32/2), Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (м. Київ, вул. Князів Острозьких, 8, к. 30) про стягнення невиплачених процентів за користування коштами
встановив:
28.05.2024 представник позивача адвокат Бондаренко І.О. звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просить стягнути з ТОВ «Фрідом Фінанс Україна» на користь ОСОБА_1 невиплачений процент у розмірі 48076,80 грн. за користування коштами.
Вимоги позову мотивовані тим, що 18.06.2021 між ОСОБА_1 та ТОВ «Фрідом Фінанс Україна» було укладено договір про брокерське обслуговування (комісії) № БО214912, відповідно до якого було здійснено купівлю поза фондовою біржою 192 шт. облігацій внутрішньої державної позики цінні папери боргові зобов`язання Держави, гарантовані нею для всіх видів виплат (в тому числі і доходу) (далі ОВДП, ЦП) за ціною 1037,75 грн./шт., загальною вартістю 199248,00 грн. Крім того відповідно до умов договору позивач має право на зворотній продаж ЦП та погашення ЦП емітентом, а ТОВ «Фрідом Фінанс Україна» зобов`язується здійснити придбання ЦП поза фондовою біржею. 19.10.2022 рішенням Ради Національної безпеки і оборони України № 726/2022 до ТОВ «Фрідом Фінанс Україна» застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) строком на 5 років. Так ТОВ «Фрідом Фінанс Україна» повідомило, що за договором № БО214912 відсутні можливості виконання операцій з укладення договорів зворотного продажу фінансових інструментів/цінних паперів за укладеними раніше договорами та виплати відсотків за ними через обмеження, які до нього застосовані рішенням НКЦПФР № 144 від 08.03.2022. У зв`язку з чим представником позивача було подано вказаний позов про захист прав споживачів.
Оглянувши матеріали позовної заяви, суд доходить до такого висновку.
За правилами цивільного процесуального законодавства позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Учасник справи, маючи намір добросовісної реалізації належного йому права на звернення з позовом до суду, повинен забезпечити неухильне і своєчасне виконання своїх процесуальних обов`язків, вимог закону і суду, зокрема стосовно належного оформлення позовної заяви, в тому числі щодо своєчасної сплати судового збору для чого особа, зацікавлена у поданні позову, має вчиняти усі можливі та залежні від нього дії, використовувати усі наявні засоби та можливості, передбачені законодавством.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 17 червня 2021 року у справі № 640/9385/20.
У відповідності до ст. 185 ЦПК України до відкриття провадження у справі суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, викладеним у статтях 175 і 177 цього Кодексу, чи підсудна справа даному суду, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі.
Так у пунктах 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України зазначено, що позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Як вбачається із даної позовної заяви відповідачами зазначені Товариство з обмеженою відповідальністю «Фрідом Фінанс Україна» та Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, проте позовні вимоги та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, стосуються лише Товариства з обмеженою відповідальністю «Фрідом Фінанс Україна», що не відповідає вимогам п. 4, 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України
Згідно із ч. 1 ст. 185 ЦПК України позовна заява, яка подана з порушенням вимог ст. 175, 177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. 185, 260, 261 ЦПК України,суд
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фрідом Фінанс Україна», Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення невиплачених процентів за користування коштами залишити без руху.
Надати позивачу п`яти денний строк з дня вручення копії ухвали суду для усунення недоліків, а саме:
-зазначити зміст позовних вимог щодо відповідача Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
-викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до відповідача Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та зазначити докази, що підтверджують вказані обставини.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви в зазначений термін та роз`яснити, що в противному випадку позовна заява вважається неподаною та підлягає поверненню
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Головуючий суддя І. В. Боброва
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 19.06.2024 |
Номер документу | 119800083 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Боброва І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні