Справа №639/3728/21
Провадження №2/639/869/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 червня 2024 року Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Труханович В.В.,
за участю секретаря Яременко В.В.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу № 639/3728/21 за позовною заявою Комунального підприємства «Харківводоканал» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та з централізованого водовідведення,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Жовтневого районного суду м. Харкова перебуває вищевказана справа.
22 квітня 2024 року від відповідача по справі ОСОБА_2 надійшла позовна заява.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 29 квітня 2024 року зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 - залишено без руху.
Надано строк для усунення вказаних недоліків, протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснено позивачу за зустрічним позовом, що у випадку невиконання ухвали у встановлений строк, заява буде йому повернута.
08 травня 2024 року від відповідача ОСОБА_2 надійшла заява на виконання ухвали Жовтневого районного суду м. Харкова від 29.04.2024.
Представник позивача в судовому засіданні повідомила, що заперечує щодо прийняття зустрічного позову.
Відповідач ОСОБА_2 просив прийняти до розгляду зустрічний позов.
Інші сторони в судове засідання не з`явились про день та час розгляду справи були повідомлені належним чином.
У відповідності до вимог ст. 223 ЦПК України суд вважає можливим провести судове засідання у відсутності нез`явившихся сторін.
Суд, вислухавши думку сторін, дослідивши матеріали зустрічної позовної заяви, приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що в провадженні суду перебуває цивільна справа № 639/3728/21 за позовною заявою Комунального підприємства «Харківводоканал» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та з централізованого водовідведення.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 08 червня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у вищевказаній справі. Призначено судове засідання.
Запропоновано відповідачуу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали надіслати одночасно:
-суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову;
-позивачу, іншим відповідачам, а також третім особам копію відзиву та доданих до нього документів.
-відзив повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України.
Заочним рішенням Жовтневого районного суду м. Харкова від 01 листопада 2021 року позовні вимоги Комунального підприємства «Харківводоканал» задоволені.
Ухвалою Жовтневого районного суду м. Харкова від 28 березня 2024 року заяву ОСОБА_4 про перегляд заочного рішення Жовтневого районного суду м. Харкова від 01 листопада 2021 року у цивільній справі № 639/3728/21 задоволено.
Заочне рішення Жовтневого районного суду м. Харкова від 01 листопада 2021 року скасовано.
22 квітня 2024 року від відповідача по справі № 639/3728/21 ОСОБА_2 надійшла позовна заява. де відповідачем зазначено ОСОБА_6 , керівник КП «Харківводоканал», адреса: м. Харків, вул. Конторська, буд. 90, ЄДРПОУ 03361715.
Так, частинами 1, 2 ст. 193 ЦПК України передбачено, що відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
Відповідно до частини сьомої статті 178 ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Згідно статей 55, 129 Конституції України, застосування та користування правами на судовий захист здійснюється у випадках та в порядку, встановлених законом.
Тобто, реалізація конституційного права, зокрема, на судовий захист ставиться у залежність від положень процесуального закону, у цьому випадку норм ЦПК України.
Право на пред`явлення зустрічної позовної заяви не є абсолютним, подаючи зустрічну позовну заяву заявник повинен дотримуватись вимог ЦПК України щодо її подання.
Відповідно до частин першої, другої та четвертої статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з частиною першою статті 49 ЦПК України сторони користуються рівними процесуальними правами.
Судом встановлено, що зустрічна позовна заява подана до суду поза межами строку для подання відзиву.
Разом з тим, відповідно до частин першої, другої статті 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасниками справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відповідачем ОСОБА_2 подано клопотання про поновлення пропущеного строку для подання зустрічного позову.
В обґрунтування клопотання посилався на те, що відповідачем було пропущено строк для подання зустрічного позову, у зв`язку із введенням на території України воєнного стану.
Разом з цим вказано, що відповідачу потрібен був час для зустрічі з професійними юристами для отримання консультацій для написанні апеляційної скарги, тоді як відповідач звертається з зустрічною позовною заявою.
Крім того, зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 цього Кодексу. (ч. 1 ст. 194 ЦПК України)
Згідно вимог ч. 1 ст. 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. (ч. 1 ст. 48 ЦПК України)
Позивачем у даній справі (первісний позов) є юридична особа Комунальне підприємство «Харківводоканал». Предметом позову у справі № 639/3728/21 є стягнення заборгованості з відповідачів за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
В свою чергу, ОСОБА_2 у своєму зустрічному позові не зазначено статус сторін відповідно до ч. 1 ст. 48 ЦПК України, а лише найменування сторін КП «Харківводоканал» та ОСОБА_2 .
Отже, ОСОБА_2 необхідно визначитись із колом осіб, які беруть участь у справі та вірно зазначити їх у зустрічному позові.
Крім того, пунктами 5, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Всупереч зазначеним положенням закону ОСОБА_2 не було викладено обставин, якими позивач за зустрічним позовом обґрунтовує свої позовні вимоги та не долучено відповідних доказів.
Крім того, згідно ч.1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
В порушення вищенаведеного, ОСОБА_2 не були долучені до справи копії зустрічного позову з доданими документами у відповідності до кількості відповідачів.
Отже, ОСОБА_2 необхідно: 1) зазначити поважні причини пропуску строку для подання саме зустрічного позову, а не апеляційної скарги; 2) викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги та надати суду докази на підтвердження таких обставин, 3) визначитись ізколом осіб,які берутьучасть усправі тавірно зазначитиїх узустрічному позові(відповіднодо ч.1ст.48ЦПК України); 4) надати копію зустрічної позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу. (ч. 2 ст. 194 ЦПК України)
Згідно ст. 185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що зустрічна позовна заява ОСОБА_2 підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. ст. 175, 176, 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_2 - залишити без руху.
Надати строк для усунення вказаних недоліків, протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу за зустрічним позовом, що у випадку невиконання ухвали у встановлений строк, заява буде йому повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 19.06.2024
Суддя В.В. Труханович
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119821038 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Труханович В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні