Справа № 214/5124/24
2/214/3421/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 червня 2024 року суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Ткаченко А.В., розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Саксаганської районної у мсті ради, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача Виконкому Саксаганської районної у місті ради та просить суд визнати право власності за нею на спадкове майно в порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 брата ОСОБА_2 , посилаючись на відмову нотаріуса у видачі свідоцтва через пропуск строку подання заяви про прийняття спадщини.
Однак позовна заява не відповідає вимогам ЦПК України.
Так, згідно частини першої статті 42 ЦПК України, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Положеннями статті 48 ЦПК України визначено, що сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Згідно пункту 4 частини 3 статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Разом з тим, позивачем в тексті позовної заяви лише викладено обставини спору без зазначення способу захисту прав та інтересів, посилання на нормативно-правові акти, які передбачають регулювання даних правовідносин, підстави для задоволення вимог (з огляду на пропуск строку для подачі позовної заяви до суду), тощо, що підлягає уточненню.
Позивачу також слід викласти прохальну частину тексту позовної вимоги, зазначивши чіткоперелік об?єктів спадкового майна, право власності на які вона просить визнати.
Крім того, відповідно до пунктів 6,7,9,10 частини третьої статті 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:
- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (станом на дату пред`явлення позову до суду).
Зазначені відомості в позовній заяві відсутні, що потребує уточненню.
Крім того, у справі зазначено представником позивача адвоката Тімофєєву ьО.А., однак в порушення вимог ст. 14 ЦПК України, відсутні відомості про наявність у адвоката електронного кабінету у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі, що також підлягає виправленню.
Згідно частини першої статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина друга статті 185 ЦПК України).
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків повідомивши, що відповідно до частини третьої статті 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, …, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Саксаганської районної у мсті ради, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом, надавши позивачу строк для усунення недоліків терміном десять днів з дня вручення (отримання) ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Ткаченко
Суд | Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2024 |
Оприлюднено | 21.06.2024 |
Номер документу | 119861487 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу
Ткаченко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні