ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"10" червня 2024 р.м. Одеса Справа № 916/5638/23
Господарський суд Одеської області у складі:
судді С.В. Літвінова
при секретарі Т.О. Липі
розглянувши справу в підготовчому засіданні за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до відповідача - Сільськогосподарський виробничий кооператив "АГРО ЛІДЕР" (вул. Зелена, буд.26,Миролюбівка,Херсонський район, Херсонської область,75014) про визнання недійсним рішень загальних зборів членів кооперативу
за участю представників:
від позивача: не з`явився
від відповідача: не з`явився
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Одеської області з позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "АГРО ЛІДЕР" про визнання недійсним рішення загальних зборів членів кооперативу оформлене протоколом № 2 від 28.06.2016 та статуту в частині п. 1.6., затвердженого загальними зборами членів кооперативу (протокол №1 від 16.01.2018).
Ухвалою суду від 29.12.2023 позовну заяву залишено без руху.
05.01.2024 надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 08.01.2024 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
22.01.2024 року відповідач надав відзив на позов відповідно якому визнав позовні вимоги в повному обсязі.
28.02.2024 ОСОБА_2 просить суд залучити останього до участі у справі № 916/5638/23 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача та об`єднати справу № 916/5638/23 в одне провадження зі справою № 916/4942/23.
21.03.2024 позивач надав заперечення проти заяви про залучення третьої особи та об`єднання справ.
Відповідно до ч. 1 ст. 173 ГПК України, в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Згідно до п. 1 ч. 2 ст. 173 ГПК України, суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об`єднати в одне провадження декілька справ за позовами: одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача.
Відповідно до ч. 3 ст. 173 ГПК України, об`єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.
Згідно до ч.7, ч. 8 ст. 173 ГПК України, про об`єднання справ в одне провадження, роз`єднання позовних вимог, про відмову в об`єднанні справ в одне провадження, роз`єднанні позовних вимог суд постановляє ухвалу. Справи, що перебувають у провадженні господарського суду, в разі об`єднання їх в одне провадження передаються на розгляд судді, який раніше за інших суддів відкрив провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ГПК України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Пункт 4 ч.5 ст.13 ГПК України визначає, що суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Судом встановлено, що предмет спору у справах №916/5638/23 та №916/4942/23 не є подібним, а суб`єктний склад учасників процесу є різним.
Представник ОСОБА_2 просить суд залучити його ( ОСОБА_2 ) як члена кооперативу в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору , на стороні відповідача .
Відповідно до ст. 50 ГПК України якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Третіх осіб може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. В іншому випадку треті особи самостійно вступають в справу у разі коли рішення суду може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін.
Судом встановлено, що представник ОСОБА_2 в своїй заяві не мотивував та не обґрунтував, яким чином оскаржуване рішення загальних зборів членів кооперативу та майбутнє рішення суду може вплинути на права та обов`язки його довірителя.
Враховуючи вищевикладене, суд відмовив ОСОБА_2 у задоволені заяви про залучення його в якості третьої особи та об`єднання справ.
06.06.2024 позивач звернувся до суду із заявою про зміну предмету позову відповідно якої просить суд визнати недійсним рішення загальних зборів членів Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля» (код ЄДРПОУ 00856221) від 28.06.2016 року, оформлене протоколом №2 від 28.06.2016 року про переведення ОСОБА_1 до асоційованих членів Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля» та визнати недійсним рішення загальних зборів членів Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля» (код ЄДРПОУ 00856221) від 28.06.2016 року, оформлене протоколом №2 від 28.06.2016 року про затвердження нової редакції Статуту Сільськогосподарського кооперативу «АГРО ЛІДЕР», затвердженого загальними зборами членів кооперативу (протокол №1 від 16.01.2018 року) в частині пункту 1.6. про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Білозерським РВ УМВС України в Херсонській області 01.06.2006 року, ідентифікаційний код НОМЕР_2 , зареєстрований: АДРЕСА_2 , асоційованим членом кооперативу.
07.06.2024 відповідач визнав позовні вимоги з урахуванням заяви про зміну предмета позову.
В судовому засіданні від 06.02.2023 р. було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив наступне.
Позивач вказує, що 17.03.2000 року було проведено державну реєстрацію Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля» (код ЄДРПОУ 00856221), номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: 1 482 120 0000 000399.
Правонаступником СК «Радянська Земля» є Сільськогосподарський виробничий кооператив «АГРО ЛІДЕР» (далі - СК «АГРО ЛІДЕР», Відповідач), згідно пункту 1 Статуту Сільськогосподарського виробничого кооперативу «АГРО ЛІДЕР», затвердженого загальними зборами членів кооперативу (протокол №1 від 16.01.2018 року).
28.06.2016 року загальними зборами членів Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля» було прийнято рішення про переведення з членів кооперативу ОСОБА_1 до асоційованих членів кооперативу, оформлене протоколом №2 від 28.06.2016 року (дачі - оскаржуване рішення).
Позивач вважає дане рішення незаконним та прийнятим з порушенням вимог закону та статуту, через що воно підлягає визнанню недійсним.
Так, у Протоколі загальних зборів членів СК «Радянська Земля» №2 від 28.06.2016 року зазначено, що присутні 100% голосів. Ці Загальні збори членів кооперативу повноважні приймати будь-які рішення по всім питанням діяльності кооперативу, згідно з чинним законодавством України та установчими документами кооперативу.
Згідно пункту 5.1 Статуту Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля» (далі - Статут) членами Кооперативу можуть бути як фізичні особи, так і юридичні особи, які досягли 16-річного віку і виявили бажання брати участь у діяльності Кооперативу, визнають Статут та дотримуються його вимог, формують фонди та беруть участь у його діяльності шляхом обов`язкової трудової участі, зробили вступні та пайові внески.
У відповідності до п.5.3. Статуту Кооператив може приймати до свого складу за рішенням загальних зборів асоційованих членів кооперативу.
Вступ до Кооперативу здійснюється на підставі поданої заяви до правління Кооперативу (пункт 5.5. Статуту).
У відповідності до пункту 5.6. Статуту рішення правління (голови) Кооперативу про прийняття до Кооперативу підлягає схваленню загальними зборами членів Кооперативу.
За відповідною заявою члени Кооперативу можуть переоформити членство в Кооперативі на асоційоване членство на підставі рішення правління Кооперативу, яке підлягає схваленню загальними Зборами Кооперативу (пункт 6.4. Статуту).
У відповідності до пункту 13.1. Статуту загальні збори затверджують, зокрема, рішення правління Кооперативу про прийняття нових членів та асоційованих членів, та про припинення членства.
Пунктом 14.1. Статуту визначено, що правління Кооперативу вносить на затвердження загальних зборів рішення про прийняття до Кооперативу нових членів та асоційованих членів, та припинення членства, а також про переоформлення простого членства на асоційоване.
Позивач вказує, що зі змісту Протоколу №2 від 28.06.2016 року така заява ОСОБА_1 не подавалася, рішення головою Кооперативу не приймалося. У свою чергу, саме загальними зборами членів СК «Радянська Земля» прийнято рішення щодо переводу з членів кооперативу ОСОБА_1 в статус асоційованого члена. При цьому, така процедура жодним нормативно-правовим актом або Статутом не передбачена.
Згідно ч.2 ст. 14 ЗУ «Про сільськогосподарську кооперацію» ( в редакції від 24.07.2021 року) асоційованім членом сільськогосподарського кооперативу може бути будь-яка юридична або фізична особа, яка не є членом такого сільськогосподарського кооперативу та внесла вклад у порядку та розмірах, визначених відповідно до статуту такого кооперативу.
Позивач зазначає, що рішення загальних зборів щодо припинення членства ОСОБА_1 не приймалося. У той же час, Позивач згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є членом Кооперативу. А, відтак, ОСОБА_1 не міг бути та не є асоційованим членом, та має всі повноваження члена СК «АГРО ЛІДЕР», а рішення загальних зборів членів СК «Радянська Земля» про переведення з членів кооперативу ОСОБА_1 до асоційованих членів кооперативу, оформлене протоколом №2 від 28.06.2016 року не може мати жодних правових наслідків та підлягає визнанню недійним.
Крім того, позивач вказує, що пункт 1.6. Статуту Сільськогосподарського виробничого кооперативу «АГРО ЛІДЕР», затвердженого загальними зборами членів кооперативу (протокол №1 від 16.01.2018 року) містить положення про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Білозерськнм РВ УМВС України в Херсонській області 01.06.2006 року, ідентифікаційний код НОМЕР_2 , зареєстрований: АДРЕСА_2 є асоційованим членом кооперативу.
Враховуючи те, що рішення загальних зборів членів СК «Радянська Земля» про переведення з членів кооперативу ОСОБА_1 до асоційованих членів кооперативу, оформлене протоколом №2 від 28.06.2016 року підлягає визнанню недійсним з підстав, викладених у позовній заяві, то і рішення загальних зборів членів Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля» (код ЄДРПОУ 00856221) від 28.06.2016 року, оформлене протоколом №2 від 28.06.2016 року про затвердження нової редакції Статуту Сільськогосподарського кооперативу «АГРО ЛІДЕР», затвердженого загальними зборами членів кооперативу (протокол №1 від 16.01.2018 року) в частині пункту 1.6. про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Білозерським РВ УМВС України в Херсонській області 01.06.2006 року, ідентифікаційний код НОМЕР_2 , зареєстрований: АДРЕСА_2 , асоційованим членом кооперативу також не може мати жодних правових наслідків та підлягає визнанню недійсним.
У свою чергу, позивач звертає увагу на те, що рішенням загальних зборів членів Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля», що оформлене протоколом №1 від 16.01.2018 року було вирішено відповідно до Закону України від 09.04.2015р. №317-VIII «про засудження комуністичного та націоналістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» змінити назву Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля» на Сільськогосподарський кооператив «Агро Лідер» та затверджено нову редакцію статуту.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Одеської області з позовною заявою за захистом своїх прав та інтересів.
Проаналізувавши наявні у справі докази та надавши їм відповідну правову оцінку, суд дійшов наступних висновків.
За змістом положень частини першої статті 167 Господарського кодексу України корпоративні відносини - це відносини, які виникають, змінюються та припиняються щодо права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.
Стаття 55 Господарського кодексу України визначає господарські організації як юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.
Господарською діяльністю у Господарському кодексі України вважається діяльність суб`єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Цей Кодекс розрізняє господарську діяльність, яка має на меті отримання прибутку (підприємництво) і некомерційну господарську діяльність, яка здійснюється без такої мети (стаття 3).
Корпоративне підприємство характеризується тим, що утворюється, як правило, двома або більше засновниками за їх спільним рішенням (договором), діє на основі об`єднання майна та/або підприємницької чи трудової діяльності засновників (учасників), їх спільного управління справами, на основі корпоративних прав, у тому числі через органи, що ними створюються, участі засновників (учасників) у розподілі доходів та ризиків підприємства.
За змістом наведених норм корпоративні права характеризуються тим, що особа, яка є учасником (засновником, акціонером, членом) юридичної особи має право на участь в управлінні господарською організацією та інші правомочності передбачені законом і статутними документами.
Судом встановлено, зазначено самим Позивачем та не заперечується відповідачем, загальними зборами членів Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля», правонаступником якого є Сільськогосподарський виробничий кооператив «Агро Лідер» 28.06.2016 року було прийнято рішення про переведення з членів кооперативу ОСОБА_1 до асоційованих членів кооперативу, оформлене протоколом №2 від 28.06.2016 року. При цьому, така процедура жодним нормативно правовим актом або індивідуальним актом не передбачена.
У свою чергу, вищезазначене рішення є таким, що прийняте всупереч вимогам закону та статуту кооперативу.
Загальні збори членів кооперативу повноважні приймати будь-які рішення по всім питанням діяльності кооперативу, згідно з чинним законодавством України та установчими документами кооперативу, про що зазначено і у самому Протоколі загальних зборів членів СК «Радянська Земля» №2 від 28.06.2016 року.
У відповідності до ч.3 ст.6 ЗУ «Про сільськогосподарську кооперацію» членство в сільськогосподарському обслуговуючому кооперативі припиняється за умов, передбачених статтею 13 Закону України «Про кооперацію» (в редакції від 19.01.2013 року), та у разі припинення участі в господарській діяльності сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу протягом двох років поспіль.
Статтею 13 ЗУ «Про кооперацію» визначено, що членство в кооперативі припиняється у разі: добровільного виходу з нього; припинення трудової участі в діяльності виробничого кооперативу; несплати внесків у порядку, визначеному статутом кооперативу; смерті члена кооперативу фізичної особи; ліквідації члена кооперативу юридичної особи; припинення діяльності кооперативу. Виключення з членів кооперативу може бути оскаржене до суду.
Відповідно до ст.14 ЗУ «Про кооперацію» у кооперативі допускається асоційоване членство для осіб, які визнають його статут та внесли пай. Асоційований член кооперативу фізична чи юридична особа, яка внесла пайовий внесок і користується правом дорадчого голосу в кооперативі. При ліквідації кооперативу асоційований член кооперативу має переважне порівняно з членами кооперативу право на одержання паю. Порядок вступу до кооперативу та участь асоційованого члена в його господарській та іншій діяльності, права та обов`язки такого члена, розміри паїв та виплат на паї визначаються статутом кооперативу.
Відповідно до ч.1 ст.4 ЗУ «Про сільськогосподарську кооперацію» статут сільськогосподарського кооперативу розробляється відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про кооперацію» (в редакції від 19.01.2013 року).
Статтею 8 ЗУ «Про кооперацію» визначено, що статут кооперативу є правовим документом, що регулює його діяльність. Статут кооперативу повинен містити такі відомості: найменування кооперативу, його тип та місцезнаходження; мета створення кооперативу і вичерпний перелік видів його діяльності; склад його засновників; умови і порядок вступу до кооперативу та виходу чи виключення з нього; права і обов`язки членів та асоційованих членів кооперативу; порядок внесення змін до статуту кооперативу; порядок встановлення розмірів і сплати внесків та паїв членами кооперативу та відповідальність за порушення зобов`язань щодо їх сплати; форми участі членів кооперативу в його діяльності; порядок формування, склад і компетенція органів управління та органів контролю кооперативу, а також порядок прийняття ними рішень, у тому числі з питань, рішення з яких приймається одноголосно чи кваліфікованою більшістю голосів членів кооперативу, які беруть участь у загальних зборах; порядок формування, використання та розпорядження майном кооперативу; порядок розподілу його доходу та покриття збитків; порядок обліку і звітності у кооперативі; порядок реорганізації і ліквідації кооперативу та вирішення пов`язаних з цим майнових питань; порядок скликання загальних зборів; умови і порядок повернення паю. Статут може містити інші пов`язані з особливостями діяльності кооперативу положення, що не суперечать законодавству.
У відповідності до ст.15 ЗУ «Про кооперацію» до компетенції загальних зборів членів кооперативу належить, зокрема, затвердження рішення правління або голови правління про прийняття нових членів та припинення членства.
Пунктом 5.1. Статуту Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля» (далі Статут) передбачено, що членами Кооперативу можуть бути як фізичні особи, так і юридичні особи, які досягли 16-річного віку і виявили бажання брати участь у діяльності Кооперативу, визнають Статут та дотримуються його вимог, формують фонди та беруть участь у його діяльності шляхом обов`язкової трудової участі, зробили вступні та пайові внески.
У відповідності до п.5.3. Статуту Кооператив може приймати до свого складу за рішенням загальних зборів асоційованих членів кооперативу.
Вступ до Кооперативу здійснюється на підставі поданої заяви до правління Кооперативу (пункт 5.5. Статуту).
У відповідності до пункту 5.6. Статуту рішення правління (голови) Кооперативу про прийняття до Кооперативу підлягає схваленню загальними зборами членів Кооперативу.
За відповідною заявою члени Кооперативу можуть переоформити членство в Кооперативі на асоційоване членство на підставі рішення правління Кооперативу, яке підлягає схваленню загальними Зборами Кооперативу (пункт 6.4. Статуту).
У відповідності до пункту 13.1. Статуту загальні збори затверджують, зокрема, рішення правління Кооперативу про прийняття нових членів та асоційованих членів, та про припинення членства.
Пунктом 14.1. Статуту визначено, що правління Кооперативу вносить на затвердження загальних зборів рішення про прийняття до Кооперативу нових членів та асоційованих членів, та припинення членства, а також про переоформлення простого членства на асоційоване.
Однак, ОСОБА_1 не подавалася заява про переоформлення його членства в Кооперативі на асоційоване членство. Така заява у розпорядженні Кооперативу відсутня, рішення головою Кооперативу не приймалося.
Проте, всупереч вимогам закону та статуту Кооперативу, рішення щодо переводу з членів кооперативу ОСОБА_1 в статус асоційованого члена було прийнято саме загальними зборами членів СК «Радянська Земля», тобто, прийнято з порушенням встановленого порядку.
Згідно ч.2 ст.14 ЗУ «Про сільськогосподарську кооперацію» (в редакції від 24.07.2021 року) асоційованим членом сільськогосподарського кооперативу може бути будь-яка юридична або фізична особа, яка не є членом такого сільськогосподарського кооперативу та внесла вклад у порядку та розмірах, визначених відповідно до статуту такого кооперативу.
Однак, припинення трудової участі ОСОБА_1 не відбувалося, Позивач не припиняв членство у кооперативі, навпаки, ще й досі є членом Кооперативу, згідно даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
А, відтак, враховуючи вищезазначене, ОСОБА_1 не міг бути та не є асоційованим членом, та має всі повноваження члена СВК «АГРО ЛІДЕР», а рішення загальних зборів членів СК «Радянська Земля» про переведення з членів кооперативу ОСОБА_1 до асоційованих членів кооперативу, оформлене протоколом №2 від 28.06.2016 року не може мати жодних правових наслідків та підлягає визнанню недійсним.
У той же час, пункт 1.6. Статуту Сільськогосподарського виробничого кооперативу «АГРО ЛІДЕР», затвердженого загальними зборами членів кооперативу (протокол №1 від 16.01.2018 року) містить положення про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Білозерським РВ УМВС України в Херсонській області 01.06.2006 року, ідентифікаційний код НОМЕР_2 , зареєстрований: АДРЕСА_2 є асоційованим членом кооперативу. Через те, що оскаржуване рішення є таким, що підлягає визнанню недійсним, суд вважає та не заперечує СВК «Агро Лідер», що є усі підстави для визнання недійсним рішення загальних зборів членів Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля» (код ЄДРПОУ 00856221) від 28.06.2016 року, оформлене протоколом №2 від 28.06.2016 року про затвердження нової редакції Статуту Сільськогосподарського кооперативу «АГРО ЛІДЕР», затвердженого загальними зборами членів кооперативу (протокол №1 від 16.01.2018 року) в частині пункту 1.6. про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Білозерським РВ УМВС України в Херсонській області 01.06.2006 року, ідентифікаційний код НОМЕР_2 , зареєстрований: АДРЕСА_2 , асоційованим членом кооперативу.
Згідно ч. 3 та ч. 4 ст. 185 Господарського процесуального кодексу України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення суду у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 191, 192 цього кодексу.
Статтею 42 Господарського процесуального кодексу України визначено перелік прав та обов`язків учасників справи.
Відповідно до ч. 2 п. 1 ст. 46 ГПК України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу, позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу.
Як свідчать матеріали справи, відповідно до заяви (вх. 22537/24 від 06.06.2024р.) відповідач визнав позов в повному обсязі.
Згідно з ч. 4 ст. 191 ГПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Враховуючи вищезазначене, суд з урахуванням наявних в матеріалах справи доказів, доходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі.
У відповідності до положень ч 1. ст. 130 ГПК України, що цілком кореспондуються з ч. 4 ст. 7 Закону України "Про судовий збір", у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
З урахуванням викладеного, враховуючи задоволення судом позовних вимог, витрати по сплаті судового збору у сумі 2684грн. (50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову), згідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, підлягають відшкодуванню за рахунок відповідача.
Керуючись ст. ст. 129, 185, 232, 233, 236-238. 240, 241 Господарського процесуального кодексу України,
ВИРІ Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати недійсним рішення загальних зборів членів Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля» (код ЄДРПОУ 00856221) від 28.06.2016 року, оформлене протоколом №2 від 28.06.2016 року про переведення ОСОБА_1 до асоційованих членів Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля».
3. Визнати недійсним рішення загальних зборів членів Сільськогосподарського кооперативу «Радянська Земля» (код ЄДРПОУ 00856221) від 28.06.2016 року, оформлене протоколом №2 від 28.06.2016 року про затвердження нової редакції Статуту Сільськогосподарського кооперативу «АГРО ЛІДЕР», затвердженого загальними зборами членів кооперативу (протокол №1 від 16.01.2018 року) в частині пункту 1.6. про визнання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Білозерським РВ УМВС України в Херсонській області 01.06.2006 року, ідентифікаційний код НОМЕР_2 , зареєстрований: АДРЕСА_2 , асоційованим членом кооперативу.
4. Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «АГРО ЛІДЕР» (код ЄДРПОУ: 00856221, адреса місцезнаходження: 75014, Херсонська обл., Херсонський р-н, сел.Миролюбівка, вул.Зелена, буд.26) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_2 ) судові витрати на сплату судового збору у розмірі 2684,00 гривень.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено 20 червня 2024 р.
Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.В. Літвінов
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2024 |
Оприлюднено | 24.06.2024 |
Номер документу | 119870131 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Літвінов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні