Справа № 635/1282/20
Провадження № 2/545/158/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18.06.2024 Полтавський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Путрі О.Г.,
при секретарі Литвинову В. Ю.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 адвоката Скляр Марини Ігорівни про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, -
в с т а н о в и в:
У провадженні Полтавського районного суду Полтавської області перебуває справа за за об`єднаними позовами: ОСОБА_1 до Височанської селищної ради Харківського району Харківської області, ОСОБА_3 , третя особа: ОСОБА_4 , про визнання незаконним рішення органу місцевого самоврядування та державного акта про право власності на земельну ділянку та ОСОБА_2 до Височанської селищної ради Харківського району Харківської області, ОСОБА_3 , про визнання незаконним рішення органу місцевого самоврядування та державного акта про право власності на земельну ділянку.
10.06.2024 року на адресу суду надійшло клопотання представника позивачів адвоката Скляр Марини Ігорівни про участь в судовому засіданні, яке відбудеться 20.06.2024 року о 15-10 год., в режимі відеоконференції.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання адвоката Скляр М.І. не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з ч.2ст.212 ЦПК Україниучасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Частиною 7ст.11Закону України«Про судоустрійта статуссуддів» передбачено, що учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Прийняття рішення про проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не встановлює обов`язкового проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності про це клопотання сторони.
Постановлення рішення про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду застосовується із врахуванням обставин, що зазначаються у клопотанні про таку участь. Даний спосіб участі в судовому засіданні має винятковий характер, у зв`язку з чим повинні насамперед існувати причини, які ускладнюють або роблять неможливим участь сторони в судовому засіданні. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників процесу.
Крім того, у зв`язку з введенням в Україні воєнного стану наявне велике навантаження технічної системи для здійснення режиму відеоконференції.
Враховуючи, що представником позивачів, адвокатом Скляр М.І. не надано доказів неможливості прибути в судове засідання в м.Полтава, а також те, що проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом, а не обов`язком суду, за таких обставин суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючисьст.212 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання представника позивачів адвоката Скляр Марини Ігорівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.Г.Путря
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119816178 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Путря О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні