справа № 513/627/18
УХВАЛА
про накладення грошового стягнення
18 червня 2024 року м.Арциз
Арцизький районний суд Одеської області у складі: головуючої судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Болградської окружної прокуратури ОСОБА_3 про накладення на потерпілу грошового стягнення у кримінальному провадженні № 12017160000000840, внесеному 15 жовтня 2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за обвинуваченням ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 286 КК України, -
встановив:
В провадженні Арцизького районного суду Одеської області знаходиться кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 286 КК України.
У судове засідання у встановленому КПК України порядку викликалася потерпіла ОСОБА_5 на 18 червня 2024 року на 11 год. 00 хв., однак вона у судове засідання не з`явилася без поважних причин, про причини неявки суд не повідомила.
Прокурор в судовому засіданні заявив клопотання про накладення на потерпілу ОСОБА_5 грошового стягнення так як вона не з`явилася в судове засідання без поважних причин.
Суд, заслухавши обґрунтування прокурора по заявленому клопотанню про накладення на потерпілу грошового стягнення, дослідивши матеріали кримінального провадження, вважає, що клопотання прокурора про накладення на потерпілу грошового стягнення підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно з вимогами частини 1 статті 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 57 КПК України потерпілий зобов`язаний прибути за викликом до суду, а в разі неможливості своєчасного прибуття - завчасно повідомити про це, а також про причини неможливості прибуття.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є накладення грошового стягнення.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 139 КПК України якщо потерпілий, який був у встановленому КПК України порядку викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з`явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі від 0,5 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у випадку неприбуття на виклик суду.
Відповідно до частини 2 статті 318 КПК України судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом. У судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження.
За змістом частини 1 статті 325 КПК України, якщо в судове засідання не прибув за викликом потерпілий, який належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, суд, заслухавши думку учасників судового провадження, залежно від того, чи можливо за його відсутності з`ясувати всі обставини під час судового розгляду, вирішує питання про проведення судового розгляду без потерпілого або про відкладення судового розгляду. Суд має право накласти грошове стягнення на потерпілого у випадках та порядку, передбачених главою 12 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, потерпіла ОСОБА_5 про дату, час та місце судового засідання була повідомлена належним чином шляхом отримання SMS повідомлення 13 травня 2024 року про повідомлення потерпілу ОСОБА_5 про дату, час і місце судового засідання, однак потерпіла ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилася, про причини неявки в судове засідання суд не повідомила.
Судом встановлено, що потерпіла ОСОБА_5 не виконала покладений на неї процесуальний обов`язок з`явитися в судове засідання та у разі неможливості своєчасного прибуття завчасно повідомити про це суд.
Поважних причин, передбачених статтею 138 КПК України неприбуття потерпілої ОСОБА_5 на виклик судом не встановлено.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що потерпіла ОСОБА_5 , будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце судового засідання в судове засідання не з`явилася, про причини неявки завчасно суд не повідомила, суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання прокурора та необхідність накладення на потерпілу ОСОБА_5 грошового стягнення.
Керуючись статтями 28, 57, 131, 135-137, 139, 144, 146, 147, 325, 371, 372 КПК України, суд, -
постановив:
Клопотання прокурора Болградської окружної прокуратури ОСОБА_3 про накладення на потерпілу грошового стягнення - задовольнити.
Накласти на потерпілу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка згідно обвинувального акту зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , грошове стягнення у розмірі 0,5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 1514 (одна тисяча п`ятсот чотирнадцять) гривень 00 копійок.
Роз`яснити потерпілій, що відповідно до частини 1 статті 147 КПК України особа, на яку було накладено грошове стягнення та яка не була присутня під час розгляду цього питання судом, має право подати клопотання про скасування ухвали про накладення на неї грошового стягнення. Клопотання подається суду, який постановив ухвалу про накладення грошового стягнення.
Копію ухвали надіслати потерпілій для відома та до відповідного відділу державної виконавчої служби для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Арцизького районного суду
Одеської області ОСОБА_1
Суд | Арцизький районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119823685 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами |
Кримінальне
Арцизький районний суд Одеської області
Гусєва Н. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні