МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ
Справа № 521/8293/24
Номер провадження № 2/521/4616/24
УХВАЛА
30 травня 2024 року м.Одеса
Суддя Малиновського районного суду м.Одеси Маркарова С.В.
розглянувши матеріали цивільної справи
позивач : ОСОБА_1
відповідач : ОСОБА_2
предмет позову : визнання договорів недійсними
поділ майна
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із вищезазначеним позовом.
Позовна заява містить чотирнадцять позовних вимог майнового та немайнового характеру.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Підставою відкриття провадження у цивільній справі судом є подання особою позовної заяви, оформленої відповідно до вимог ст. 175 ЦПК України, яка предметно, суб`єктно, інстанційно та територіально підсудна даному суду.
Зазначене узгоджуєтьсяіз Главами1,2Розділу 1,ч.1ст.187ЦПК України,за якимисуддя відкриваєпровадження усправі завідсутністю підставдля залишенняпозовної заявибез руху,повернення позовноїзаяви чивідмови у відкритті провадження.
Відповідно до ч.1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Позивачем порушено питання про п`ять об`єктів нерухомого майна.
Нерухоме майно знаходиться як на території Хаджибейського району м.Одеси, так і інших районів Одеської області.
Докази реальної, дійсної вартості спірних об`єктів нерухомого майна на час звернення позивача до суду для визначення територіальної підсудності розгляду справи судами позивачем не надані.
До позовної заяви в порядку ч. 4 ст. 177 ЦПК України додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір по вимогах немайнового характеру для фізичної особи позивача відповідно до Закону України «Про судовий збір» становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211 грн. 20 коп.) та справляється за кожну вимогу.
Одинадцять позовних вимог немайнового характеру судовим збором не сплачені. В порядку ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Принципами судового доказування є обов`язковість доказування (оскільки всі обставини справи підлягають доказуванню; належність, допустимість, достовірність, достатність, доказів (Глава 5 Розділу І ЦПК України).
Так, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом та несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, лише сприяє учасникам удового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Змагальна форма цивільного процесу визначає покладання тягаря доказування на самі сторони і зняття із суду обов`язку по збиранню доказів.
В порядку статті 177, частин 2, 4 ст.83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Вказані процесуальні вимоги позивачем також не дотримані.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог статей 175, 177 ЦПК України, залишає заяву без руху та надає позивачу строк для усунення її недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву - залишити без руху.
Надати позивачу строк п`ятьднів здня отриманнякопії ухвали для усунення недоліків заяви, а саме:
Для визначення територіальної підсудності розгляду справи судами надати відомості реальної, дійсної вартості кожного спірного об`єкту нерухомого майна на час звернення позивача до суду.
Надати докази :
-укладення кожного правочину, який оспорюється під впливом обману
-письмові докази наявності спірних 90000 доларів США
Оплатити судовий збір по вимогах немайнового характеру - 13 323 грн. 20 коп.
Надати всі вже додані до позовної заяви докази в читабельному вигляді.
Роз`яснити позивачу, що: у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заява вважається неподаною та підлягає поверненню, що не перешкоджає позивачу у повторному зверненню до суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Світлана Маркарова
Повний текст ували виготовлений 30.05.2024 року
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2024 |
Оприлюднено | 20.06.2024 |
Номер документу | 119823963 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Маркарова С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні