Ухвала
від 18.06.2024 по справі 644/956/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2024 року

м. Харків

Справа № 644/956/24

Провадження № 2/638/4681/24

Суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Яковлева В.М., розглянувши заяву позивача про залишення без розгляду позовної заяви за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Харківська обласна філармонія», тертя особа: Харківська обласна рада про захист честі, гідності та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди,-

в с т а н о в и в:

13 лютого 2024 року позивач звернулась до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова з позовом до Комунального підприємства «Харківська обласна філармонія», тертя особа: Харківська обласна рада про захист честі, гідності та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди.

Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Харкова від 15 лютого 2024 року справу направлено за підсудністю до Дзержинського районного суду м.Харкова.

13 червня 2024 року позовна заява ОСОБА_1 до КП «Харківська обласна філармонія», третя особа - Харківська обласна рада, про захист честі, гідності та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди надійшла до Дзержинського районного суду м.Харкова та розподілена в провадження судді Дзержинського районного суду м.Харкова Невеніцина Є.В.

Разом з тим, 27 березня 2024 року на електронну пошту суду надійшла заява ОСОБА_1 , скріплена електронним підписом, про залишення її позовної заяви по справі № 644/956/24 без розгляду на підставі пункту 5 частини 1 статті 257 ЦПК України.

Відповідно до положень пункту 5 частини 1 статті 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Натомість, на час надходження до суду заяви сторони позивача про залишення позову без розгляду судом ще не приймалось ухвали про відкриття провадження у справі, а залишення позовної заяви без розгляду можливе лише після відкриття провадження у справі.

При цьому, відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, заява повертається у випадках, коли до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору або заява про відкликання позовної заяви.

За змістом частини 9 статті 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Системний аналіз даних норм свідчить про те, що право на залишення позовної заяви без розгляду виникає у позивача вже після відкриття провадження у справі, а до постановлення ухвали про відкриття провадження позивач має право відкликати позовну заяву, наслідком чого буде її повернення позивачеві.

Оскільки бажання сторони позивача спрямоване загалом на залишення його позову без розгляду, однак до відкриття провадження у справі відповідне процесуальне право позивача можливе лише шляхом повернення позовної заяви, суд, з урахуванням положень частини 9 статті 10 ЦПК України, доходить висновку про можливість реалізації процесуального права позивача шляхом повернення йому позовної заяви.

Жодних підстав для відмови у задоволенні цієї заяви вимоги чинного законодавства не містять, оскільки це є безумовним правом особи, яка звернулася до суду з заявою.

Згідно з частиною 6 статті 185 ЦПК України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу.

Керуючись статтями 185 ЦПК України, суд -

п о с т а н о в и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до КП «Харківська обласна філармонія», третя особа - Харківська обласна рада, про захист честі, гідності та ділової репутації, відшкодування моральної шкоди - повернути позивачу.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання відповідно до частини 2 статті 261 ЦПК України та може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя В.М. Яковлева

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення18.06.2024
Оприлюднено20.06.2024
Номер документу119819590
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них:

Судовий реєстр по справі —644/956/24

Ухвала від 18.06.2024

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Мальований Ю. М.

Ухвала від 07.03.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Мальований Ю. М.

Ухвала від 26.02.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Мальований Ю. М.

Ухвала від 15.02.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Бабенко Ю. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні