"17" червня 2024 р.м. ХарківСправа № 922/3283/23 вх. №

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Міньковського С.В.

Без виклику представників сторін

розглянувши звіт арбітражного керуючого Філатової В.К. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат та клопотання про виплату грошової винагороди

По справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Трубний завод"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Антарес"

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 05.09.2023 року по справі №922/3283/23 було відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ "ТК "Антарес" (адреса: м. Харків, вул. Біологічна, буд. 13, код ЄДРПОУ 43960682), розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Філатову Вікторію Костянтинівну (Свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №557 від 19.03.2013р.).

До суду надійшов звіт розпорядника майна Філатової В.К. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за період з 05.09.2023 року по 19.12.2023 року по справі №922/3283/23, відповідно до якого сума основної грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна за вищевказаний період становить 67 600,00 грн.

Також, 13.06.2024 року до суду від арбітражної керуючої Філатової В.К. надійшло клопотання про виплату їй основної грошової винагороди в сумі 60 300,00 грн. за виконання повноважень розпорядника майна в період з 05.09.2023 року по 19.12.2023 року по справі №922/3283/23 про банкрутство ТОВ "ТК "Антарес".

Розглянувши матеріали справи, звіт розпорядника майна про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, а також заяву про сплату основної грошової винагороди арбітражному керуючому в сумі 60 300,00 грн. за виконання повноважень розпорядника майна по справі №922/3283/23, суд дійшов висновку про наступне.

Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Абзацом 1 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Відповідно до абз. 6 ч. 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 05.09.2023 року встановлено розмір оплати послуг арбітражного керуючого Філатовій В.К. за виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "ТК "Антарес" у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень, джерелами сплати грошової винагороди розпоряднику майна є авансування кредитором, що внесено на депозитний рахунок господарського суду.

Судом встановлено, що ініціюючим кредитором - ТОВ "ТК "Антарес" у даній справі сплачено на депозитний рахунок Господарського суду Харківської області авансування грошової винагороди арбітражному керуючому у загальному розмірі 60300,00 грн. Вищезазначене підтверджується платіжною інструкцією №2537 від 12.07.2023 року на суму 60 300,00 грн, яке додане ініціюючим кредитором до клопотання про усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "ТК "Антарес".

Крім того, на виконання вимог ч.6 ст.30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражна керуюча Філатова В.К. на засіданні зборів комітету кредиторів боржника 25.01.2024 року прозвітувала про нарахування та виплату основної грошової винагороди. За результатами засідання комітетом кредиторів ТОВ "ТК "Антарес" було прийнято рішення, зокрема, схвалити звіт розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Філатової В.К. про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат в процедурі розпорядження майном ТОВ "ТК "Антарес" по справі № 922/3282/23 за період 05.09.2023 року по 19.12.2023 року, відповідно до якого за даний період нараховано грошову винагороду у загальному розмірі 67600,00 грн.

Перевіривши розрахунок основної грошової винагороди арбітражного керуючого Філатової В.К. за виконання повноважень розпорядника майна на суму 67600,00 грн, судом встановлено, що він здійснений арифметично невірно. Так, згідно Закону України "Про Державний бюджет за 2023 рік", розмір мінімальної заробітної плати у 2023 році на одну особу в розрахунку на місяць становить 6700 грн., а не як зазначено арбітражним керуючим у розмірі 6500,00 грн. Відповідно оплата послуг арбітражного керуючого Філатової Вікторії Костянтинівни (розпорядника майна) за кожен місяць виконання повноважень по справі №922/3283/23 становить 20100,00 грн. (6700,00х3 = 20100,00 грн.).

Отже, розмір грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "ТК "Антарес" за період 05.09.2023 року по 19.12.2023 року, тобто за 3 місяці та 14 календарних днів становить ( 20100 грн. х 3 + 9380,00 грн (20100/30х14)) = 69680,00 грн. Водночас, враховуючи принцип диспозитивності та оскільки комітетом кредиторів був схвалений звіт арбітражного керуючого Філатової В.К. за період з 05.09.2023 року по 19.12.2023 року у розмірі 67600,00 грн., суд дійшов висновку про затвердження звіту розпорядника за вищевказаний період саме в цьому розмірі, проте враховуючи розмір авансованих грошових коштів, суд вважає за можливе здійснити виплату грошової винагороди в межах авансованої кредитором суми в розмірі 60300,00 грн.

За таких обставин, керуючись ч. 2, ч. 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Затвердити звіт розпорядника майна товариства з обмеженою відповідальністю "ТК Антарес" (код 43960682, адреса: вул. Біологічна, буд. 13, м. Харків, 61030) арбітражного керуючого Філатової Вікторії Костянтинівни про нарахування та виплату грошової винагороди на суму 67600,00 грн за період з 05.09.2023 року по 19.12.2023 року.

2. Клопотання арбітражного керуючого Філатової Вікторії Костянтинівни про виплату основної грошової винагороди (вх. №15424 від 13.06.2024) задовольнити.

3. Здійснити виплату основної грошової винагороди в сумі 60300,00 грн в межах грошових коштів, які надійшли від ТОВ "ТК Антарес" (згідно платіжної інструкції №2537 від 12.07.2023 на суму 60300,00 грн) з депозитного рахунку Господарського суду Харківської області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 8-й під`їзд, код ЄДРПОУ 03500039, рахунок № UA328201720355249002000009249, банк ДКСУ м. Київ, МФО 820172) на користь арбітражного керуючого Філатової Вікторії Костянтинівни (IBAN: НОМЕР_1 АТ "СЕНС БАНК", код банку 300346, код ЄДРПОУ 23494714, РНОКПП 2909900883. Одержувач: Арбітражний керуючий Філатова Вікторія Костянтинівна) за виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "ТК Антарес" у справі № 922/3283/23.

4. Ухвалу направити ініціюючому кредитору, арбітражному керуючому Філатовій В.К.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.

Ухвала є виконавчим документом відповідно до норм Закону України "Про виконавче провадження" та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років до 17.06.2027.