ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2
УХВАЛА
про передачу справи на розгляд іншому суду
м. Київ
18.06.2024Справа № 910/7345/24
Суддя Господарського суду міста Києва Князьков В. В., розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "А-Ліфт", м.Київ
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівестконтакт», Київська область, Києво-Святошинський район, с.Софіївська Борщагівка
про зобов`язання вчинити дії та стягнення 902 697 грн, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "А-Ліфт" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівестконтакт» про:
- зобов`язання Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівестконтакт» виконати умови договору №10 на поставку, монтажні та пусконалагоджувальні роботи від 11.01.2022 р. в натурі, а саме: прийняти від Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛіфт» товар - Ліфт №1, 2 MLR, вантажопідйомністю 1000 кг на 11 зупинок, у кількості 2 шт. відповідно до специфікації до ліфтового обладнання, яка є додатком №1 до вказаного договору, в порядку та на умовах, визначених цим Договором;
- стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівестконтакт» коштів у сумі 902 697 грн, що становить собою неоплачену Відповідачем частину вартості Обладнання, визначеної в пп. 5.1.2 п. 5 договору №10 на поставку, монтажні та пусконалагоджувальні роботи від 11.01.2022.
Підставою позовних вимог визначено порушення відповідачем своїх обов`язків за договором №10 від 11.01.2022 на поставку, монтажні та пусконалагоджувальні роботи в частині прийняття товару та його плати в повному обсязі.
Розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "А-Ліфт" , господарський суд зазначає наступне.
За приписами ч. 3 ст.22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції.
Відповідно до ст. 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.
Статтею 17 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що судоустрій будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності. Найвищим судом у системі судоустрою є Верховний Суд. Систему судоустрою складають: 1) місцеві суди; 2) апеляційні суди; 3) Верховний Суд.
Згідно з ч. 3 ст. 22 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції.
Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів №2, 4, 7 та 11 до Конвенції» Україна повністю визнає на своїй території дію приписів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо визнання обов`язковою і без укладення спеціальної угоди юрисдикцію Суду в усіх питаннях, що стосуються її тлумачення і застосування.
Водночас статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Частиною першою статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Поняття "суд, встановлений законом" включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.
За загальним правилом, встановленим частиною першою статті 27 Господарського процесуального кодексу України, позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
У ч.2 ст.27 статті 27 Господарського процесуального кодексу України визначено, що для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Статтею 29 Господарського процесуального кодексу України врегульовано підсудність справ за вибором позивача.
Зокрема, згідно ч.1 ст.29 Господарського процесуального кодексу України право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
У ч.5 вказаної статті вказано, що позови у спорах, що виникають з договорів, в яких визначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів.
Наразі, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань місцезнаходженням юридичної особи відповідача є: 08131, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, С. Софіївська Борщагівка, Провулок Академіка Амосова, буд. 32/2, Офіс 37.
Одночасно, зі змісту п.1.1 договору №10 від 11.01.2022 вбачається, що місце м виконання договору є будівництво багатоквартирного житлового кварталу в межах вул.Святошинська та вул..Машинобудівників в м.Вишневе, Києво-Святошинського району Київської області.
До того ж, у позовній заяві позивачем самостійно вказано, що відповідно до ч. 1 ст. 27 ГПК України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Отже, враховуючи наведене вище, з огляду на місце державної реєстрації відповідача, фактичне місце виконання договору, порушення умов якого є підставою позову у справі, суд дійшов висновку, що спір у справі належить до територіальної підсудності Господарського суду Київської області, а не Господарського суду міста Києва.
Таким чином, з огляду на те, що спір у справі належить до територіальної підсудності Господарського суду Київської області (вулиця Симона Петлюри, 16, Київ, 01000), суд дійшов висновку щодо наявності підстав для передання позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "А-Ліфт" до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівестконтакт» про зобов`язання вчинити дії та стягнення 902 697 грн з додатками на розгляд вказаного суду.
Керуючись ст.ст.27, 29, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Передати позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "А-Ліфт" до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівестконтакт» про зобов`язання вчинити дії та стягнення 902 697 грн з додатками на розгляд до Господарського суду Київської області (вулиця Симона Петлюри, 16, Київ, 01000).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до відповідного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її підписання.
Суддя В.В. Князьков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119804440 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Князьков В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні