Ухвала
від 11.06.2024 по справі 465/4631/24
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/4631/24

1-кп/465/988/24

У Х В А Л А

підготовчого судового засідання

11.06.2024 року м.Львів

Франківський районний суд м. Львова у складі :

головуючого судді ОСОБА_1

з участю секретаря: ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

потерпілої ОСОБА_4

захисника ОСОБА_5

особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру - ОСОБА_6

лікуючого лікаря ОСОБА_7

розглянувши упідготовчому судовомузасіданні ум.Львовіклопотання прокурорапро продовження запобіжного заходу відносно ОСОБА_6 у вигляді поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають його небезпечну поведінку

в с т а н о в и в :

07.06.2024 року в провадження Франківського районного суду м. Львова надійшло клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру у кримінальному провадженню № 12024142370000292 від 17.03.2024 року відносно ОСОБА_6 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України.

Ухвалою судді від 07.06.2024 року призначено підготовче судове засідання по даному клопотанню.

10.06.2024 року прокурор Франківської окружної прокуратури м.Львова Львівської області ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням про продовження запобіжного заходу відносно ОСОБА_6 у вигляді поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають його небезпечну поведінку.

Прокурор у підготовчому судовому засіданні підтримав клопотання про продовження запобіжного заходу відносно ОСОБА_6 у вигляді поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, посилюючись на те, що наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованого йому злочину підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами. В період інкримінованого правопорушення та у даний час ОСОБА_6 страждав та страждає тяжким психічним розладом у вигляді шизофренії, за свої психічним станом не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. Ухвалою слідчого судді від 06.06.2024 року до ОСОБА_6 застосовано запобіжний захід у вигляді поміщення до психіатричного закладу з надання психіатричної допомоги в умовах що виключають його небезпечну поведінку, який закінчується 17.06.2024 року, а ризики, викладені в ухвалі суду про застосування запобіжного заходу не зменшились та досягти мети кримінального провадження неможливо без поміщення ОСОБА_6 до психіатричного закладу в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, а відтак просить клопотання задоволити.

Особа, щодо якого вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 , який приймав участь у підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції клопотання прокурора не заперечив.

ЗахисникОСОБА_5 у підготовчому судовому засіданні щодо задоволення клопотання прокурора не заперечував, покладається на думку його підзахисного.

Потерпіла у підготовчому судовому засіданні клопотання прокурора не заперечила.

Лікуючий лікар, яка приймала участь у підготовчому судовому засіданні в режимі відеоконференції щодо розгляду клопотання прокурора своєї думку не висловила та вказала, що при розгляді такого її участь непотрібна.

Заслухавши думку прокурора, потерпілої, захисника та особи, щодо якого вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч.3 ст.315КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом ІІ цього Кодексу.

Згідно з ч.ч.1,2 ст.331КПК України підчас судовогорозгляду судза клопотаннямсторони обвинуваченняабо захистумає правосвоєю ухвалоюзмінити,скасувати,обрати абопродовжити запобіжнийзахід щодообвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченомуглавою 18цього Кодексу.

Судом установлено, що згідно з висновком судово-психіатричного експерта № 393 від 09.04.2024 року у даний час ОСОБА_6 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , страждає тяжким психічним розладом у формі шизофренії. За своїм психічним станом не може усвідомлювати свої дії та керувати ними. В період інкримінованого правопорушення, у даний час ОСОБА_6 - ІНФОРМАЦІЯ_1 , також страждав тяжким психічним розладом у вигляді шизофренії. За своїм психічним станом не міг усвідомлювати свої дії та керувати ними. Рекомендовано застосування стаціонарних примусових заходів медичного характеру у вигляді поміщення в спеціальний лікувальний заклад з метою його обов`язкового лікування, а також запобігання вчинення ним суспільно небезпечних діянь відповідно до положень статті 92 КК України.

Ухвалою слідчого судді від 06.06.2024 року змінено ОСОБА_6 , запобіжний захід з тримання під вартою на поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах що виключають його небезпечну поведінку та поміщено ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до психіатричного закладу КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , в межах строку досудового розслідування, тобто до 17.06.2024 року.

Глава 18КПК України визначає мету та підстави застосування запобіжних заходів, роз`яснює загальні положення, визначає обставини, що враховуються при обранні запобіжного заходу.

Відповідно до ст.ст. 131-132 КПК України, запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду.

Згідно ч.1ст.194 КПК Українипід час розгляду питання про застосування запобіжного заходусуддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбаченихстаттею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Нормою ст.177КПК України передбачено, що метою і підставою застосування запобіжних заходів є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

При вирішенні клопотання прокурора, суд враховує наявність ризиків, передбачених пунктами 1, 3 ч. 1ст. 177 КПК, тяжкість покарання у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_6 , характер та ступінь вираженості наявних клінічних симптомів.

Між тим, метою застосування запобіжного заходу є не карна функція, а забезпечувальна, тобто, до особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, має бути застосований такий вид запобіжного заходу, який би в повній мірі забезпечив запобіганню ризиків, передбачених ст.177КПК України і встановлених в судовому засіданні, а також, відповідав засадам гарантування основоположних прав людини на свободу та особисту недоторканність (пп. «а» п. 1 ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод).

Згідно з п.2 ч.1 ст.508КПК України до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, можуть бути застосовані судом такі запобіжні заходи, як поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають її небезпечну поведінку.

З огляду вищезазначеного, суд вважає, що прокурором наведені, у відповідності до ст.ст. 177-178 КПК України, мета та підстави застосування запобіжного заходу та його продовження, а також враховані обставини, які повинні враховуватися при застосуванні та продовженні застосування запобіжного заходу.

Оскільки, ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, за яке передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк п`яти до восьми років, згідно висновку судово-психіатричного експерта останній не може усвідомлювати своїх дій та керувати ними, враховуючи відсутність обставин, які б перешкоджали його поміщенню до психіатричного закладу, а також те, що менш суворі запобіжні заходи не є достатніми для забезпечення його належної процесуальної поведінки, суд вважає, що ризики, передбаченіст. 177 КПК України,які буливстановлені ухвалоюсуду при застосуванні запобіжного заходу у вигляді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги, не зменшились.

Враховуючи те, що ОСОБА_6 є суспільно-небезпечною особою, який підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, не може усвідомлювати свої дії та керувати ними, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання прокурора та продовження ОСОБА_6 строку дії запобіжного заходу у вигляді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку.

Керуючись ст.ст. 177, 183,194, 199, 314-316, 331, 372, 367, 508,512 КПК України,

п о с т а н о в и в :

Клопотання прокурора задовольнити.

Продовжити ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 дію запобіжного заходу у вигляді поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають небезпечну поведінку, а саме до КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», що знаходиться за адресою: м. Львів вул. Кульпарківська, 95 строком на 60 днів, тобто до 09.08.2024 включно.

Копію ухвали направити КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» для виконання.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Франківської окружної прокуратури м. Львова Львівської області ОСОБА_3 .

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення

Повний текст ухвали проголошено 17 червня 2024 року об 14:45 годин.

Суддя ОСОБА_1

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення11.06.2024
Оприлюднено20.06.2024
Номер документу119809391
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти життя та здоров'я особи Умисне тяжке тілесне ушкодження

Судовий реєстр по справі —465/4631/24

Ухвала від 28.11.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Баран О. І.

Ухвала від 28.11.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Баран О. І.

Ухвала від 28.11.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Баран О. І.

Ухвала від 02.10.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Баран О. І.

Ухвала від 02.10.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Баран О. І.

Ухвала від 30.09.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Баран О. І.

Ухвала від 05.08.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мартинишин М. О.

Ухвала від 05.08.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мартинишин М. О.

Ухвала від 02.08.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мартинишин М. О.

Ухвала від 11.06.2024

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Мартинишин М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні