Рішення
від 04.06.2024 по справі 452/3352/19
САМБІРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 452/3352/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"04" червня 2024 р. м. Самбір

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

у складі головуючого судді Пташинського І.А.

при секретарі Терлецькій І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору Товариство з обмеженою відповідальності «Гарант», Товариство з обмеженою відповідальності «Гуцулка», Товариство з обмеженою відповідальності «Максим», Товариство з обмеженою відповідальності «Кінолюкс», приватний нотаріус Самбірського районного нотаріального округу Львівської області Копистянський Юрій Романович про :

-визнання майна у вигляді часток, набутих за час спільного проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, в статутних капіталах господарських товариств спільною сумісною власністю;

-визнання права власності на половину частки в майні,набутому за час спільного проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, яке є у їх спільній сумісній власності, у вигляді часток в статутних капіталах господарських товариств,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду з вказаним позовом, який неодноразово уточняла, про:

-визнання спільною сумісною власністю ОСОБА_1 та ОСОБА_5 майна у вигляді часток, набутих за час спільного проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, в статутних капіталах таких товариств: Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант»; Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуцулка»; Товариства з обмеженою відповідальністю «Максим»; Товариства з обмеженою відповідальністю «Кінолюкс»;

-визнання за ОСОБА_1 права власності на половину частки в майні ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , набутому за час спільного проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу , яке є у їх спільній сумісній власності, а саме:

?на 50 % частки ОСОБА_5 в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант» (вул. Заміська, 2, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 13832831), що становить 12,5 % частки статутного капіталу товариства у відсотковому відношенні або 250 грн. у фіксованій грошовій сумі;

?на 50 % частки ОСОБА_5 в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуцулка» (вул. Степана Бандери, 6/16, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 13832707), що становить 12,5 % частки статутного капіталу товариства у відсотковому відношенні або 2964,88 грн. у фіксованій грошовій сумі;

?на 50 % частки ОСОБА_5 в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Максим» (вул. Валова, 24,

м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 22394666), що становить 12,5 % частки статутного капіталу товариства у відсотковому відношенні або 3125,00 грн. у фіксованій грошовій сумі;

?на 50 % частки ОСОБА_5 в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Кінолюкс» (пл. Ринок, 15,

м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 34741880), що становить 12,5 % частки статутного капіталу товариства у відсотковому відношенні або 250 грн. у фіксованій грошовій сумі.

В підтвердження заявлених позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_5 був одним із засновників (учасників) ТзОВ «Гарант», ТзОВ «Гуцулка», ТзОВ «Максим» та ТзОВ «Кінолюкс».

Дані факти підтверджуються:

-відносно Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант» - витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на запит від 08.07.2019 року за № 1005523114 станом на 08.07.2019 року;

-відносно Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуцулка» - витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на запит від 08.07.2019 року за № 1005523262 станом на 08.07.2019 року;

-відносно Товариства з обмеженою відповідальністю «Максим» - витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань на запит від 08.07.2019 року за № 1005523321 станом на 08.07.2019 року.

-відносно Товариства з обмеженою відповідальністю «Кінолюкс» - витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань на запит від 15.08.2019 року за № 1005655840 станом на 15.08.2019 року.

ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що засвідчується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 06.11.2018 року, виданим Самбірським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області (актовий запис №377).

Рішенням Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 02 травня 2019 року у справі № 452/568/19, яке набрало законної сили, встановлено факт постійного проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу ОСОБА_1 з ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 17 квітня 1997 року по день його смерті.

Згідно ст.74СК України,якщо жінката чоловікпроживають однієюсім`єю,але неперебувають ушлюбі міжсобою абов будь-якомуіншому шлюбі,майно,набуте нимиза часспільного проживання,належить їмна правіспільної сумісноївласності,якщо іншене встановленописьмовим договоромміж ними. На майно, що є об`єктом права спільної сумісної власності жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, поширюються положенняглави 8цього Кодексу.

Отже, майно, яке є вкладом ОСОБА_5 , як учасника товариства у статутний капітал товариств, було набуте за період спільного проживання однією сім`єю із позивачем, тобто є об`єктом їх спільної сумісної власності. Жодних спорів з приводу внесення вкладу в статутний капітал ТзОВ «Гарант», ТзОВ «Гуцулка», ТзОВ «Максим» та ТзОВ «Кінолюкс» всупереч інтересам сім`ї між позивачем та ОСОБА_5 не виникало.

Верховний суд у постанові від 16.03.2023 року у справі №911/2780/20 констатував, що : «частка в статутному капіталі товариства, яка придбана (набута) за рахунок спільних коштів подружжя, є об`єктомспільної сумісноївласності подружжя. Право з частки належить тому з подружжя, хто став учасником товариства. Подружжя розпоряджається майном, що перебуває в його спільній сумісній власності, зокрема часткою в статутному капіталі товариства, за взаємною згодою, наявність якої презюмується».

Відповідно до ч.1 ст.70 СК України, у разі поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Згідно ст.392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Позивач ОСОБА_1 та її адвокат Юхименко Р.І. в судове засідання не з`явилися, надали суду заяву про розгляд справи за їх відсутності, уточнений позов просили задовольнити повністю.

Відповідачі ОСОБА_2 , ОСОБА_4 в судове засіданні не з`явилися, подали до суду заяву в якій позов визнали повністю, не заперечували проти його задоволення, просили справу слухати у їх відсутності.

Представник відповідача ОСОБА_3 адвокат Найда І.А. надала суду відзив у якому посилалася на те, що ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . був рідним батьком ОСОБА_3 . Йому відомо, що батько був засновником ТзОВ «Гарант», ТзОВ «Гуцулка», ТзОВ «Максим» та ТзОВ «Кінолюкс». За життя ОСОБА_5 заповіту не склав, а тому спадкування після його смерті здійснюється за законом. Вважає, що вимоги позивача щодо визнання спільною сумісною власністю часток ОСОБА_5 в статутних капіталах ТзОВ «Гарант», ТзОВ «Гуцулка», ТзОВ «Максим» та ТзОВ «Кінолюкс» не підлягають задоволенню, оскільки відповідно до п.28 Постанови Пленуму верховного суду України від 21.12.2007 №11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» власником майна, переданого йому засновниками і учасниками, є саме товариство. Вклад до статутного фонду товариства не є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя. Крім того зазначає, що позивачем не надано жодних доказів які б підтверджували, що внески у статутні капітали вищевказаних господарських товариств були здійснені за рахунок спільного майна подружжя, в інтересах сім`ї, за наявністю чи відсутністю згоди позивача, а тому просить у задоволенні позовних вимог відмовити.

Представники третіх осіббез самостійних вимог щодо предмета спору, зокрема, ТзОВ «Гуцулка» - ОСОБА_6 , ТзОВ «Гарант», ТзОВ «Максим» та ТзОВ «Кінолюкс» - ОСОБА_7 ,

в судове засідання не з`явилися, подали до суду заяви про розгляд справи за їх відсутності, із позовом погодились.

Третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору - приватний нотаріус Самбірського районного нотаріального округу Львівської області Копистянський Ю.Р. в судове засідання не з`явився, хоч належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, а тому суд вважає за можливе проводити розгляд справи у його відсутності.

Відповідно до вимог ч. 2ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Судом встановлено, що свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 06.11.2018року,виданим Самбірськимміським відділомдержавної реєстраціїактів цивільногостану Головноготериторіального управлінняу Львівськійобласті,засвідчується,що ОСОБА_5 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 46 років, про що складено актовий запис № 337.

Свідоцтвом про смерть засвідчується, що ОСОБА_8 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Самборі Львівської області, у віці 73 роки, про що складено актовий запис № 369 та видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 .

Рішенням Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 02 травня 2019 року у справі № 452/568/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 про встановлення факту проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу та визнання права власності позов задоволено; встановлено факт постійного проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу ОСОБА_1 з ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , з 17 квітня 1997 року по день його смерті (рішення суду набрало законної сили 01.06.2019).

Із протоколу учасників зборів ТзОВ «Гарант» № 3 від 05.06.2007 року вбачається, що даним протоколом вирішено включити до складу засновників ТзОВ «Гарант» ОСОБА_7 та

ОСОБА_5 .

Із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за № 1005523114 вбачається, що станом на 08.07.2019 року засновниками ТзОВ «Гарант» є ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 . Розмір внеску до статутного фонду ОСОБА_5 500,00 грн.

Згідно протоколу учасників зборів ТзОВ «Гуцулка» № 2 від 29.12.2004 року вбачається, що даним протоколом вирішено вилучити зі складу товариства ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , а також вирішено прийняти у склад ТзОВ «Гуцулка» ОСОБА_7 та ОСОБА_5 із внеском до статутного капіталу у розмірі 5,56 %, що у грошовому еквіваленті становить 1317,72 грн.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за № 1005523262 вбачається, що станом на 08.07.2019 року засновниками ТзОВ «Гуцулка» є ОСОБА_7 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 . Розмір внеску до статутного фонду ОСОБА_5 5929,75 грн.

Із протоколу учасників зборів ТзОВ «Максим» № 2 від 02.03.2004 року вбачається, що даним протоколом вирішено збільшити статутний фонд до 25000 грн. Частки в статутному фонді розподілити відповідно до установчої угоди ОСОБА_7 33,33%, ОСОБА_11 33,33 %, ОСОБА_12 33,33 %. Крім того вирішено виключити ОСОБА_12 зі складу засновників ТОВ «Максим» та передати ОСОБА_5 частку ОСОБА_11 в статутному фонді товариства в повному обсязі.

Із витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за № 1005523321 вбачається, що станом на 08.07.2019 року засновниками ТзОВ «Максим» є ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_5 . Розмір внеску до статутного фонду ОСОБА_5 6250,00 грн.

Із протоколу учасників зборів ТзОВ «Кінолюкс» № 1 від 25.09.2006 року вбачається, що даним протоколом вирішено затвердити статут товариства з статутним фондом 37500 грн. Частка ОСОБА_5 у статутному фонді 6123,75 грн., що становить 16.33% статутного фонду.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за № 1005655840 вбачається, що станом на 15.08.2019 року засновниками ТзОВ «Кінолюкс» є ОСОБА_13 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 . Розмір внеску до статутного фонду ОСОБА_5 500,00 грн.

Відповідно до норми ч. 1ст. 4 ЦПК Україникожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Статтею 5 ЦПК Українивстановлено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Згідност. 13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судому передбачених цим Кодексом випадках.

Частиною 1статті 81 ЦПК Українивизначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1ст. 355 Цивільного кодексу України(далі -ЦК України) майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно).

За приписамист. 190 ЦК України,майном як особливим об`єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов`язки.

Згідно зіст. 368 ЦК України,спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Суб`єктами права спільної сумісної власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, а також держава, територіальні громади, якщо інше не встановлено законом. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом. Майно, набуте в результаті спільної праці та за спільні грошові кошти членів сім`ї, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором, укладеним у письмовій формі.

Статтею 369 ЦК Українипередбачено, що співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно дост. 60 Сімейного кодексу Українимайно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Згідно з ч. ч. 1, 4ст. 65 Сімейного кодексу Українидружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою. Договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім`ї, створює обов`язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім`ї.

Зазначені норми закону встановлюють презумпцію спільності права власності подружжя на майно, яке набуте ними в період шлюбу. Ця презумпція може бути спростована й один з подружжя може оспорювати поширення правового режиму спільного сумісного майна на певний об`єкт, у тому числі в судовому порядку. Тягар доказування обставин, необхідних для спростування презумпції, покладається на того з подружжя, який її спростовує. Така правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 24.05.2017 у справі № 6-843цс17 та постановах Верховного Суду від 06.02.2018 у справі № 235/9895/15-ц, від 05.04.2018 у справі №404/1515/16-ц, а також Великої Палати Верховного Суду від 21.11.2018 у справі №372/504/17 (провадження № 14-325цс18).

Згідно ст.74 СК України, якщо жінка та чоловік проживають однією сім`єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними. На майно, що є об`єктом права спільної сумісної власності жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, поширюються положенняглави 8цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1ст. 91 ЦК Україниюридична особа здатна мати такі ж цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність), як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати лише людині.

Частинами 1 - 3ст. 96 ЦК Українипередбачено, що юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов`язаннями. Юридична особа відповідає за своїми зобов`язаннями усім належним їй майном. Учасник (засновник) юридичної особи не відповідає за зобов`язаннями юридичної особи, а юридична особа не відповідає за зобов`язаннями її учасника (засновника), крім випадків, встановлених установчими документами та законом.

У частині 1ст. 3 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»зазначено, що товариство несе відповідальність за своїми зобов`язаннями всім належним йому майном.

Частиною 1ст. 13 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»вкладом учасника товариства можуть бути гроші, цінні папери, інше майно, якщо інше не встановлено законом.

Згідно з п. 1 ч. 1ст. 115 ЦК України,господарське товариство є власником майна, переданого йому учасниками товариства у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу.

Велика Палата Верховного Суду в постанові від 29.06.2021 у справі №916/2813/18 зазначила, що право власності на майно, передане учасниками господарського товариства як вклад, належить товариству, а не його учасникам (засновникам). Тому майно господарського товариства належить йому на праві власності і не може належати на праві власності іншим особам. Зокрема, таке майно не може належати на праві спільної власності учаснику (засновнику) товариства та його подружжю (колишньому подружжю).

Таким чином, з моменту внесення грошових коштів чи іншого майна як вкладу таке майно належить на праві власності самому товариству, і воно втрачає ознаки об`єкта права спільної сумісної власності подружжя.

Тобто в разі передання подружжям свого майна як вкладу, для участі одного з них у товаристві, зазначене майно стає власністю такого товариства, а подружжя набуває право на частку в статутному капіталі такого товариства.

Частиною 1ст. 61 Сімейного кодексу Українипередбачено, що об`єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.

Верховний суд у постанові від 16.03.2023 року у справі №911/2780/20 констатував, що : «частка в статутному капіталі товариства, яка придбана (набута) за рахунок спільних коштів подружжя, є об`єктомспільної сумісноївласності подружжя. Право з частки належить тому з подружжя, хто став учасником товариства. Подружжя розпоряджається майном, що перебуває в його спільній сумісній власності, зокрема часткою в статутному капіталі товариства, за взаємною згодою, наявність якої презюмується».

Згідно ч.4 ст.263 ЦПК України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

За загальним правилом, в аналогічних справах береться до уваги постанова, ухвалена пізніше. На цьому наполягає сам Верховний Суд у своїй постанові від 30 січня 2019-го у справі №755/10947/17 : «Велика Палата Верховного Суду зазначає, що незалежно від того чи перераховані усі постанови, у яких викладена правова позиція, від якої відступила Велика Палата Верховного Суду, суди під час вирішення тотожних спорів мають враховувати саме останню правову позицію Великої Палати Верховного Суду».

У зв`язкуз цим,суд привирішенні даногоспору не враховує висновки ВС України та ВС, на які покликається у відзиві на позовну заяву представник відповідача ОСОБА_3 адвокат Найда І.А. (а.с.119 - 122), оскільки вони були ухвалені раніше, тобто до ухвалення правового висновку Верховного Суду викладеного у постанові від 16.03.2023 року у справі №911/2780/20 у подібних правовідносинах.

Враховуючи встановлені обставини, суд прийшов до висновку, що майно, яке є вкладом ОСОБА_5 як учасника товариства у статутний капітал ТзОВ «Гарант», ТзОВ «Гуцулка», ТзОВ «Максим» та ТзОВ «Кінолюкс» (по 25% частки статутного капіталу у кожному з товариств), було набуте за період його спільного проживання однією сім`єю із позивачем без реєстрації шлюбу, тобто є об`єктом їх спільної сумісної власності. За таких обставин, суд вважає, що позов в цій частині є підставним і його в цій частині слід задовольнити.

Відповідно до ч.1 ст.70 СК України, у разі поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Згідно ст.370 ЦК України, співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності, крім випадків, установлених законом. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду. Виділ частки із майна, що є у спільній сумісній власності, здійснюється у порядку, встановленомустаттею 364цього Кодексу.

Відповідно із ч.2 ст.372 ЦК України, у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.

Згідно ст.392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Враховуючи встановлені обставини, суд вважає, що права позивача підлягають судовому захисту шляхом визнання за нею права власності на частку в майні, набутому за час спільного проживання ОСОБА_1 із ОСОБА_5 однією сім`єю без реєстрації шлюбу, яке є у їх спільній сумісній власності, а саме:

?на 50 % частки ОСОБА_5 в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант», що становить 12,5% частки статутного капіталу товариства у відсотковому відношенні або 250 грн. у фіксованій грошовій сумі;

?на 50 % частки ОСОБА_5 в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуцулка», що становить 12,5% частки статутного капіталу товариства у відсотковому відношенні або 2964,88 грн. у фіксованій грошовій сумі;

?на 50 % частки ОСОБА_5 в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Максим», що становить 12,5% частки статутного капіталу товариства у відсотковому відношенні або 3125,00 грн. у фіксованій грошовій сумі;

?на 50 % частки ОСОБА_5 в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Кінолюкс», що становить 12,5 % частки статутного капіталу товариства у відсотковому відношенні або 250 грн. у фіксованій грошовій сумі.

При цьому суд відхиляє інші заперечення проти позову представника відповідача ОСОБА_3 адвоката Найда І.А., викладені у відзиві на позовну заяву, оскільки вони не знайшли свого підтвердження та спростовані дослідженими в судовому засіданні належними та допустимими доказами.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.4,5,12,13, 76-81,247,259, 263 - 265,268 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи без самостійних вимог щодо предмета спору Товариство з обмеженою відповідальності «Гарант», Товариство з обмеженою відповідальності «Гуцулка», Товариство з обмеженою відповідальності «Максим», Товариство з обмеженою відповідальності «Кінолюкс», приватний нотаріус Самбірського районного нотаріального округу Львівської області Копистянський Юрій Романович про визнання майна у вигляді часток в статутних капіталах господарських товариств спільною сумісною власністю; визнання права власності на половину спільного майна у вигляді часток в статутних капіталах господарських товариств задовольнити.

Визнати спільною сумісною власністю ОСОБА_1 та ОСОБА_5 майно у вигляді часток, набутих за час їх спільного проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, в статутних капіталах таких товариств:

-Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант» (вул. Заміська, 2, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 13832831) - 25 % частки статутного капіталу товариства;

-Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуцулка» (вул. Степана Бандери, 6/16, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 13832707) - 25 % частки статутного капіталу товариства;

-Товариства з обмеженою відповідальністю «Максим» (вул. Валова, 24, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 22394666) - 25 % частки статутного капіталу товариства;

-Товариства з обмеженою відповідальністю «Кінолюкс» (пл. Ринок, 15, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 34741880) - 25 % частки статутного капіталу товариства.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на половину частки (1/2 одну другу) в майні ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , набутому за час спільного проживання однією сім`єю без реєстрації шлюбу, яке є уїх спільнійсумісній власності,а саме:

?на 50 % частки ОСОБА_5 в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант» (вул. Заміська, 2, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 13832831), що становить 12,5 % частки статутного капіталу товариства у відсотковому відношенні або 250 (двісті п`ятдесят) грн. 00 коп. у фіксованій грошовій сумі;

?на 50 % частки ОСОБА_5 в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Гуцулка» (вул. Степана Бандери, 6/16, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 13832707), що становить 12,5 % частки статутного капіталу товариства у відсотковому відношенні або 2964 (дві тисячі дев`ятсот шістдесят чотири) грн. 88 коп. у фіксованій грошовій сумі;

?на 50 % частки ОСОБА_5 в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Максим» (вул. Валова, 24, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 22394666), що становить 12,5 % частки статутного капіталу товариства у відсотковому відношенні або 3125 (три тисячі сто двадцять п`ять) грн. 00 коп. у фіксованій грошовій сумі;

?на 50 % частки ОСОБА_5 в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Кінолюкс» (пл. Ринок, 15, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 34741880), що становить 12,5 % частки статутного капіталу товариства у відсотковому відношенні або 250 (двісті п`ятдесят) грн. 00 коп. у фіксованій грошовій сумі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

На рішення Самбірського міськрайонного суду Львівської області може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 ,адреса: АДРЕСА_1 .

Відповідачі:

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_4 ,адреса: АДРЕСА_1 .

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_5 ,адреса: АДРЕСА_2 .

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , НОМЕР_6 ,адреса: АДРЕСА_3 .

Треті особи :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гарант» (вул. Заміська, 2, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 13832831).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Гуцулка» (вул. Степана Бандери, 6/16,

м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 13832707).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Максим» (вул. Валова, 24, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 22394666).

Товариство з обмеженою відповідальністю «Кінолюкс» (пл. Ринок, 15, м. Самбір, Львівська область, 81400, ідентифікаційний код 34741880)

ОСОБА_14 - приватний нотаріус Самбірського районного нотаріального округу Львівської області, адреса: 81400, Львівська область, м.Самбір, вул.Мазепи, буд.5.

Повний текст рішення складено 14 червня 2024 року.

Суддя

СудСамбірський міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення04.06.2024
Оприлюднено21.06.2024
Номер документу119854800
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —452/3352/19

Ухвала від 27.06.2024

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

Рішення від 04.06.2024

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

Ухвала від 12.03.2024

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

Ухвала від 12.03.2024

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

Ухвала від 11.03.2024

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

Ухвала від 25.09.2023

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

Ухвала від 09.12.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

Ухвала від 09.12.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

Ухвала від 08.06.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

Ухвала від 23.07.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні