КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙСУД М.МИКОЛАЄВА
Справа № 488/2339/24
Провадження № 2/488/1385/24
Ухвала
Іменем України
"07" червня 2024 р. м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду міста Миколаєва Селіщева Л.І., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини, припинення стягнення аліментів, треті особи: Миколаївський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Миколаївської міської ради, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 , через свого представника адвоката Родіонова В.Є., звернувся до суду з позовом, в якому просить:
- виключити запис про ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, як батька, з актового запису про народження ОСОБА_4 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 в місті Катовіце, Польща, вчиненого Бюро реєстрації актів громадянського стану м. Катовіце (Польща), свідоцтво про народження № НОМЕР_1 , оформлене та видане 06.04.2022 року;
- припинити з моменту призначення стягнення аліментів з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України на користь на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_2 , на утримання доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у розмірі 1/4 частини від усіх його видів заробітку (доходу), але не менш ніж 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісячно, починаючи з 28.07.2022 року, що стягуються на підставі рішення Корабельного районного суду м. Миколаєва від 02.03.2023 р. у справі №488/1145/22.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до висновку про необхідність залишити її без руху через наступне.
Статті 175 - 177 ЦПК України містять вимоги, яким повинна відповідати позовна заява, зокрема:
-повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
-зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
-зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);
-відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися;
-відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру,судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач заявляє дві самостійні вимоги немайнового характеру.
За поданняфізичною особоюдо судупозовної заяви немайнового характеру доведеться сплатити судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн).
До матеріалів позовної заяви не додано документів, що підтверджують сплату судового збору позивачем.
Натомість, позивач у позові посилається на п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» і вважає себе особою, яка звільнена від сплати судового збору як військовослужбовець.
Разом зтим,зазначена нормамає відсильнийхарактер тане міститьвичерпного перелікусправ,в якихучасники бойовихдій таприрівняні доних особизвільняються відсплати судовогозбору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір».
Відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Слід звернути увагу, що зазначені пільги осіб з відповідним статусом розповсюджуються на позовні вимоги, які витікають з цих конкретних випадків. Для прикладу, Законом учасник бойових дій звільнений від сплати судового збору у разі звернення до суду з позовом щодо незастосування пільг, визначених в Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Проте, якщо ця ж особа, яка має статус учасника бойових дій, звертається до суду з позовними вимогами, наприклад, про розірвання шлюбу, поділ майна подружжя, судовий збір має бути сплачений на загальних підставах, оскільки у даному випадку такий позов не пов`язаний з порушенням права саме учасника бойових дій, а виникає з сімейних відносин, або захисту права власності.
Із позову вбачається, що ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини, припинення стягнення аліментів, даний позов не пов`язаний з порушенням права саме як учасника бойових дій, а виникає з сімейних правовідносин.
Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». У статті 22 цього ж Закону передбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акту, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.
Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону.
Отже, вирішуючи питання про сплату судового збору або підстави звільнення від сплати судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм пункту 13 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI суд враховує предмет та підстави позову; перевіряє чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статей 12, 22 Закону № 3551-XII.
Аналогічну правовупозицію щодозастосування татлумачення пункту13частини першоїстатті 5п.13ч.1ст.5Закону України«Про судовийзбір» викладеноу постановіВеликої ПалатиВерховного Судувід 09.10.2019у справі№9901/311/19,постановіВеликої ПалатиВерховного Судувід 12.02.2020у справі№545/1149/17,постанові Касаційногоадміністративного судуу складіВерховного Судувід 21.03.2018у справі№490/8128/17.
Таким чином, враховуючи ту обставину, що заявлені вимоги позивача не пов`язані з його соціальним захистом як учасника бойових дій і правового захисту ветеранів війни,то вінне звільняєтьсявід сплатисудового зборуза поданнядо судупозову про виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини, припинення стягнення аліментів.
Таким чином, позивач повинен сплатити судовий збір за ставками,встановленими дляпозовних заявнемайнового характеру, та надати суду оригінал квитанції.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштівМиколаїв.ГУК/Корабел.р-н/22030101Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37992030Банк отримувачаКазначейство України (ЕАП)Код банку отримувача (МФО)899998Рахунок отримувачаUA318999980313191206000014481Код класифікації доходів бюджету22030101Призначення платежу*;101;
Отже в заяві мають місце вказані вище недоліки, які позбавляють суд можливості призначити заяву до розгляду.
Враховуючи викладене, вважаю необхідним дану позовну заяву залишити без руху, невідкладно повідомити про це позивача та надати йому строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання позивачем ухвали про залишення позовної заяви без руху у відповідності до положень ст. 185 ЦПК України.
Судом при винесенні ухвали враховується прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Круз проти Польщі» від 19 червня 2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини, припинення стягнення аліментів, треті особи: Миколаївський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Миколаївської міської ради - залишити безруху та запропонувати позивачу усунути недоліки протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.І. Селіщева
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2024 |
Оприлюднено | 21.06.2024 |
Номер документу | 119853359 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Селіщева Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні